'AKP' DİYEN ADAY ADAYINA TEPKİ

AK Parti Karabük Milletvekili Aday Adaylığı müracaat dosyasına "AKP" yazan Rıfat Koca'ya mülakat komisyon Başkanı Mehdi Eker'den tepki geldi. AK Pa

banner73
Genel 10.05.2018, 16:15 10.05.2018, 16:15
27
'AKP' DİYEN ADAY ADAYINA TEPKİ
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Aday Adaylığı müracaat dosyasına "AKP" yazan Rıfat Koca'ya mülakat komisyon Başkanı Mehdi Eker'den tepki geldi.

AK Parti'ye karşı özellikle CHP ve HDP'lilerin kullandığı "AKP" söylemini adaylık başvuru formuna yazan Karabük Milletvekili Aday Adayı Rıfat Koca, Parti Genel Merkezinde yapılan mülakat sırasında Mülakat Komisyon Başkanı Mehdi Eker "Neden başvuru formuna AKP yazdın?" diye sorunca "Aday adayı Koca, "Partinin kısaltılmışını yazdım." diye cevap verdi. Bu cevaba sinirlenen Mehdi Eker'in ise mülakatı hemen bitirdiği belirtiliyor.

Karabük'te ise bu olay karşısında "Nasıl bir aday adayıdır ki partimize 'AKP' diyebiliyor. Çorum İl Başkanı 'AKP' diyen aday adayını partiden kovmuştu. Bizim İl Başkanımız bakalım nasıl tepki gösterecek" şeklinde görüş beyan ediyorlar.

Bilindiği gibi AK Parti'nin telaffuz ve yazılışı bir dönem tartışma konusu olmuş, yapılan açıklamaya göre "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin tüzüğünün 1. maddesinde partinin kısa adı AK Parti olarak yazılıdır." denilmişti.

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74