AKÇASU'DA SONA GELİNİYOR

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından turizme yeniden kazandırmak, mahalleye daha güzel bir çehre kazandırmak için yürütülen,

Genel 18.01.2018, 14:38 18.01.2018, 14:38
25
AKÇASU'DA SONA GELİNİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından turizme yeniden kazandırmak, mahalleye daha güzel bir çehre kazandırmak için yürütülen, ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’nde sona yaklaşıldı.

Geçmişte Safranbolu’nun en faal mahallelerinden birisi olan Akçasu Mahallesinde yürütülen çalışma kapsamında yürüyüş güzergâhı, ışıklandırma, korkuluklarla ilgili rötuşlar atılırken, diğer yandan da karşıya geçişlerin verileceği köprülerin çalışmaları için start verildi.

Çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Amacımız bu güzel Mahallemizi geçmişte olduğu gibi yine bir cazibe merkezi haline getirmek “ dedi.

Çalışmalar esnasında tarihi dokuya kesinlikle zarar vermediklerini kaydeden Ürkmezer, proje kapsamında çalışmalar devam ediyoruz. Ekiplerimiz ara vermeden bir an evvel bitirilmesi için var güçleri ile çalışıyorlar. Ben ekip arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Yine bununla beraber tarihi dokuya zarar vermeden projenin tamamlanması adına olabildiğince dikkatli çalışıyoruz. Bununla birlikte dere kenarında bulunana ağaçlara da dokunmadan, gerektiği yerde demir profilleri keserek çalışmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74