AK PARTİ KONGRE SÜRECİNE GİRDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada önümüzdeki s

Genel 26.07.2019, 14:46 26.07.2019, 14:46
23
AK PARTİ KONGRE SÜRECİNE GİRDİ
banner36
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada önümüzdeki sonbaharda kongre sürecinin başlayacağını açıkladı.

31 Mart Yerel Seçimlerinden ve 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından AK Parti kongrelerini bir yıl geriye aldı.

Erdoğan "Önümüzdeki sonbaharda kongre sürecimizi başlatıyoruz" diyerek ilçe ve il kongrelerinin startını vermiş oldu.

Ağustos ayı içinde ilçelerin, illerin ve genel merkezin kongre takviminin ilan edilmesi bekleniliyor.

AK Parti Genel Merkezi, daha önceki yıllarda değiştireceği il ve ilçe başkanlarını görevden alır yada istifa ettirirdi. Şimdi ise bu tür bir tasarrufa gitmiyor ve kongrelerini bir yıl öne alarak gerek duyulan ilçe ve il başkanları ile teşkilatlarında değişiklik yoluna gidilecek.

KARABÜK İL BAŞKANLIĞINDA BEKLENTİ ÇOK 

AK Parti Karabük İl Başkanlığının ve teşkilatının değişeceği yönünde beklenti içinde olanlar ise il başkanlığına aday olmak için şimdiden kulislere başladılar.

Öte yandan Karabük'ün bir çok ilçe başkanlarının ve teşkilatlarının ise baştan aşağı değişerek, yenilenmesi bekleniliyor.
Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74