AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN SAFRANBOLU BELEDİYESİNE YAYLIM ATEŞİ

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, bugün yazılı bir basın açıklaması yayınlaya

banner73
Genel 20.01.2020, 18:42 20.01.2020, 18:42
44
AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN SAFRANBOLU BELEDİYESİNE YAYLIM ATEŞİ
banner36
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, bugün yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Safranbolu Belediyesindeki uygulamalar ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

Genelde iktidar, Safranbolu yerelinde ise ana muhalefet partisi pozisyonunda yer alan AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı yayınladığı yazılı basın açıklamasında 31 Mart tarihinden itibaren Safranbolu Belediyesinde yapılan birçok uygulamalara değindi.

Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Değerli Safranbolulu hemşerilerim, Safranbolu Belediye Başkanının 2019 yılı Değerlendirme ve Basın toplantısının ardından belediyenin uygulamalarıyla ilgili tarafımızca bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

TARİHİ DÜKKANLARIN CEPHE YENİLENME PROJESİ ÖNCEKİ DÖNEMLERE AİTTİR

Sayın Belediye Başkanı 2019 yılı değerlendirme toplantısında basın mensuplarına; Tarihi Safranbolu’daki 62 adet dükkanın cephesinin kendi dönemlerinde yenilendiğinden bahsetmektedir. Bu cephe yenilemelerinin projesi, Sayın Necdet Aksoy zamanında hazırlanmış, yine projeye Sayın Kaymakam Fatih Ürkmezer döneminde ödenek tedarik edilmiştir. Projenin ihale aşamasını tamamlayan ve bitişini kamuoyuna duyuran Sayın Başkan Elif Hanıma teşekkür ediyoruz.

İLLER BANKASINDAN TÜM BELEDİYELERE ADİL ÖDENEK GELİYOR, MAZERETE GEREK YOK.

Bilindiği üzere İller bankasından tüm belediyelere yasal çerçevede nüfus oranına göre hangi ödenek geliyorsa; Safranbolu Belediyesine de ona göre ödenek gelmektedir. Belediye Ak Partide iken ek bir ödenek gelmiyordu. Sayın Belediye Başkanının her açıklamasında ödeneklerin ve kaynakların yetersizliğinden dem vurarak büyük icraat yapamamasına mazeret bulmasını anlamak mümkün değildir.

İYİ YAPILAN İŞLERİ TAKDİR EDERİZ.

Belediyenin sosyal sorumluluk projelerini elbette biz de destekliyoruz. Sokak hayvanları için mama ve su kaplarının konulmasından, kaymakamlık projesi olan hoş geldin bebek projesinin Sayın Belediye Başkanınca da devam ettirmesinden, yine hastane ziyaretlerinin devam ettirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.

Biz Ak Parti olarak her yapılanı eleştirmek veya kulp bulmak niyetinde asla olmadık, iyi ve güzel olanı tebrik ve takdir etmesini de biliriz.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ DAHA CİDDİ PROJELERE İMZA ATMALIDIR

Ancak Safranbolu Belediyesi tüm dünyada tanınan, dünya miras şehirlerinden olup sadece ufak tefek sosyal sorumluluk projeleriyle yönetilebilecek bir şehir değildir, kent için daha dişe dokunur ve ciddi icraatların uygulamaya konulmasını, yine seçim öncesi vaat ettiği projelerin hayata geçirilmesini tüm Safranbolu halkı Sayın Elif Köse’den beklemektedir.

İŞTEN ÇIKARMALAR SİYASİDİR

Bu çerçevede; Sayın Belediye Başkanı Belediye meclis toplantısında, personel çıkarılmasıyla alakalı bir soruya verdiği cevapta “kadrolar şişmiş, şantiye su ve kanalizasyon işinde çalışacak işçi yok.” diyerek uygulamayı savunmuştur. Fakat Sayın Belediye Başkanının göreve başladığından bu yana aldığı yaklaşık 8 personelin tamamı masa başı işlerde çalışmaktadır, Belediye Başkanının son birkaç ayda işten çıkardığı işçi ve sözleşmeli personeller ise liyakatsizliği nedeniyle değil, tamamen siyasi saikle işten atılmıştır.

İMAR TIKANIKLIKLARI GİDERİLMELİ

Yine Sayın Belediye Başkanı Safranbolu Barış Mahallesindeki imar tıkanıklığını gidereceğine dair seçimlerde söz vermiştir. Ancak aradan geçen 10 ayda, Belediye bünyesinde 1 şehir plancısı varken yeni bir şehir plancısı daha istihdam edilmesine rağmen, Barış mahallesinin imar plan değişiklikleri hangi aşamadadır, bu konuda hangi adımlar atılmaktadır? Mimar Belediye Başkanımız bu sorunu ne kadar sürede çözüme kavuşturacaktır?

YAPILAN ASFALTLARIN TAMİRİNİ BİLE YAPAMIYORLAR

2020 yılında Safranbolu Belediyesinin asfalt hedefi kaç kilometredir?  Belediye Ak Parti de iken yapılan şehir içi sıcak asfaltların tamiri bile standartlara uygun yapılamamaktadır. 2019 yılı yaz aylarında çalıştırılmayan asfalt plenti, neden kış aylarında daha fazla ısıtma gideri ve doğalgaz sarfiyatı yapılarak çalıştırılmaktadır?

KİŞİYE ÖZEL HİZMET YAPIYORLAR

Sayın Belediye Başkanı seçimlerden önce, Belediye tarafından kişiye özel hizmetler yapıldığını iddia etmesine rağmen, göreve geldikten sonra Cumhuriyet Halk Partili bir vatandaşın özel mülkünün duvarını Belediye imkanları ile neden ve hangi gerekçeyle yaptırmıştır?

ÇALIŞANLARA HANİ ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN MAAŞ VERİLECEK Tİ?

Bilindiği üzere belediyede çalışan işçilerin bazılarının ücretleri pozisyonlarına göre; asgari ücret + %10 ila %50 arasında değişen farklarla ödenmektedir. Sayın Belediye Başkanı 31 Mart öncesi Belediye işçileriyle Şantiyede yapmış olduğu toplantıda; 1.600 TL baz alınarak hesaplanan işçi maaşlarının, kendisi göreve geldiği günden itibaren geçmiş farkların da ödenmesi şartı ile (01.01.2019 tarihinden başlayarak) 2.200 TL’den hesap edileceğini taahhüt etmiştir. Ancak buna rağmen işçilerin taban maaşlarının 2020 Ocak ayı itibariyle bile 1.600 TL asgari ücret üzerinden hesaplandığı doğru mudur? Belediye işçileri Sayın Belediye Başkanının bu vaadini yerine getirmesini beklemektedir.

SEÇİM VAATLERİNİ NEDEN YERİNE GETİRMİYOR?

Sayın Belediye Başkanının, Seçim Vaadi Broşürlerinde görüleceği üzere, Emeklilikte Yaşa Takılanlara, emeklilerin sahip olduğu indirimli ulaşım hakkını vereceğini vaat etmesine rağmen, bırakın bu vatandaşlara bu hakkı vermeyi, yasal hak olarak 65 yaş üstü ve emekliler gibi Toplu Taşıma Araçlarından Ücretsiz Yararlanması gerekenlere bile Safranbolu-Karabük arasında indirimli ulaşım imkanını tam olarak sağlamamaktadır.

Sayın Belediye Başkanının Safranbolu Gençliğine yönelik vaatleri kapsamında Safranbolu’daki Amatör Spor Kulüplerine maddi destek sözü ne olmuştur. Safranbolu’daki amatör spor kulüpleri neden ligden çekilmişlerdir?

İHALELER DANIŞIKLI MI YAPILIYOR?

Büyük bir Belediye ihalesi öncesi bir Belediye Başkan yardımcısı ile ihaleyi alan firma yetkilileri bir konakta buluşmuşlar mıdır? Kendi partilisi olan bir şahsın, bu toplantıyla ilgili facebook paylaşımlarını neden sildirmişlerdir? Sayın Belediye Başkanının ihalelerdeki şeffaflıktan anladığı bu mudur?

Yine bazı ulusal basın yayın organlarında Safranbolu Belediyesinin İş sağlığı ve İş güvenliği ihalesiyle ilgili haberler çıkmıştır. Haberin içeriğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Safranbolu gibi bir şehrin adının bu tip haberlerle anılması tüm Safranbolulular gibi bizi de üzmektedir."
Yorumlar (0)
8
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39