AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN 'BU BAYRAK BİZİM'

15 Temmuz'da Bu Bayrak Bize Emanet Projesi Kapsamında Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN'a İletilmek Üzer

banner73
Genel 14.07.2017, 16:17 14.07.2017, 16:17
23
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN 'BU BAYRAK BİZİM'
banner36

15 Temmuz'da Bu Bayrak Bize Emanet Projesi Kapsamında Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN'a İletilmek Üzere Karabük Şehidimiz Umut AYTEKİN'in Ailesinden Şanlı Bayrağımızı  teslim alan  Karabük Temsilcimiz Seyfullah BAŞYİĞİT ve Ak Parti Karabük  İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan EREN’in  düzenlediği basın açıklamasında 15 Temmuz şehitlerini andı.


Karabük Kent Meydanında  bir basın açıklaması yapan , Başyiğit ; "15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek...

Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik.

Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikaste müsade etmedik.

Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.

O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler...

O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi...

O gece evlatlar Ulubatlı Hasan,

Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere...

AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda, 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir.

Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık.

Değerli Basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim...

Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın.’’ şeklinde konuştu.

Açıklamaya AK Parti  Karabük İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan EREN ve Yönetim Kurulu katıldı.
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74