AK PARTİ ÇELİK-İŞ SENDİKASINA TEPKİLİ

AK Parti İl Disiplin Kurulu Üyesi Ali Kaplan’ın Çelik İş Sendikası tarafından yapılan delege seçimlerinde işçinin oyu ile temsilci seçilmesine ra

banner73
Genel 15.03.2018, 12:12 15.03.2018, 12:12
14
AK PARTİ ÇELİK-İŞ SENDİKASINA TEPKİLİ
banner36

AK Parti İl Disiplin Kurulu Üyesi Ali Kaplan’ın Çelik İş Sendikası tarafından yapılan delege seçimlerinde işçinin oyu ile temsilci seçilmesine rağmen görevden alınmasına tepkiler büyüyor.
Görevden alma haberinin basında yer almasının ardından AK Parti’de tepki sesleri yükselirken, yaşanan süreç ile ilgili Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti. Şahin, “Bu görevden alınma hem şahsen beni, hem de teşkilatımızı üzmüştür” dedi.

Öte yandan bu açıklamadan yaşanan gelişmeleri AK Parti milletvekilleri ile değerlendirdiği belirtilen İl Başkanı İsmail Altınöz ise “Birileri kendi küçük hesaplarının doğuracağı sonuçları ortaya koydu.” dedi.

İl Başkanı Altınöz yaptığı açıklamada “Karabük’ün bağrından çıkan Çelik İş Sendikası ile Karabük siyaset ve cemiyet hayatı arasında oluşmuş denge ve huzur, Karabük Şube kongresi öncesinden başlayarak, bir süredir bozulmaya çalışılmaktadır.

Partimizin bilgisi ve tasarrufu olmadan, dün partimizi temsilen şube yöneticisi tasarrufunda bulunanlar, bugün partimiz yönetimindeki bir arkadaşımızı hiçbir gerekçe göstermeden görevden alarak yaşanan huzursuzluğu devam ettirmekte ısrar etmektedirler.

Sendikanın şube kongresi öncesinde, hem sayın vekillerimizin, hem şahsımın "Bilgimiz ve onayımız haricinde şube yönetimine herhangi bir isim öne çıkarmayın, eğer bizden bir öneri istiyorsanız partimizin birçok kademelerinde görev yapan Ali Kaplan’ı tavsiye ederiz" diyerek fikrimizi söylemiştik. Görüyoruz ki o gün parti olarak bizlerin tavsiyesini dikkati almayanlar, bugün işçi arkadaşlarının teveccühü ile en yüksek oyu olarak temsilci olan bu arkadaşımızı, hiçbir gerekçe göstermeden o görevinden de almışlardır.

Çelik iş sendikasının kamuoyuna yansıyan bu tavırları basında “Çelik İş sendikasında Ak Partilileri tasfiye şeklinde haberlere konu olmuştur. Gerek Karabük’te, gerekse ülke genelindeki üyeleri arasında on binlerce partilimizin olduğu bir sendikanın tasarruflarının ne tür sonuçlar doğuracağını, hangi yorumlara sebep olabileceğini sendika yöneticileri bir kez daha iyi düşünmelidir.
Gerek işçi arkadaşları arasında, gerek partililerimiz arasında sevilen, il disiplin kurulu üyemiz Ali Kaplan’ın görevden alınmasının birkaç kişinin şahsi hesapları ve yönlendirmesi sonucu alınmış bir karar olduğunu düşünüyoruz. İleriye dönük hesapları olan ve geçmişin hesabını görmek isteyenlerin hesaplaşmasına kurban edilmek istenen disiplin kurulu üyemizin sonuna kadar arkasında ve yanındayız.

Biz Parti olarak hiçbir kuruluşun iç işlerine karışmayız ancak alınan bu karar bizi üzmüştür. Çelik İş Sendikası yetkililerinin almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
7
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74