ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARDEŞİNDEN SOYADI BAŞVURUSU

FİRARİ FETÖCÜ ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARABÜK'TE TUTUKLU KARDEŞİ "SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ" İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU

banner73
Genel 12.12.2016, 16:27 12.12.2016, 16:27
40
ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARDEŞİNDEN SOYADI BAŞVURUSU
banner36
FİRARİ FETÖCÜ ADİL ÖKSÜZ'ÜN KARABÜK'TE TUTUKLU KARDEŞİ "SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ" İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDUFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olarak aranan Adil Öksüz'ün, Karabük’te tutuklu bulunan Karabük Üniversitesi (KBÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz’ün soyadını değiştirmek için dava açtığı ortaya çıktı.

Darbe girişimi sonrası Karabük Üniversitesinde akademisyenler üzerinde yapılan soruşturma kapsamında Adli Öksüz’ün kardeşi olduğu tespit edilen Ahmet Öksüz 3 Ağustos’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Tutuklu bulunan Ahmet Öksüz, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak soyadını ‘Berrak’ yapılmasını talep etti.
Karabük Asliye Hukuk Mahkemesine yapılan başvuruda, avukatı Ahmet Öksüz’ün abisinin FETÖ ile yakınlığını ve ona uşaklık ettiğini bildiğinden 10 yıla yakın bir zamandır görüşmediğini, vatan haini olan kardeşi ile aynı soyadı taşımak istemediğinden kendisi, eşi ve çocuklarının Öksüz olan soyadlarını taşımak istemediklerinden dolayı soyadlarının ‘Berrak’ olarak değiştirilmesi için 12 Ekim tarihinde başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74