ACAR; 'HER DAİM DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ'

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, dolar kurundaki dalgalanmalar ve ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bu

banner73
Genel 15.08.2018, 15:45 15.08.2018, 15:45
13
ACAR; 'HER DAİM DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ'
banner36

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, dolar kurundaki dalgalanmalar ve ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Acar yaptığı açıklamada; “Aziz Milletimiz tarih boyunca büyük badirelerden geçmiş, zaferlerin yanı sıra ihanetler görmüş, ağır bedeller ödemiştir. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yapamadıklarını en son 15 Temmuz darbesi ile gerçekleştirmeye çalışmışlardır. Bu darbelerle yıkamayacaklarını anlayanlar şimdi ekonomi savaşı açarak diz çöktüreceklerini sanmaktadırlar. Dolar kurundaki kabullenemez artışlar ve ABD’nin ülkemize yaptırımları ile fırtınalı denizden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli ve soğukkanlı yönetimi ile gemiyi sağ salim limana ulaştıracağına inancımız tamdır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni ekonomi modeline iş dünyası olarak tam destek veriyoruz. Yerli üretim artırılarak ithalata bağımlılığı azaltmalıyız. Dolarlarımızı bozdurarak Türk liramıza sahip çıkmalıyız. Birbirimize verdiğimiz değerle; birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla ülkemiz her türlü sıkıntının üstesinden gelerek dostuna güven düşmanına korku salmaya devam edecektir." dedi.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74