9 YILLIK PLAKETTEN MEDET UMUYOR

KENDİSİNİN VE OĞLUNUN DA BULUNDUĞU KARDEMİR A.Ş. YÖNETİM KURUL TARAFINDAN, HAKKINDA ŞİRKETİ ZARARA UĞRATT

banner73
Genel 19.12.2019, 13:11 19.12.2019, 13:11
28
9 YILLIK PLAKETTEN MEDET UMUYOR
banner36

KENDİSİNİN VE OĞLUNUN DA BULUNDUĞU KARDEMİR A.Ş. YÖNETİM KURUL TARAFINDAN, HAKKINDA ŞİRKETİ ZARARA UĞRATTIĞI GEREKÇESİ İLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULAN KAMİL GÜLEÇ, ZEDELENEN SOSYAL STATÜSÜNÜ DÜZELTMEK İÇİN 9 YILLIK PLAKETTEN MEDET UMMAYA BAŞLADI


 

Dün Karabük’teki haber ajanslarına ve yerel basın kuruluşlarına Kamil Güleç’in sahibi olduğu Çağ Çelik D.Ç’den bir haber metni ve fotoğraf e-maili olarak gönderildi.

Çağ Çelik tarafından gönderilen haber e-maili sonrası, haber ajanslarında ve bazı basın kuruluşlarında ‘SHÇEK’ten Kamil Güleç’e altın plaket…’ başlıklı çıkan haberlerde SHÇEK (Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu) Kamil Güleç’e sosyal alanlarda verdiği hizmet ve yaptığı bağışlar nedeniyle plaket verdiği belirtiliyor.

8.5 YIL ÖNCE UNUTULAN PLAKET

Haber metninde ‘SHÇEK’ten altın plaket’ ifadesi yer alınca, konu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne soruldu.

Müdürlük tarafından; SHÇEK’in 8 Haziran 2011’de KHK ile (Kanun Hükmünde Kararname) kapatıldığı, yeni kurulan Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bünyesindeki Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Devir edildiği ve tam o tarihte kapatılan SHÇEK Genel Müdürlüğü tarafından Karabük’e üç adet teşekkür plaketi gönderildiği belirtildi.

Plaketlerden biri Özel İdare’ye, biri vefat eden Karabük Eski Valilerinden Cemalettin Sevim’e ve bir diğeri de Kamil Güleç adına olduğu, bu plaketlerin 8.5 yıldır müdürlük deposunda unutulduğu, unutulan plaketlerin yaklaşık 15 gün önce sahiplerine teslim edildiği ifade edildi.

DEPODA UNUTULAN 9 YILLIK PLAKET, 15 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMİŞ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü deposunda yaklaşık 9 yıl önce kapatılan SHÇEK Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen plaketleri sahiplerine teslim edildiği bilgisinin alındığı il müdürlüğü; 9 yıl önce depoda unutulan plaketleri sahiplerine teslim ettiklerini, fakat bu konuya müdürlüğün web sitesinde, sosyal medyalarında yer verilmediği, basın açıklaması yapılmadığı ifade edilerek, söz konusu fotoğrafın ise Kamil Güleç’in sekretaryası tarafından hatıra amacı ile çekildiği belirtildi.

ZEDELENEN SOSYAL STATÜ YALAN HABER İLE DÜZELTİLMEYE ÇALIŞILIYOR

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Çağ-Çelik D.Ç. sahibi Kamil Güleç hakkında geçtiğimiz günlerde KARDEMİR Yönetimi tarafından SPK’ya ve Cumhuriyet Savcılığına şirketi zarara uğrattığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunma kararı alınmıştı.

Kamil Güleç hakkında alınan suç duyurusu kararından bir gün sonra, haber ajanslarının Karabük bürolarına ve yerel basına gönderilen ‘SHÇEK’ten Kamil Güleç’e altın plaket…’ başlıklı haber mailinde gerçeklerin saklandığı, verilen plaketin 9 yıl önce kapatılan SHÇEK kurumundan gönderildiği hiç bahsedilmiyor.

Dolayısıyla, Güleç’ler ‘haklarında bulunulan suç duyurusu sonrası zedelenen sosyal statülerini yalan haber ile oluşturmaya çalıştıkları algı ile mi düzeltmeye çalışıyorlar?’ sorusunu şimdi sormaya başlayan çevreler ‘iflas eden müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış’ yorumunu yapıyorlar.

Araştırma ihtiyacı duymadan ve 9 yıl önce kapatılan SHÇEK kurumundan plaket verildiğini yazan basın kuruluşları ile haber ajanslarının da araştırmacı gazetecilik yönlerine bir bakılması gerektiği de vurgulanıyor.
Yorumlar (0)
2
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74