9 KİŞİLİK AİLENİN UMUDU YARDIM BEKLİYOR

9 kişilik ailede ekmek getiren tek kişi olan Umut ayağa kalkmak istiyor.

Genel 20.12.2020, 17:16
906
9 KİŞİLİK AİLENİN UMUDU YARDIM BEKLİYOR
banner36

Karabük’te geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme kabiliyetini kaybeden 21 yaşındaki Umut Güloğlu, yeniden sağlığına kavuşup evine ekmek götürmek istiyor.

Namık Kemal Mahallesi Dağ Sokak’ta yaşayan Medine-Mehmet Güloğlu çiftinin 10 çocuğundan biri olan Umut, iki ay önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme yetisini kaybetti. 

Karabük’te büyük kesim tarafından tanınan ve kentin en yoğun caddesi olan Kemal Güneş Caddesi’nde çeşitli enstrümanlarla müzik çalarak evine ekmek götüren Umut, tedavi için gittiği hastanede bacağında tümör olduğunu öğrendi. Altı kardeşi ile birlikte derme çatma bir evde yaşayan genç, yeniden sağlığına kavuşup evine ekmek götürmek istiyor. Ayrıca Kardemir Karabükspor maçlarındaki hareketleri ile taraftarın neşesi olan Umut, kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

“Ameliyat olursa felç olabilir”

Yaklaşık iki ay önce birden şiddetli ağrı ile ayaklarının kitlenerek hastaneye gittiklerini ve bacaklarındaki tümör sebebi ile sonrasında hiç yürüyemediğini belirten Umut’un annesi Medine Güloğlu, “Bacağı kitlendi. Hastaneye götürdük. İğne yaptılar. Bir süre sonra ayağa kalkamaz oldu. Fıtık ve tümör var dediler. Ankara’ya gittik. Orada 10 gün durduk. Ankara’da büyük oğlum ile konuştu doktor. Eğer Umut ameliyat olursa felç olabilir, iyileşmez dediler” dedi.

Anne Güloğlu, eşinin gırtlak kanseri olduğu için çalışamadığını, eve ekmek götüren kişinin sadece Umut olduğunu söyledi.

Bin 700 TL yardım aldıklarını onun da market masraflarına zor yettiğini ifade eden Güloğlu, “Ne yapacağımızı sapıttık. Çocuk iyileşsin başka bir şey istemiyorum. Büyüklerime sesleniyorum, çocuğumu iyileştirsinler. Çocuğumun yürümesini istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Çocuğum ayağa kalksın yeter” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Erdem Er 1 yıl önce
Halen bu haberi yayınlıyorsunuz. Valilik bu haberle ilgili açıklama yaptı. Burada bir dolandırıcılık,duygu sömürücülüğü mevcut. Hem haberi yaparken önce araştırmıyorsunuz, doğru mu diye bu şakraban aileye destek oluyorsunuz hem de valilik açıklamasından bile haberiniz yok. BU mu habercilik anlayışınız. Ben size haber vereyim bu kişiler Ankarada imzayla operasyonu reddetttikleri tedavi için yardım topluyorlar bilgi valilik kaynaklıdır.
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74