84 DAİRE ELEKTRİKSİZ KALDI

Karabük’te 5 bloklu sitede yaşayan onlarca vatandaş, binayı yapan müteahhit iskanı almadığı için kaçak elektrik kullandıklarını söyledi. 8 bin

banner73
Genel 28.07.2018, 13:52 28.07.2018, 13:52
41
84 DAİRE ELEKTRİKSİZ KALDI
banner36

Karabük’te 5 bloklu sitede yaşayan onlarca vatandaş, binayı yapan müteahhit iskanı almadığı için kaçak elektrik kullandıklarını söyledi. 8 bin 600 TL’lik borçla karşı karşıya gelen bina sakinleri, elektriklerin kesilmesiyle mağdur oldu.

İddiaya göre, 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Şahintepe mevkiinde bulunan Bahaddin Gazi Kooperatifi Erol Sitesi'nde yaşayan 84 dairedeki onlarca vatandaş, müteahhit tarafından binaların iskanı alınmadığı için elektriksiz kaldı. İskanı bulunmayan 5 bloktaki kiracı ve ev sahipleri, site yöneticisinin her ay kapıya bıraktığı elektrik tüketim miktarını ve aidatla birlikte hesaplanan ücreti tüm dairelerden tahsil etmesine rağmen ödemeyi gerçekleştirmediği ifade edildi. Üç aylık elektrik giderine ait ödemenin yapılmaması üzerine yaklaşık 3 gün önce elektriklerin kesilmesi ile sitedeki 84 dairede yaşayan onlarca vatandaş mağdur oldu.

Sitede yaşayan vatandaşlar elektriklerin kesilmesinin hemen ardında site sorumlusuna ve müteahhite hiçbir şekilde ulaşamadıklarını belirterek, buzdolaplarında yer alan tüm ürünlerin çürüdüğünü, binalara kokudan girilmediğini belirterek, ayrıca Elektrik Mühendisleri Oda Başkanı olan müteahhit Mehmet Erol'un kendileriyle ilgilenmediğini ve tatile çıktığını iddia ettiler.

“Mum ışığında ders çalışıyoruz” 

Kiracı olarak kalan bir üniversite öğrencisi ise elektrik kesintisi yüzünden mum ışığında ders çalıştıklarını söyleyerek, “Okula gidiyoruz ders çalışıyoruz. Eve geliyoruz saat 23.00’ dan sonra mum ışığında ders çalıştım. 23.00’da kütüphaneyi kapatıyorlar. Gece 01.00’a kadar ders çalıştım. Arkadaşım yukarıda mum ışığında ders çalışıyor. Sene 2018 yılında yaşıyoruz mum ışığında ders çalışıyoruz olacak iş değil” diye konuştu.

Elektrik borcunun 8 bin 600 TL olduğunu söyleyen apartman sakinleri enerji arzını sağlayan yetkililerin borç miktarının çok yüksek olduğu, daha önce mühür kırmak suretiyle arzın sağlandığının tespit edildiğini ve cezai işlem yapılarak elektrik kesme işleminin gerçekleştiğini belirttiler. Apartman sakinleri mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden yardım istediler.

Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74