8 AKADEMİSYEN HAKİM KARŞISINDA

KARABÜK MERKEZLİ 3 İLDE FETÖ/PDY SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINAN 8 AKADEMİSYEN HAKİM KARŞISINDA

banner73
Genel 27.02.2017, 18:39 27.02.2017, 18:39
18
8 AKADEMİSYEN HAKİM KARŞISINDA
banner36
KARABÜK MERKEZLİ 3 İLDE FETÖ/PDY SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINAN 8 AKADEMİSYEN HAKİM KARŞISINDAKarabük merkezli 3 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 akademisyen adliyeye sevk edildi.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonda, aralarında daha önce ihraç edilenlerin de bulunduğu 8 akademisyen gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında Karabük Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerin savcılık sorgusu devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Karabük merkezli İstanbul ve Hatay'da, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları öne sürülen şüphelilere yönelik yapılan operasyonla, aralarında daha önce ihraç edilenlerinde bulunduğu 8 akademisyen ile doktor E.Y, hemşire N.Ç, üniversite öğrencisi A.P ve ev hanımı M.Y gözaltına alınmıştı. Doktor E.Y, hemşire N.Ç ve üniversite öğrencisi A.P, çıkartıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74