52 TEKSTİL İŞÇİSİ ZEHİRLENDİ

Haber-Foto: İHA  (İHLAS HABER AJANSI) Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan bir tekstil firmasında

Genel 26.07.2019, 12:48 26.07.2019, 12:48
54
52 TEKSTİL İŞÇİSİ ZEHİRLENDİ
banner36
Haber-Foto: İHA  (İHLAS HABER AJANSI)

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan bir tekstil firmasında çalışan 52 işçi yedikleri yemekten zehirlenme şüphesi ile kentteki hastanelere kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Yolu üzeri Çevrikköprü mevkinde faaliyette bulunan bir tekstil fabrikasında çalışan 52 işçi dün yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastanelere başvurdu. Köfte, çorba, pilav yemeği ve meyve suyu içtiği belirlenen işçiler sabah işe gittiklerinde yaşadıkları karın ağrısı ve mide bulantısı sebeiyle araçlarla ve ambulanslarla Karabük ve Safranbolu ilçesinde bulunan hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan işçilere tahlil yapıldıktan sonra serum takıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan ve tedavisi tamamlanan bazı işçiler taburcu edilirken bazılarının ise tedavisi devam ediyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fabrika Müdürü Baha Altındal, işçilerin yedikleri yemekten dolayı mide bulantısı ve karın ağrısı ile hastanelere başvurduğunu belirterek, “Karabük ve Safranbolu’da bulunan hastanelere başvuran işçilerimizi ziyaret ettik. Herhangi bir hayati tehlikeleri bulunmamakta. İşçilerimiz için ne gerekliyse elimizden geleni yapıyoruz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri fabrikaya gelerek yemeklerden ve içecekten numunelerini alınarak kontrole gönderildi. Rahatsızlıkların kesin sonucunu öğrendikten sonra konuşmak daha doğru olur” dedi.

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74