492 KONUT İÇİN KURA ÇEKİMİ

UYSAL, “12 ŞUBAT CUMA GÜNÜ 492 KONUTUN KURA ÇEKİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.”

banner73
Genel 08.02.2016, 23:45 08.02.2016, 23:45
18
492 KONUT İÇİN KURA ÇEKİMİ
banner36
UYSAL, “12 ŞUBAT CUMA GÜNÜ 492 KONUTUN KURA ÇEKİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.”

UYSAL

Milletvekili Uysal: “TOKİ konutları ile şehrimizin gelişmesine büyümesine katkı vermenin yanında hem sosyal konutlarla ihtiyaç sahiplerine barınma imkânı sağlanırken hem sosyal donatıları hem de yaşam standartları yükselten konutlar kazandırıyoruz.Emekli projesi ile ev sahibi olmayan emeklilerimizi ev sahibi yaparken sosyal konut ile de alt ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşlarımızı ev sahibi yapıyoruz.” dedi.

"1000 TL'nin altında maaş alan emeklimiz kalmadı."

“Emeklilerimizin her türlü sorununu çözümlemek boynumuzun borcudur.” diyerek sözlerine devam eden AK Parti Karabük Milletvekili AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Emekli adı üstünde emeği geçmiş, emek çekmiş vatandaşlarımızdır. 2002 yılından bugüne AK Parti hükümetimizin döneminde emeklilerimizin kazanımları açısından büyük bir değişim ve gelişim içerisinde olduğunu görüyoruz. Tabi ki bu da yeterli değil, seyyanen verilen zamlar ile 1000 TL’nin altında maaş alan emeklimiz kalmadı. Bununla birlikte ekonomik anlamda iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor.

Diğer yandan sosyal devletin en önemli görevi vatandaşların barınma hakkının sağlanmasıdır. Bu kapsamda da emeklilerimize yönelik konut üretme projesi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun talimatlarıyla yürütülmektedir. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin beyefendi de sürecin başından itibaren takipçisidir. Sayın Şahin’inde katılımıyla 28 Ekim tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan Karabük’e gelerek bu konuyla ilgi bilgi vermiştir.

Bugünde Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanımız Celal Bulut ve Yönetimi ile birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Başkan Vekili Sami Er’i ziyaret ederek, Karabük ve ilçelerde yapılacak konutlarla ilgili bilgi aldık.” dedi.

buysalMilletvekili Uysal, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ) tarafından 12 Şubat Cuma günü saat 13.00’da Soğuksu Merkez Spor Salonu’nda Safranbolu’da yaptırılan 426 adet emekli projesi konutları kur çekilişini yine aynı gün saat 15.00’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TOKİ işbirliği içerisinde yürütülen Sosyal Konut Projesi kapsamında Bulak Mahallesindeki 66 konutun kura çekiminin yapılacağının da bilgisini verdi.
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39