2019 YILI BÜTÇESİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, 2019 yılı Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinin sona erdiğini ve bütçe görüş

Genel 21.11.2018, 16:19 21.11.2018, 16:19
18
2019 YILI BÜTÇESİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
banner36
İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, 2019 yılı Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinin sona erdiğini ve bütçe görüşmelerinin oy birliği ile kabul edildiğini belirtti.

Başkan Sözen 2019 yılı bütçe görüşmelerinin son birleşiminde meclis toplantı salonunda yaptığı açıklamada;

“20 gündür yoğun bir çalışma temposu geçirdik.  Meclis üyelerimizin tamamı gerçekten çok büyük bir özveri ile çalıştı. Tüm müdürlüklerimizin bütçeleri ayrı ayrı; kalem kalem değerlendirildi. Hangi kalemde tasarrufu nereden yaparız, elimizdeki mevcut imkanları daha iyi nasıl değerlendiririz, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın kısa sürede olsa herhangi bir mağduriyet yaşamaması için neler yapabiliriz noktasında uzun müzakereler yaşandı” dedi.

Sözen; “Bütçe Görüşmelerinde Her Konu Üzerinde Hassasiyetle Durduk”

Kasım ayının ilk haftası başlayan bütçe görüşmelerinde her konu üzerinde çok hassasiyet gösterdiklerini belirten Sözen açıklamalarına şöyle devam etti;

“İl Özel İdaresi olarak özellikle kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesinde takip ve denetimin kurumumuz tarafından yapılıyor olması önemli yer tutmaktadır. Oluşturulan bütçe ile birlikte İller Bankası ödenekleri, KÖYDES Projeleri, yıl içerisinde gerçekleştirilen ek bütçelerin oluşturulmasıyla gerçekleştirilen yatırımların öncelik ve aciliyet sıralamasına göre planlanması, takibi ve uygulamasında İl Genel Meclis üyelerimizin her birinin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir.

2019 yılı bütçesinde öncelikle tasarrufa yönelik bir yol izlenmesi, bilhassa kullanılan taşıtların ve personelin görev, yetki ve hizmet alanları ile ilgili alınması gereken ve alınan tedbirlerin uygulanacak olması meclisimizin göstermiş olduğu hassasiyetinde önemini ortaya koymaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ile 2019 yılı bütçemizin İlimizde, İlçelerimizde ve köylerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Sözen, son olarak yoğun programlarına rağmen bütçe görüşmelerine katılan Sayın Valimiz Fuat Gürel’de teşekkür etti.

Eflani İl Genel Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Mesut Aydın ise; bütçe görüşmelerinin genel tasarruf tedbirlerine azami önem verilen bir bütçe olduğunu, Ülkemizde ve Dünyada gelişen, değişen yönetim ve bilişim alanlarında gerekli seviyelere ulaşabilmesi için Özel İdarelerde AR-GE biriminin kurulması gerektiğini ve Özel İdare kaynaklarına ek ilave kaynak temini için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74