Tüketen Değil Üreten Bir Safranbolu İçin Çalışılıyoruz Safranbolu, belediye seralarında yetiştirilen rengarenk binlerce menekşe ile renklenecek.

Genel 21.10.2020, 13:32 21.10.2020, 13:32
14
banner36
Tüketen Değil Üreten Bir Safranbolu İçin Çalışılıyoruz

Safranbolu, belediye seralarında yetiştirilen rengarenk binlerce menekşe ile renklenecek.

ekimi yapılan 10 bin adet menekşe kentin çeşitli yerlerinde bulunan, park ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullanılacak. Yaklaşık 5 ay gibi bir sürede üretilen menekşeler Safranbolu caddelerini renklendirecek.

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Yazıköy seralarında üretilen 10 bin adet mor, sarı ve bordo renkteki menekşeler ilçenin çeşitli yerlerine dikilerek, Safranbolu’yu renklendirecek. Belediye seralarında yetiştirilen sebzelerin ve çiçeklerin belediye bütçesine katkı sağladığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, tarımın kentte geliştirilmesi gerektiğini, tüketen değil üreten bir Safranbolu olmak için tarım alanını genişleteceklerini kaydetti.

Park Bahçeler Müdürlüğü, tarım faaliyeti kapsamında yaz dönemi boyunca üretimi yapılan çeşitli sebzeler; belediyeden sıcak yemek desteği alan ihtiyaç sahibi ailelerin yemeklerinde kullanıldığı belirtildi.

Tarımsal faaliyetlerin önemine vurgu yapan Başkan Köse, kendi kendine yeten ülkeler arasında yer alabilmek için tarım sektörünün geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Başkan Köse şu sözlere yer verdi;

"Biz Safranbolu özelinde tarımsal alanda faaliyetlerimizi arttırmaya çalışıyoruz, küreselleşmenin arttığı günümüzde, tarım sektörü ülkeler açısından da önem arz etmekte. Özellikle gelişmekte olan ülkeler tarım üretimi ve ihracatını artırmak suretiyle büyümelerini arttırabiliyor; biz de Safranbolu Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde bu alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74