100 METRE YÜKSEKLİKTE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

İstanbul’da yaşayan Sinan ve Büşra Akkuş çifti, düğün fotoğraflarını çektirmek için Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan doğal "taş te

Genel 08.06.2020, 14:57 08.06.2020, 14:57
77
100 METRE YÜKSEKLİKTE FOTOĞRAF ÇEKİMİ
banner36

İstanbul’da yaşayan Sinan ve Büşra Akkuş çifti, düğün fotoğraflarını çektirmek için Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan doğal "taş terasa" geldi.

İstanbul’dan, Karabük’e 400 kilometre uzaklıkta bulunan Safranbolu ilçesine bağlı Düzce köyündeki Sırçalı Kanyonu’na gelen çift, halk tarafından "taş teras" olarak adlandırılan kayanın üzerinde düğün fotoğraflarını çektirdi.

Kayanın kendileri için önemli olduğunu ifade eden Akkuş, "İlk evlenme teklifini yaptığım ye burası. Evlenme teklifinde buranın ne kadar korkunç olduğunu kendisi bilmediği halde buraya çıktı. Şimdi biliyor yine çıktı, beni sevdiği için katlandı bu duruma. Evlenme teklifinden sonra iki yıl geçti, iki yıl sonra yine aynı yerde aynı taşın üzerinde buradayız. Bu sefer evlenip geldik" dedi.

Nikah tarihlerinin ise erkene alındığını aktaran Büşra Nur Akkuş, "Buraya çıktığımda sadece korku hissediyorum, sevdiğim adam için buraya çıktım. Buranın bizim için büyük bir anlamı var. Yoksa hiçbir güç, kuvvet beni bu kayalıkların, uçurumun üzerine çıkaramazdı" diye konuştu.

Evlenme teklifi görüntülerinin ailesinin izleyip izlemediği sorulması üzerine Akkuş, şunları kaydetti:

"Büyük ihtimal babam izlemedi. Annem izlediğinde kalp krizi geçiriyordu korkudan. Eşimin ailesi de korktu. Bir yandan duygu bir yandan korku hepsini bir arada yaşadılar. Ben buranın yabancı olduğum için kayanın altının uçurum olduğunu bilmiyordum o zaman. Güle oynaya çıktım, şu an biraz gerginim altının uçurum olduğunu biliyorum. Bildiğim halde buradayım, ölümü göze aldım."

ÖLÜM TEHLİKESİ NEDENİYLE KAPATILMIŞTI


Halk tarafından taş teras olarak adlandırılan ve çok sayıda insanın ziyaret ettiği kayaya çıkmak ölüm riski oluşturması nedeniyle Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından tel örgülerle kapatılmıştı.

Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Bilimsel jeolojik verilere bakıldığında taş kütlesinin her an kopma ihtimali ve ölüm tehlikesi bulunmaktadır. Bu tehlikeden dolayı, müdürlüğümüz tarafından alana tel ihata yapılmış ve uyarı tabelaları ile donatılmıştır. Lütfen tellere zarar vermeyiniz, ölüm riski olduğundan dolayı kayalıklara çıkmayınız ve kurallara uyunuz" açıklaması yapılmıştı.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74