10 ESKİ EMNİYET MENSUBUNA HAPİS VE TAHLİYE

Karabük’te, FETÖ/PDY davasında yargılanan aralarında şube müdürü, emniyet amiri, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu

banner73
Genel 16.12.2017, 12:13 16.12.2017, 12:13
18
10 ESKİ EMNİYET MENSUBUNA HAPİS VE TAHLİYE
banner36

Karabük’te, FETÖ/PDY davasında yargılanan aralarında şube müdürü, emniyet amiri, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu 10 eski emniyet mensubu, 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların, tutuklu kaldıkları süre ve ceza miktarları göz önünde bulundurarak, adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verildi.

Karabük Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, görevlerinden ihraç edilen tutuklu sanıklar Mehmet Öztürk ve Şahin Albuz ile avukatları katıldı. Sanıklar Hikmet Ayaş, Mustafa Avcı, Taner Ekşi, Necmi Kaçar, Ünal Berk, Yaşar Tan, Musa Kansu ve Hakkı Akçal ise tutuklu bulundukları İzmir 1 No’lu ve Menemen Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı. Sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi.

Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların ‘Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan’ 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılmalarına hükmetti. Mahkeme, sanıkların tutuklu bulundukları süre ile ceza miktarını göz önüne alarak yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliye edilmelerine karar verdi.

Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74