Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

FAŞİST CHP…

FAŞİST CHP…
Bu haber 11 Mart 2013 - 3:07 'de eklendi. 44 kez görüntülendi.

analiz-11.03.2013

 

Yazının başlığına bakılıp şaşırılmasın…

Evet…

CHP, Karabük tarihinde faşizm de ya da dikta rejimlerde görülen tarihi bir sürece imza attı.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Teşkilatında uzun süredir devam eden huzursuzluklar sonucu yönetim düştü ve olağan üstü kongre sürecine girildi.

Kongre sürecinde en az üç veya dört adayla seçime gidilecekti. Fakat Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelerek, parti içinde birlik ve bütünlük sağlama adına işi içinden çıkılamaz bir hale sokup gitti.

Parti’nin ilçe başkanları ve kanaat önderleri ile bir araya gelen Adnan Keskin, kongreye tek liste ile gidilme kararının altını kalın çizgiyle çizdi, alt yapısını hazırladı, yeni il başkanını belirledi ve 7 kişilik kayyum yönetimi hazırladı.

Alınan ortak kararın içeriği ne..?

Safranbolu’da oturan ve geçtiğimiz aylarda emekli olan öğretmen İbrahim Ayhan’ın il başkanı olmasına karar verildi.

Başına İbrahim Ayhan’ın getirildiği, Şermin Ölmez, Erdal Demir, Suat Atalay, Zeki Karadayı, Ali Özduran ve Ahmet Çakır’dan oluşan kayyum yönetim belirlendi.

Bu yönetimden her kes ikişer kişi daha belirleyecek ve 21 kişilik il yönetiminin oluşturulacağı kongre listesini hazırlayacaklar. Yani kısacası bu kayyum yönetim, kongreye tek listeyle gidilecek yönetimi belirleyecek. Tabi 20 kişilik yedekler listesi de dahil.

İl Başkan adayı olması muhtemel olan Zeki Karadayı, Erdal Demir ve Bülent Türkoğlu’ndan da aday olmayacaklarına dair söz alındı.

Şimdi herkesin merak ettiği bir konu var…

Nereden çıktı İbrahim Ayhan..?

Emekli eğitimci Sayın İbrahim Ayhan’ı pek tanımıyoruz.

Nasıl bir kişidir bilemiyoruz.

Ama şunu biliyoruz ki; Daha yeni memuriyetten emekli olmuş ve aktif siyasette hiçbir deneyimi olmadığı açıkça görülen değerli bir emekli öğretmen.

Sayın Ayhan’a telefon edilmiş ve “Partiye gel. İl başkanı olman için karar verildi. CHP Karabük İl Teşkilatına Başkan oluyorsun.” Denmiş.

“Milli Piyango bileti aldım ve büyük ikramiye bana çıktı” der gibi…

İbrahim hoca aklından “Artık emekli oldum. Aktif siyasete gireyim mi, girmeyeyim mi” sorularını geçirirken, hooop, tepeden inme il başkanı oluverdi.

Ohh… Ne ala…

Ne olacak şimdi il başkanlığına aday olmayı düşünen bu isimlerin çalışmaları, emekleri?

Yazık değil mi, bunca yıldır yaptıkları siyaset içindeki mücadelelere?

Birlik, bütünlük sağlanacak düşüncesi çerçevesinde, birkaç mucidin bulup çıkardığı, 25-30 yıl belki daha fazla memuriyet hayatı olan ama hiç aktif siyasi deneyimi olmayan adamı teşkilatın başına oturttular. Hele ki CHP’nin başına.

Bu olayları gözlemlerken, kendimi Muhteşem Yüzyıl dizisini izliyormuşum gibi hissettim.

Padişah bu…

Sokaktaki dilenciyi alır vezir yapar, kimsede bir şey diyemez…

Asıl olayın irdelenecek yönüne şimdi geliyoruz…

Bayram Karadağ…

Muhteşem Bayram Karadağ…

Partiyi bölüp, parçalayan, her dönem bir şekilde il başkan adayı olan, delegeleri tüm akrabalarından yazan Bayram Karadağ…

Öyle değil mi ama..?

Herkesin, Bayram Karadağ ile ilgili yıllardır yaptıkları söylemlerin kısa bir özetini yazdık.

Son yıllarda en fazla eleştirilen Bayram Karadağ, adeta Muhteşem Yüzyıl dizisinin bir parçası gibi yazılan bu senaryoya karşı çıkmış ve Adnan Keskin’e “Ben aday olmayı düşünüyorum.” Demiş.

Sayın Keskin’de, Bayram Karadağ’a açmış ağzını, yummuş gözünü…

“Utanmıyor musun, kimse seni istemiyor, aday olur ve il başkanı olursan, aynı gün seni görevden alırım” demiş.

Bayram Karadağ’da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in bu sözleri üzerine “İyi öyleyse ben adayım.” Demiş ve çekip, gitmiş.

İçimden Bayram Karadağ’ı tebrik etmek geliyor ama şahsıma gelecek tepkilerden çekiniyorum. Daha doğrusu, kendimle çelişiyormuş gibi oluyorum.

Fakat bu da bir gerçek…

Ne diyelim..?

Dedim gitti Vallahi…

Tebrikler Bayram Karadağ…

Karabük CHP İl Teşkilatında yaşanan olaylar bunlar.

Genel Merkezin görevi, sağlıklı bir kongre süreci geçirilmesini mi sağlamak, yoksa faşizm mi uygulamak.

Faşizm ve CHP…

Ne güzel de uydu…

Uymasa da, bundan sonra uydu…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
9 ADET YORUM YAPILDI
sefer atik12 Mart 2013 / 07:26 Cevapla

Bayram, seni pek degil hic sevmem ama Adnan Keskinin karsisinda her kes sus pus oturup vesayet yönetimine evet derken senin adayim demen hosuma gitti. hos sen bizi delege bile yapmadin ama 1 oyum olsa sana verirdim. bu arada vesayet yonetimine evet diyenlerin Sosyal Demokratliginida tartismak gererkir. bir sozumde Ergun Baskayaya biz senin hep haklidan yana oldugunu biliyorduk sen bunu bir kez daha ispatladin bravo sana

chp üyesi11 Mart 2013 / 19:40 Cevapla

CHP’NİN BU DAYATMA YÖNETİMİNİ VE DELEGELERİ, ÜYELERİ YOK SAYILARAK SEÇİME GİREMENİZ TAVRINI KINIYORUM. DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ OLAN BİR PARTİDE BUNU KİMLER NE AKLA HİZMET YAPAR ANLAŞILAMAZ BİR DURUM. SOSYAL DEMOKRATİK BİR İŞLEYİŞİ VE TÜZÜĞÜ OLAN PARTİDE, FAŞİST BASKICI ATAMA, TEPEDEN İNME YÖNETİM KURAMAZSINIZ. BU AYIBIN ALTINA KİMLER İMZA ATTIYSA DERHAL ÖZÜR DİLEYEREK PARTİYİ DEMOKRATİK BİR SEÇİM ORTAMINA GETİRMELİDİR. YOKSA BU ÜYE NE PARTİNİN KAPISINDAN GİRER, NE DE CHP’YE OY VERİR.

Nazmi Nazım CEBECİGİL11 Mart 2013 / 18:52 Cevapla

DEĞERLERİMİZE, DEVRİMLERİMİZE VE DEMOKRASİMİZE Sahip çıkacaksak hep birlikte TEK ADAY ile kongreye gitmemiz lazım. Aday kim olursa olsun KARABÜK ve İLÇELERİNDE var gücümüzle çalışıp iddalı hale gelmeliyiz.

YILMAZ YILMAYACAK11 Mart 2013 / 11:51 Cevapla

CHP KARABÜKTE BÜYÜMESİ İÇİN, SÜREKLİ BİRBİRİNİ YİYEN, KEMİREN KİŞİLERDEN KURTULMALIDIR. BU YÖNETİM ORTAK BİR LİSTE İLE ÇIKARILMALI. TÜM ÜYELERİN ÜYELİKLERİ YENİLENMELİ, ESKİDEN PARTİDE GÖREV YAPMIŞ PARTİ BÜYÜKLERİ VE GENÇLERİ BİR SÜRE DİNLENEREK PARTİYE YENİ İSİMLER KAZANDIRILMALIDIR. AYRICA DAHA ÖNCE PARTİDE ÇEŞİTLİ GÖREVLER YAPAN BAYRAM BAŞKAN İNATLA NE KENDİSİNE NE DE ÇOK SEVDİĞİ CHP YE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ. DAHA YAŞI GENÇ BİR SÜRE DİNLENSİN, İLERKİ KONGRELERDE TEKRAR ADAY OLSUN, AMA SEÇİMLERE KADAR ORTAK BİR LİSTE İLE SEÇİMLERE GİDİLSİN. DEMOKRASİ OALACAK DİYE HERKES BİRBİRİNE GİRMESİN. MEMLEKET ELDEN GİDİYOR. VAKTİMİZİ BAŞKA ŞEYLERE HARCAMAYIN

BÜLENT TÜRKOĞLU11 Mart 2013 / 11:36 Cevapla

ek olarak şahsım hiçbir yere bu yalan dolan sistemi devam ettiği sürece aday olmayacaktır.

BÜLENT TÜRKOĞLU11 Mart 2013 / 11:30 Cevapla

Bülent TÜRKOĞLU ADAY DEĞİLDİR.
Hiç bir oluşumda da yer almayacaktır. Bu sistem öylesine kendini doğuran bir sistem ki içinde dürüst siyasetten madden bir beklentisi olmayan vatanperver duygularla ben buradayım demek o kadar zor ki…
Kısaca anlatmak istediğim şudur…
Delege CHP’nin delegesidir.
Herkes akraba, talükat olduğunu söylese de delege CHP’nin delegesidir.
Bugüne kadar o kadar gecmiş il başkanı vardı toplantıda hangisi delege seçimini sandıkla belirlemiştir diye soruyorum yok. Herkes yeni seçimlerde bunu ister görünmesi ne kadar garip. Ne kadar sıradan…
Demokrasinin gereğidir deyip de konulmayan sandıklar…
Sonra birden her ne olduysa öğlen yatağından kaldırılan birisi CHP’sine İl Başkanı yapılacağı bir süreci birlikte yaşayacağız. Tanımadığım kımse hakkında lehte ya da aleyhte konuşan birisi olmadım birinin adamı hiç olmadım olmayacağım da. Fikrim de vicdanım noktasında da hamdolsun hep hür kaldım. Bu benim yaradılışım. Ancak kanıma dokunan birilerinin işaret ettiği arkadaşımızı dikte etmek fikrinden ziyade bunu sandıkta adayım diye çıkılsa demokrasi gereğidir dense daha hoş sonuçlanmaz mı süreç…
Sürecin aslı şudur. Kendimize bir yalan söyledik sonra kendimiz inandık… Yok böyle tezahür CHP’de…
Belki çok güzel bir bütünleştirme oluşturabileceği fikri birden toz bulutuna karışmamış olacaktı. Kısaca süreç güzel yönetilmedi…
Sayın Karadağ hür iradesini koydu. Kendisini tebrik ederim. Lakin bizim odaya çağrıldığımızda bu oluşumdan en son haberimiz oldu. Herkes mutabakatı sağladı bir tek dışarda sen kaldın. Bülent TÜRKOĞLU böyle bir durumda ben demez. Sırf bu yüzden tamam dedim. Ama bakıyorum süreç Adnan Keskin Bey’in gitmesi üzerine yine alevlendi. Bu bağlamda böyle bir oluşumda şahsım olmayacaktır. Hiçbir organizasyonda kökü yalan ve dolana mesnet edilen bir oluşumun içinde Bülent TÜRKOĞLU olmayacaktır. CHP içinde ilçe başkanları konumunu korumak için destek veriyor olsalar da… Bülent TÜRKOĞLU dışarıda kalacaktır. Bu tarafımca belirlemesi ve mutabakatı yapılmadan her türlü sonuç ve yansıması izlenmeden YALANLAR ÜZERİNE bir siyaset noktasında ilkesel olarak bulunamayacağımdan ve en kötüsü DELEGE’nin insandan ziyade CHP’li olmaktan ziyade bir nev’i ASKER benzetmesine katlanmak siyasette bir başarı olacaksa ben şahsım adına bu başarısızlığıma sahip çıkarım.
Kısaca başaramadık. Çocuk Ölü Doğdu.
Tüm partili arkadaşlarımdan delegeden ricam bu süreçte itidalli, asker mantığını sizin adınıza sindiremediğimden artık bu tür oluşumlarda yer almayacağımı isimlerin yazıldığı listelerden de ilgili arkadaşlarımdan çıkarmalarını da talep ederek (zira bu talebi listeye ismimin yazılmasını ben istemedim) sadece meslek erbabı olarak gerekli… neye gerekli nasıl gerekli bilinmeden. Bir ondan olsun bir bundan olsun mantığı ile CUMHURİYET HALK PARTİSİ DURUŞU’NUN ne olduğunu bilmeyen hep başta olayım zihniyhetleri ile VARILACAK BİR MENZİL OLAMADIĞINI şimdiden belirtmek isterim.
KISACA TÜM CUMHURİYET HALK PARTİLİLER BİLMELİDİR Kİ…. ÖZÜNDE YALAN VAR. RİYA VAR… KAYYUMUN GENİŞLETİLEREK YENİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ ÖNE ÇIKARTMAYACAKTIR. DAHA KENDİ İÇİMİZDE YALAN SÖYLERKEN BU KADROYLA MI HALKIMIZDAN TEVECCUH ISTEYECEGIZ.
KIMSE KUSUR BAKMASIN AMA EVINDE KAVGA OLAN BİR AİLEYE HİÇ KİMSE NE KIZINI VERİR NE OYUNU…
KARAMAN’LI GİBİ OYUNA OYUN İLEN KOYUNA KOYUN İLEN MANTIĞI İLE BU SİYASET BOYLE YURUMEZ. ZİRA TÜRKİYE’NİN 2. BİR AKEPE’YE İHTİYACI YOKTUR KANAATİNDEYİM. BİZ ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ. ANCAK YOLUMUNUZ ONUN YOLU O YOLDA BİLİM İLE ÇELİŞTİĞİ ZAMAN İLİM’İ SEÇERİZ ASLA KİŞİSEL HIRS KOLTUK BİZİM SEÇİM TARZIMIZI DEĞİŞTİRMEZ…
Bu durumda BAYRAM KARADAĞ’I kişisel olarak destekliyorum Fikri hür dururken vicdanına ise birşey söylemek istiyorum. DELEGEYİ SANDIKLA BELİRLE, ADAYLARI İSE CUMHURİYET ÇİZGİSİNDEN BUGUNE KADAR HİÇ TAVİZ VERMEMİŞ HALK İÇİNDE MUTEBER İNSANLARDAN SEÇ.
Saygılarımla….

kemal akgül11 Mart 2013 / 11:26 Cevapla

evet aday olacak 3 arkadaş nedir bu korkunuz? beklentiniz mi vardır sustuğunuz da? ne demek tek aday ile kongreye gidilecek… ne demek seçilirsen senii görevden alırım!!!… burası CHP mi?hee yeni CHP dedikleri bu olmalı… dikta rejimi….
b.türkoğlu;sana demiştim bu CHP cadı kazanıdır diye anlamamışsın… ve geri çekilmişssin… bu ortamda sana manevi desteğimi çekiyorum kardeş… darılıp gücenmece yok… ben dağ başında siyasetimi zaten yapıyordum ne diye tekrar CHP’ye üye oldum ki!!!!

  BÜLENT TÜRKOĞLU11 Mart 2013 / 12:03 Cevapla

  KEMAL KARDEŞİM HAKKINI HELAL ET… BİR ODADA HERKES BÜTÜNLEŞTİ BİR TEK SEN DIŞARDASIN ADNAN BEY SÖYLEYİNCE İNSANLARIN YÜZLERINE BAKTIM BİR SES ÇIKMADI BAŞIMI EGĞEM ONURUMU AYAKLAR ALTINA ALDIĞIM ANLAMINA GELMEZ. AMA SEN YİNEDE HAKKINI HELAL ET. BİZ KENTLERE SAHIP OLAMADIK SEN DAĞLARDA SIYASETINE DEVAM ET. BU KAZAN BIZE BUYUK GELMEDI. AKSINE LAKIN OLMASI GEREKEN MERT YAKLASIMLARI GOREMEDIM. HEMEN KAVGA HEMEN TOZ BULUTU VE BUNDAN NEMALANA BIR KESIM. AMA İÇİM RAHAT. ÜLKEM PARSEL PARSEL SATILIRKEN BİZİM MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. ANCAK MECRA DEĞİŞTİRİR. AMA MÜCADELEMİZ FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR DOĞRULARIN ADAMI OLMAKTIR. BAŞKA BİR ADAMIN DOĞRUSU OLMAK DEĞİLDİR.

CHP Lİ11 Mart 2013 / 11:24 Cevapla

BAYRAM SEÇİME GİREMEZ


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.