BÖLGE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA

Hadrianapolis Antik Kenti Geç Roma Konutu'nda çalışmalar başlıyor

Eskipazar 06.05.2022, 00:05
635
BÖLGE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA
banner36

Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Geç Helenistik, Roma ve Erken Bizans dönemlerinde yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen Hadrianapolis Antik Kenti'nde Geç Roma Konutu üst örtü yapımı işi için sözleşme imzalandı.

Binlerce tesseranın (mozaikte kullanılan cam ve mermer küplerden her biri) yer aldığı ve Geç Roma Konutu olarak adlandırılan alanının üstü kapatılacak.

İhaleye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile firma yetkilisi imza attı.

Uzun, yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi olarak Karabük'ün ve bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri olan Hadrianapolis Antik Kenti'nde çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Geç Roma Konutu'nun üst örtüsünün yapımı sözleşmesinin imzalandığını belirten Uzun, "Firma yetkilisi de elinden gelen gayreti göstererek işi belirlenen sürede bitirecek. Kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." ifadesini kullandı.

Yorumlar (2)
Safranbolulu 3 gün önce
Belediyenin bu ihaleyi alan şirketin firmaları dolandırdığını biliyor mu acaba, bütün Karabük firmalarını dolandırmış,
Sigortasız. 20 saat önce
Bu şirkette çalıştım sigortasız Afgan ve yabancı işçi çalıştırıyorlar, paralarınıda vermeyip şirketten kovuyorlar, iş dosyalarına ve mahkeme dosyalarına bakmalısınız, şantiye şefine kadar mahkemelik bir şirket benim şehrimden iş alacak hemde çalışanları dolandıracak,
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74