MHP'NİN YENİCE ADAYI ZEKİ ÇAYLI OLDU

Yenice'de merakla beklenen aday isim belli oldu. Geçtiğimiz dönemde AK Parti Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partisinden ihraç edilen Zeki

Eflani 30.12.2018, 17:27 30.12.2018, 17:27
122
MHP'NİN YENİCE ADAYI ZEKİ ÇAYLI OLDU
banner36
Yenice'de merakla beklenen aday isim belli oldu. Geçtiğimiz dönemde AK Parti Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partisinden ihraç edilen Zeki Çaylı MHP'nin belediye başkan adayı olarak belirlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz’ın imzası ile yayınlanan listede, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere katılmak üzere MHP'nin yurt genelinde 402 il ve ilçede belediye başkan adaylarının ismi daha belirlendiği duyuruldu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve parti genel başkanı Devlet Bahçeli'nin onayı ile kesinleşen listeye göre Yenice'de MHP'nin aday göstereceği isim Zeki Çaylı oldu.

Öte yandan açıklanan 402 kişilik listede MHP'nin Eflani ve Eskipazar adaylarının da belirlendiği öğrenildi. 31 Mart yerel seçimlerinde Eflani'den Hüsnü Akın, Eskipazar'da ise Hüseyin Dönmez aday olarak gösterildi.

ÇAYLI'DAN İLK AÇIKLAMA

MHP'den aday gösterilmesinin hemen ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Zeki Çaylı şu ifadelere yer verdi;

Saygıdeğer hemşehrilerim, Bugün Milliyetçi Hareket Partisine başvurumuz olumlu neticelenmiştir.

"Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere , Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'a, Teşkilat İşleri Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a, MHP Karabük İl Başkanımız Dr. Adem Kar ve Yönetime , MHP Yenice İlçe Başkanımız - kardeşim Ergün Karakırık ve Yönetime , bu süreçte yanımda ve yakınımda olan çalışma arkadaşlarıma, bizi hiç ama hiç yalnız bırakmayan saygıdeğer Yeniceli hemşehrilerime, basınımızın güzide temsilcilerine çok ama çok teşekkür ediyorum.
İnşallah saygıdeğer halkımızın teveccühü ile halkın başkanı, hizmetin başkanı Yenice'nin başkanı olmayı sürdüreceğiz.
Yenice bize , biz saygıdeğer halkımıza emanetiz."
Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74