ERTUĞRUL'DAN, CEBECİ'YE TOKAT GİBİ CEVAP

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Eflani İlçe Başkanlığından istifa eden Ersin Cebeci'ye, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul'dan ders gibi bir açıklama geldi.

Eflani 09.10.2021, 12:43 09.10.2021, 12:58
2075
ERTUĞRUL'DAN, CEBECİ'YE TOKAT GİBİ CEVAP
banner36

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, geçtiğimiz günlerde AK Parti Eflani İlçe Başkanlığından istifa eden Ersin Cebeci’ye sosyal medyasından ders niteliğinde bir cevap verdi.

“Kurumlar kişilerin üzerindedir. Başkanlar, bakanlar, üyeler vaz geçilmez değildir.” Başlığı ile bir yazı paylaşan Eflani’nin AK Partili Başkan İbrahim Ertuğrul, istifa edip giden ilçe başkanı Cebeci’yi kamuoyunu yanıltmakla ve bazı kişileri istifaya zorlamakla suçladı.

Ertuğrul, Cebeci’ye “kimse vaz geçilmez değildir” mesajını verdiği yazısında düşüncelerini şöyle ifade etti;    

“Bu dünya böyle bir yerdir, herkesin her dediği her zaman olacak diye bir kaide yoktur.

Aslolan görevde kalmak memleket için, memleketin gençleri için, insanları için mücadeleye devam etmektir.

Mücadele bazı şahısları önceleyerek değil, tüm insanları kucaklayarak ayrım yapmadan herkes için her zaman ve Allah'ın rızası gözetilerek yapılmalıdır.

Mücadele edilirken nefsin arzusu, şahsi beklenti ve enaniyetten uzak olunmalıdır.

İstifa ederken "ben memleketim ve memleketimin gençleri için mücadele ettim” derken, başkalarının mücadele etmediği iması yapılmamalıdır.

Bizim teşkilatımızdaki herkes, başkanlık, belediye başkanlığı, meclis üyeliği gibi sıfatları olmadan, beklentisi olmadan, iyi niyetle, samimiyetle içimizde bulunan arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızın emeklerine saygı duyulmalıdır.

Ben gidersem herkes gider yaklaşımı, beklentisi ve talebi doğru değildir. Bu arkadaşlarımıza doğruları her açıdan anlatılmalı ve hür iradeleri ile hareket etmelerine imkan verilmelidir.

AK Parti halkın partisidir, AK Parti ve lideri Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türk Milletinin değil bütün mazlum milletlerinin umududur.  Bizim üzerimize düşen emanetini gücümüzün yettiği kadar taşımaya devam etmektir.

Yorulan olabilir, bırakmak isteyen olabilir saygı duyarız, lakin bahanelerle ayrılarak, mağdur rolü oynanarak ve arkadaşlarını yanlış bilgilerle kandırıp istifaya zorlayarak kimse bir yere varamaz.

Buradan bir kahramanlık hikayesi çıkmaz. Sn. Ersin CEBECİ, hani helalleşmiştik, hakkımızı helal etmiştik.            

Galiba yeniden helalleşmemiz gerekecek..!”

Geçtiğimiz günlerde il başkanlığına verdiği AK Parti Eflani İlçe Başkanlığından istifa dilekçesinin kabul edildiği Ersin Cebeci ile birlikte bir İl Genel Meclis Üyesi ile iki Eflani Belediye Meclis Üyesinin de istifa dilekçesi verdiği belirtilmesine rağmen, istifaları bu zamana kadar gündeme gelmedi.

Yorumlar (4)
Hulki 4 ay önce
Sayın cebeciyi tebrik ediyorum .
güven özçetin 4 ay önce
ak partiyi cıkarı ıcın sevenlere bır sey demıyorum. ÖNCE DEVLETİMİZİN BEKASI GELİR
ÖZ SAFRANBOLULU 4 ay önce
SOKAK HAYVANLARİNİN DURUMU İCLER ACİSİ KOCA EFLANİDE BİR TANE YOK MU ONLARA SAHİP CİKACAK YÖNETİCİ..!!BELEDİYENİZE VE KAYMAKAMLİGİNA MAİL ATTİM AMA CEVAP ALAMADİM,YASA GEREĞİ SOKAK CANLARİNA BAKMAKLA YÜKÜMLÜSÜNÜZ AMA GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRMİYORSUNUZ,CİMER E BAŞVURU YAPACAĞIM.
Eflaniden 4 ay önce
Gazeteci dediğin haber yorumsuz verir.Siz taraflı haber veriyorsunuz.Tek taraflı haber olmaz.
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74