Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

DURMUŞ YALÇIN HANDİKAPI

DURMUŞ YALÇIN HANDİKAPI
Bu haber 22 Ağustos 2015 - 17:12 'de eklendi. 29 kez görüntülendi.

d_yalcin_handikapi

 

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük’te 1999 yılından sonra yeniden bir milletvekili çıkarabildi.

Konjonktürü iyi kullanan MHP, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de tamamen seçimin içine girmesi ile 16 sene sonra TBMM’ye Karabük’ten bir milletvekili gönderedi, hem de 40 Bin oy alarak.

MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili, Dursun Altıparmak’ın aday olma ihtimali karşısında kendi çıkardığı Durmuş Yalçın’ın bu seçimi kazanmasını adeta namus ve gurur meselesi yapmıştı.

7 Haziran seçimlerinin ardından Durmuş Yalçın’ın bazı gereksiz konuşmaları ve sergilediği tavırları Yalçın ile Vergili arasına limon sıktı.

Çiçeği burnunda MHP Milletvekili Durmuş Yalçın, seçilir seçilmez dokuz kusurlu hareketin tamamını yaptı ve şimdi adeta istenmeyen adam pozisyonuna düştü.

Daha mazbatasını almadan CHP’li Mustafa Eren ile yemek yemesi, mazbatasını aldıktan sonra ilk ziyaretini AK Parti İl Teşkilatına yapması, danışman olarak yanına Memur Sen temsilcilerinden bir isim alması, MHP’nin bazı ilçe başkanları ile gereksiz polemiklere girerek kalp kırması, Ülkü Ocaklarına vefasız davranması, lüzumsuz ve sakıncalı bazı sözler sarf etmesi, Karabük yerel basını ile kavga etmesi ve bunun gibi peş peşe yaptığı hatalı hareketleri bir antipati oluşturdu.

Hani demiştik ya, ‘Sarımsağı gelin yapmışlar edebinden 40 gün kokmamış’ maalesef Sayın Vekil çok erken koktu.

77 günde kendine zarar verebilecek her hareketi yapan Durmuş Yalçın’ın en büyük hatası, kendisini zor zahmet ikna edip, aday yapan ve sonrada seçilmesinde en büyük rolü oynayan Rafet Vergili ile diyaloglarında serin rüzgarlar estirmesi olmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı, şimdi 1 Kasım da seçim var.

1 Kasım da olmazsa, en geç 22 Kasım da…

Artık erken genel seçim kaçınılmaz…

MHP’nin acemi siyasetçisi Milletvekili Durmuş Yalçın, TBMM’deki o ceylan derisi koltukları daha ısıtamadan kendini bir seçim ortasında buldu.

Sayın Yalçın, yakın çevresine bir daha aday olmayı düşünmediğini, bu işin kendisine göre olmadığını, sağlığının ve kimyasının bozulduğunu ifade etmesine rağmen ‘istemiyorum, yan cebime koyun’ düşüncesinde olabilir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Durmuş Yalçın’ın yeniden aday yapılmaması noktasında bir tasarrufta bulunacağını birçok kesim gibi biz de sanmıyoruz.

Sadece MHP değil, diğer siyasi partiler de 3 ay önce aday gösterdiği ve seçimi kazanan hiçbir ismi kolay kolay değiştirmez.

Sayın Yalçın, ne düşünce içinde olursa olsun, önümüzdeki erken genel seçimde aday olması halinde işi çok zor.

Şu an ki görüntü, bu sefer seçimi öyle 40 Bin oy alarak kazanma ihtimali ona çok uzak gibi duruyor.

Tabi seçimlerde ne olacağı belli olmaz.

Konjonktür ve süreç aniden değişebiliyor ve seçmen üzerindeki bu değişim artık günümüzde çok hızlı yaşanıyor.

Öte yandan Durmuş Yalçın’ın yeniden aday olmaması noktasında, MHP Karabük İl ve bazı ilçe teşkilatları net tavır gösteriyor.

MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan’ın, geçtiğimiz günlerde gazetecilere “Rafet Vergili’nin aday olması söz konusu olursa, Durmuş Yalçın aday olmayabilir, zaten bu yönde önceden bir açıklaması olmuştu” şeklinde konuşması da, bir şeylerin göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan Merkez İlçe ve Safranbolu İlçe teşkilatları başta olmak üzere, Vekilleri ile aralarına kısa bir sürede giren limonileşme giderek daha da ekşiyor.

Yıllardır AK Parti’nin yan kolu gibi çalışan Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sendika temsilcisi bir kişiyi yanına danışman olarak alması, MHP’ye yakın Türk Kamu Sen ve bağlı olduğu sendikaların Karabük temsilcilerini çok kızdırmıştı.

Şimdi onlarda Sayın Yalçın’ın yeniden aday olmaması için seslerini yükseltiyorlar.

Yani, Sayın Milletvekili Durmuş Yalçın’ın işi bir hayli zor.

Aday olsa, seçimi yeniden kazanması zor, yine aday olsa 3 ay önce yanında olan destekçilerinin birçoğunu yanında bulması zor ve kavga ettiği basının desteğini alması zor.

Zor babam zor…

Ama olsun…

Sayın Yalçın, yakınlarını koluna takar ve yine 40 Bin oyu alır diyelim…

Diyelim mi..?

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
11 ADET YORUM YAPILDI
Nafiz Guzelyurt25 Ağustos 2015 / 01:12 Cevapla

Sn Başkaya “bu sefer seçimi öyle 40 Bin oy alarak kazanma ihtimali..” demişsiniz. Bu algı var ya bu Mhp’nin Karabük’te genel seçimi kazandığı algısı, bu algı AKP’NİN ekmeğine yağ sürecek algıdır. Mhp ikinci parti değilmiş gibi davraniyor. CHP’nin emanet oylarını almamış gibi tavır sergiliyor.Bu tehlikelidir. Bu seçmenin gözünde antipati doģurabilir

Mehmet24 Ağustos 2015 / 22:54 Cevapla

Dursun Altıparmak gibi adamı harcadınız şimdi çözüm arıyorsunuz.

Durmuş Yalçine geçmiş olsun

Gerçek düşün24 Ağustos 2015 / 19:04 Cevapla

Lütfen vergiliyi şişirip durmayin adamin elinden belediye baskanligi da gidecek bu secim başka MHP nazli çocuklar gibi herşeye hayir derse insanlarda hadi ordan der. bir firsat verilmişti muhalefet de olsa devleti yönetecekti tek başina iktidar olamayacağına gore karabukten çekil yok bence MHP ye

Krdmr23 Ağustos 2015 / 02:55 Cevapla

Yanındaki o çok bilmiş birkaç kişinin laflarıyla hareket ederse olacağı budur. Ben Vekil oldum, Rafet bey Belediye Başkanlığını yapsın gibi bir düşünce içine girdiyse sonucuna katlanır. Kamusen genel başkanı bile 21 bin oy aldı. Rafet bey ben kefilim demeseydi ve elini taşın altına koymasaydı 39 bin oyu rüyasında görürdü. Savaşmayan, kütük gibi adamlarla bu işler nereye kadar? Hele hele gece yarısı birilerini bazı yerlerin yönetimlerine sokma çabaları yok mu? Hasta etti beni… Durmuş beyin yerinde olsam Genel başkana şunu söylerim. “Ben Rafet beyin ısrarıyla aday oldum. Ama bu vekillik bana göre değil, Ülkücü iş adamı olarak kalmak istiyorum. Rafet bey yine kefil olabileceği, seçim alabileceği bir aday bulur, yada kendisi aday olur ve seçilir” diyebilmesi lazım. Ben aday olmayacağım sözlerine inanmıyorum. Aday olmayacak kişi köy köy gezmez. Durmuş bey bu sefer aday olursa seçilemez. Akp 2-0 yapar, M.Ali Şahin de kerameti kendisinde bilir.

Ahmet Turgut Kurtoğlu23 Ağustos 2015 / 01:19 Cevapla

Türkiye Kamu-Sen mensuplarının derdi şahsi çıkarları uğruna inandıkları davaya tavır almak değildir. Eğer öyle olsaydı bu gün 500.000 civarında olan üyelerimiz on üç yıldır her türlü, zulme, baskıya, haddinden fazla hak kaybına uğramalarına, mensubu oldukları camiada oldukları için çocuklarının istikbaline bile zarar verilmesine rağmen davalarında dimdik ve onurlu duruşlarına devam etmezlerdi. Sayın Yalçın’ın başka bir sendika üyesini hizmetine almış olmasını da bu büyük camianın onurlu insanları inandıkları davaya hizmet noktasında asla ölçü almazlar. En basit örneği yılardır yok muamelesine uğramalarına rağmen, kendilerine bu muameleyi reva görenlere bile gülüp geçerek inandıkları davaya desteğe her şartta bila kaydu şart destek olmaları ile dostun diyemesek de düşmanın inkar etmediği ve imrenerek itiraf ettiği bir vakıadır. Bizim için vazgeçilmez tek şey vardır; Türk milletinin bekası, Türk devletinin ebedi müddet devamı. Bu anlayışı temsil eden siyasi yapılanmanın içinde bazı şahıslar kendilerini her şey konumunda da görseler mesele dava ise güler geçeriz, hiç kimsenin kaprisi, serveti, kibrini kutlu yolumuzda ayağımıza takılan taş yerine koyma zafiyetine asla düşmedik/düşmeyiz.

Şenol Yılmaz22 Ağustos 2015 / 22:17 Cevapla

Durmuş Yalçın kim yahu….. Onu kim tanırdı düne kadar, Rafet Vergilinin desteği ile vekil oldu şimdi mağrifeti kendinde mi sanıyor.

Ersin şaşmaz22 Ağustos 2015 / 22:15 Cevapla

Durmuş Yalçın efendi kendini ne sanıyo. Onu kim tanır millet Rafet Vergili kefil oldu diye oy verdi. Önümüzdeki seçimde 20.000 oy alsın etek giyer gezerim. Rafet başkan, Durmuş Yalçını sildiyse tamam bu iş bitmiştir o gitsin yatsın.

Zeki22 Ağustos 2015 / 22:11 Cevapla

Durmuş Yalçın Beyin seçimlerde, Rafet Abi deyince ağzından bir Rafet Abi daha çıkıyordu. Sayın Yalçın şunu iyi bilmeli ki onu bu makama elinden tutup oturtan Rafet Vergili’dir. Bunu inkar eder yada vefasızlık yaparsa hata yapar. Rafet başkan nasıl onu elinden tutup bu makama oturttuysa, yakasından tutup aşağı almasını da bilir. Ne oldum demeyecek, ne olacam diyecek…

semih22 Ağustos 2015 / 21:41 Cevapla

bizde bir ata sözü vardır! atın iyisi arpasını kendi artırırmış derler! seçmen gerekeni verdi, onların gönlünü kırmış ise onlarda arpasını kısar, yok memnun etmiş ise arpasını dahada artırır! gerisini o düşünsün!!

Karabük lü22 Ağustos 2015 / 21:07 Cevapla

Kardeşim durmuş yalçın kendi çalıp kendisi oynamaya kalkıyor ama unutmasın ki Rafet Vergili’nin gölgesi ile vekli olduğunu

Sırrı şen22 Ağustos 2015 / 17:35 Cevapla

Sende amma yavermişsin be


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.