Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

DÖNER SERMAYE KARMAŞASI

DÖNER SERMAYE KARMAŞASI
Bu haber 21 Kasım 2014 - 16:09 'de eklendi. 56 kez görüntülendi.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DÖNER SERMAYESİNDEN YAPILAN KESİNTİ, BİLMECE OLDU

 

GENEL SEKRETER İSMAİL KARA “DÖNER SERMAYEDEN ELEKTRİK FATURASINA ÖDEME YAPMAK İÇİN KESİNTİ OLMADI”

 

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR “DÖNER SERMAYENİN BİR MİKTARI ELEKTRİK FATURASINA AKTARILDI”

 

doner-sermaye

 

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticilerinin 9 aydır ENERJİSA’ya elektrik abonesi olmadıkları ve 9 aylık elektrik tüketim bedeli olan 1 Milyon 800 Bin TL’nin peşin ödenme zorunluluğu çıktığı Karabük gündemine gelmişti.

Hastaneye gelen 9 aylık elektrik tüketim bedeli olan 1 Milyon 800 Bin TL’nin Sağlık Bakanlığından istenilen para ile ödendiğini açıklayan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Dr. İsmail Kara, hastane döner sermayesinden bir kuruş paranın elektrik faturasına aktarılmadığını ifade etmişti.

Kara “Hastane döner sermayesinin bu ayki çalışanlarına ödenen düşüşün hastane performans ortalama puanının düşüşünden kaynaklanmıştır. Ayrıca vergi diliminin yılın son aylarında da artışını da koyarsak, çalışanların döner sermayesi düşüş göstermiştir. Hastane döner sermayesinden kesinti yapılıp, elektrik faturasına aktarım yapılması söz konusu değildir. Zaten bu ayki döner sermayeden kasamızda 250 Bin TL’ye yakın artan para bile var. Eğer döner sermayeden kesinti yapılıp, bu paranın elektrik faturasına aktarılması gibi bir şey söz konusu olsaydı, Savcılığa bizzat kendim suç duyurusunda bulunurum” demişti.

Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Kara’nın bu açıklamasına karşın, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’sa tam tersine bir açıklama yaptı.

Safranbolu Devlet Hastanesi’nin yatırımları ile ilgili bilgilendirme toplantısına katılan İl Başkanı Saylar’a gazetecilerin bu konuyla ilgili sorduğu soruya “Hastanemizin bilindiği gibi geçmiş dönemlere ait bir elektrik borcu vardı. 1 Milyon 800 Bin TL borcun, 1 Milyon 400 Bin TL’si bakanlık tarafından gönderildi, geri kalan 400 Bin TL borcun 200 Bin TL’si bu ay, 200 Bin TL’si de önümüzdeki ay olmak üzere hastane kaynaklarından ödeneceği tarafımıza belirtildi. Sağlık çalışanlarımızın 12. Aydan sonra döner sermaye miktarlarında herhangi bir kesinti ve düşü olmayacak.” dedi.

Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Kara döner sermayeden kesinti yapılıp başka bir yere ödenmedi ifadesi kullanırken, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın ise elektrik faturası için 200 Bin TL kesinti yapıldığını ve hatta önümüzdeki ay da kesinti yapılacağını belirtmesi soru işareti oluşturdu.

Sağlık çalışanları ise bu ayki yapılan döner sermayelerindeki kesintiye büyük tepki gösterirken, önümüzdeki ay da aynı kesintinin yapılacağı ifadesine tepkileri daha da büyüyecektir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
12 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM26 Kasım 2014 / 16:46 Cevapla

POLAT HALLETMEZ İSE YENİ TV KAHRAMANI TALAT VAR, ONA SÖYLEYELİM. O HALLEDER:)))))) HÜRMETLER.

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ25 Kasım 2014 / 16:48 Cevapla

YAV SİZ BANA İNANIN POLAT HALLEDER BU İŞİ:)))))

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ24 Kasım 2014 / 16:46 Cevapla

BENCE BU İŞİ ÇÖZSE ÇÖZSE POLAT ALEMDAR ÇÖZER. SAYGILARIMLA.

ahmet özdeğirmen24 Kasım 2014 / 16:42 Cevapla

ya genel sekreter ya da il başkanı saylar yalan söylüyor nolcak şimdi…

ŞEYHÜLİSLAM24 Kasım 2014 / 11:47 Cevapla

TURMAK YOK SİZ YİNEDE DE YOLA DEVVAM EDİN. HATTA BİRDE GAZINIZI ÇIKARA ÇIKARA HAMDOLSUN DEYİN. GERÇEKTEN ÇOK SARIYA:)))) HÜRMETLER.

sağlık çalıanları23 Kasım 2014 / 17:38 Cevapla

Biz sağlık çalışanları olarak en zor şartlarda vatandaşın sağlık problemleri ile ilgelinirken aldığımız döner sermayenin adeta kuşa çevrilmesinin tek sorumlusu o yetkilileri o koltuğa oturtan AK Parti Yönetimidir. Bizim hakkımızdan çalınan paralar karşısında sessiz kalan AK Parti Yönetimine, İl Başkanı Timurçin Saylar’a bunun hesabını seçimlerde soracağız….

CAN DEMİR23 Kasım 2014 / 17:23 Cevapla

Sağlıkta idareci olmanın kıstasları;
1- Genel Sekreterin hemşehrisi olursan KARABÜK DEVLETE BAŞHEKİM yardımcısı olursun
2- Sendika Başkanın Hemşehrisi olursan HASTANE MÜDÜRÜ olursun
3- Bakanlıkta tanıdığın varsa yöneteci olursun
4- Sendikada Yönetimde olursan Nöbet TUTMAZSIN
5- Siyasette tanıdığın varsa temizlikçi de olsan masa başında olursun
6- Zaten işe gelmesende seni bu hastanede arayan olmaz her ayın 15 inde maaşını alırsın

otis abi23 Kasım 2014 / 01:15 Cevapla

-sözün özü: hastaneyi yapan yapımcı şirketin borcunun da olduğu elektrik parası bizzat çalışanların alın teriyle ödenmiş, bu karara imza atan hastane yöneticileri ve genel sekreterin bu karardan 1 kuruş bile zararı olmamıştır. timurçin sayların da olmamıştır. 10 yıl önce hastanede kuyruğa girenlerin çektiği sıkıntının bedelini halen hastanede çalışmakta olan 900’e yakın ortadirek memur ödedi… timurçin saylar sanırım bunu demiş oldu. evet zaten çalışanları havasız bırakan kontrol edilemeyen aptal klima kimi odaları saunaya çevirir havalandıramazsın da çünkü pencere yok tek blok cam, havalandırma çalışmıyor sürekli sıcak üflüyor…. kimi odaları buzdolabına… bazı odalarında elektrik sobası yakılır akıllı hastanede! merak eden gezsin… hastanenin müteahhit şirketin elektrik borcunun da içinde olduğu 2 trilyonu emekçiden tahsil ettiler…. timurçin saylar da hastane kuyruklarını anımsattıııı…. evet demek ki neymiş, 10 yıl önce hastasını muayenehanesine çağırıp para kazanan mesela H.Y. parasını kazandı ama o kazandı biz kaybettik…. ne adaletmiş ama. pöh pöh pöh..

Türkmen22 Kasım 2014 / 15:39 Cevapla

Bu meseleleler parti il başkanını neden ilgilendiriyor? hükümet adına birileri konuşabilir ama il başkanı karışıyorsa bunun sonu gelmez yarın kadın kolu başkanı öbürgün gençlik kolu başkanı konuşur. Siyaset kurumlardan elini çekmelidir.

Ali Bey21 Kasım 2014 / 19:57 Cevapla

Hastane personeli olarak;
Sayın Kara’nın “hastane performans ortalama puanının düşüşünden kaynaklanmıştır” ifadesi için son 2 aydır tüm yatakların devamlı olarak dolu olduğu bilgisini vermek isterim, ayrıca poliklinik önlerindeki yoğunluklardan da nasıl bir performansla çalışıldığının göstergesi olduğu gözler önündedir.
Sayın Saylar’ın ifadesi ile de; 12. aydan sonra döner sermaye oranında bir eksilme olmayacak demesi, bu ay zaten 10. ayın döner sermayesi kesintili yattı, 11. ve 12. aylar da kesinti yapılacağı, yani tüm sağlık personeli 3 ay boyunca kesintiye uğrayacak anlamına gelmektedir.
Konuyu yargıya nasıl taşırız hesabını yapmaktayız arkadaşlarımla, inşaallah hakkımız olanı alacağız.

Sinan DERİN21 Kasım 2014 / 16:42 Cevapla

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterinin bilmediği bir konuyu il başkanı biliyor yada bilmiyor. Siyaset her işe bu kadar karışırsa olacağı budur.

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ21 Kasım 2014 / 16:33 Cevapla

BEN BİLMEM EŞİM BİLİR:)))))) PROGRAMI GİBİ:)))))) SAYGILARIMLA.


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.