Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

DESTANI ECDADIMIZ YAZDI…

DESTANI ECDADIMIZ YAZDI…
Bu haber 20 Nisan 2015 - 2:50 'de eklendi. 14 kez görüntülendi.

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR “HASTANELERE LAF ATANAN MUHALEFET ÖNCE KENDİ DÖNEMLERİNE BAKSIN. BİZİ ELEŞTİRENLER BUGÜN GALOŞLARI BİLE TOPLAYAMAZ”

 

MİLLETVEKİLİ ADAYI SEDAT NAMAL “AK PARTİ DAVASINI BAŞIMIZ DİMDİK SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

OSMAN KAHVECİ “RÜTBELİLERDEN DE, CÜBBELİLERDEN DE ÜMİT YOK”

 

ekip-sertlesti

AK Parti Safranbolu ilçe Başkanlığı tarafından aday tanıtım töreni düzenlendi.

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen evinde düzenlenen tanıtım toplantısına, AK Parti Karabük Milletvekili adayları Osman Kahveci Sedat Namal’ın yanı sıra, İl Başkanı Timurçin Saylar, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ve parti teşkilatları ile sivil toplum kuruluşları ile partililer katıldı.

Yoğun katılımın olduğu tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş’in ardından AK Parti’den aday adayı olan, Adnan Ünlü, Enver Malkoç, Ersoy Yılmaz ve 23. Dönem Milletvekili Cumhur Ünal’da birer konuşma yaparak, adaymış gibi 7 Haziran seçimlerine kadar çalışacaklarını ifade ettiler.

NAMAL “PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal, aday adaylığı sürecinde kendilerine katkı veren, vermeyen herkese teşekkür ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“7 Haziran seçimlerinde bu emaneti Genel Merkezimiz ve Başbakanımız sizlere gönderdi. 81 vilayetin 550 milletvekili adaylığında Karabük’e tanınan kontenjan 2 tane. Bizde sizlere geldik. Sizlerle bu toplantıları yapmak, oy istemek için değil, siz oylarınızla gönüllerinizle geleceğinize hizmet edecek zaten doğru yolu bulmuşsunuz.

ak-safranbolu-tanitim-1Son olarak TSO Başkanlığı ve bir buçuk milyon üyesi buluna TOBB’da üst kurul üyeliğinde bulundum. Benim milletvekili adayı olmamın en baştaki sebebi ülkeme hizmet etmek. Hükümetimizin ve devletimizin yaptığı bütün yatırımlar takdire şayandır. Okul hastane ve yol yapmak ve hizmetlerde bulunmak en tabi görevler. Bizlerde yeni dönemde Karabük’ümüzde sanayileşmeye, gelişmeyle işsizlik oranını düşürerek Karabük’ün emekli kenti olmaktan kurtulmaya ihtiyacı olduğunu gördük. Bu noktada çalışmalarımızı TSO Başkanlığında iken yaptık. İl Başkanımız aynı zaman TSO Meclis Başkanımız Timurçin Saylar, değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci abimizle birlikte bu projeyi şu anki TSO başkanımız Tuncay Özcan tarafından yerine teslim edildi. Eskipazar endüstri bölgesi, bunun gibi birkaç tane daha projeyi hayata geçirmemiz lazım. Biz rızkın onda dokuzu ticarette denen ve bu sünneti yerine getirmekte olan insanlarız. Bu noktada, bu çalışmayı sizin adınıza oylarınızı helal ettirerek yapmaya, çalışmaya gayret edeceğiz.

Muhalefet partilerinin adayları da Karabük’e hizmet etmek için yol çıktılar. Bizim gücümüz ve iktidar gücümüz ortada. Sadece sizden şunu rica ediyoruz, size gelen bu emanete şahsınız olarak değil, her türlü ortamdan suskun kalarak ve başınız önde değil, dimdik durarak, konuşarak savunmanızı rica ediyorum. Bunun da sizin manevi yükünüz olduğunu hiçbir zaman unutmamanız lazım. 50 günlük bu süre içinde yapacağınız çalışma ve gayretlerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim”

ak-safranbolu-tanitim-5KAHVECİ “AK PARTİ KİMLİĞİNİ TAŞIMAK BİR AYRICALIK”
AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci ise, seçim sürecinde son raunda girdiklerini ifade ederek, “Aday adaylığı süreci ile başlayıp adaylıkların kesinleşmesi ile devam eden ve şimdi önümüze konulan bir sandık var. AK Parti’nin vizyonuna yakışan bir yarış geçirdik. Genel Merkezimiz beni ve Sedat Namal kardeşimizi aday gösterdi. Bize de gidin vekaleti milletten alın gelin dediler. Biz sizden vekalet almaya geldik. AK Partili olmak ve AK Parti kimliğini taşımak bir ayrıcalık. Allah herkese bunu nasip etmez. AK Parti sadece bir siyasi oluşum değildir. AK Parti, Sultan Alparslan’ın kefenini giyerek Anadolu’nun topraklarını açmasıyla gelen bir süreçte, bir vizyonun ve misyonun devamıdır. 2002 yılında kurulan ve 14 yaşında olan bir parti, 13 yıldır iktidarda olan bir parti, 13 yıllık sürede AK Parti’yi iktidardan göndermek için birçok entrikalarla karşı karşıya kaldı” dedi.

“RÜTBELİLERDEN DE CÜBBELİLERDEN DE ÜMİT YOK”
Kahveci, Türk siyasetinde iki defa aynı partiden iki Cumhurbaşkanı, 3 defa da aynı partiden Başbakan olan bir dönem yaşanmadığını da belirterek, konuşmasına şöyle devam etti;

ak-safranbolu-tanitim-2“AK Parti’nin arkasında halkımız ve milletimiz olduğu sürece daha çok başbakan ve Cumhurbaşkanı çıkaracaktır. Anadolu insanı artık uyandı. AK Parti’yi kapatmak için rütbelilerden ümidi kesenler daha sonra cübbelilere başvurdu onlarda başaramadı. Millet kendisini temsil eden iktidarını ve partisine sahip çıktı. Milletten aldığımız güçle mecliste dik durduk. Ümidi kesilenler birlik oldular. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayları bir oldu ama çatı çöktü. ‘Bu AK Parti bir geldi, bir daha gitmiyor, milletin gözünden nasıl düşürürüz’ hesabını yapmaya başladılar. Şimdi tek ümitleri sandık kaldı. Rütbelilerden de cübbelilerden de ümit yok.

Geçirdiğimiz seçimlerin hiçbiri 7 Haziran seçimleri kadar önemli değil. İçerden ve dışarıdan AK Parti’yi yıkmak için yoğun bir çalışmalar var. Dünyaya kafa tutan bir liderin çıkması Avrupa’yı tedirgin ediyor. Şimdi hepsinin bütün ümitleri 7 Haziran seçimleri. Onun için sandığımızı sahip çıkmamız lazım. Bugün AK Parti varsa ve güçlüyse bu teşkilatının güçlü çalışması ile olmuştur. Bu seçimleri normal seçimler gibi algılamamız lazım. Oy oranını Cumhurbaşkanlığı seçimde verilen oy oranını geçmemiz lazım. Kapı kapı gezip bunu başarmamız lazım. Bizim tek rakibimiz kendi oranlarımız. Aldığımız en son seçimdeki oy oranımız bizim rakibimiz. Bunu geçersek başarılı oluruz. Biz ne kadar Ankara’ya güçlü gidersek elimizde güçlü olur”

ak-safranbolu-tanitim-4SAYLAR “BİZİ ELEŞTİRENLER BUGÜN GALOŞLARI BİLE TOPLAYAMAZ”
AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise, hastane yatak sayısı hakkında kendilerini eleştiren muhalefete yüklenerek, “Bunlar şimdiki hastanelerde galoşları bile toplayamaz” dedi.

Saylar, toplanan partililere 1998 yılındaki SSK hastanelerinde yaşananların kısa bir videosunu izlettikten sonra, şunları söyledi;

“Geçmişte yaptıklarını unutanlar bizim yaptıklarımızı yâd edip Allah’ın rızasına ulaştığımızı anlayamıyorlar göremiyorlar. O yıllarda hastanelerde yaşanan kuyruklarla muayene şansımız bile yoktu. Sabahın beşinde gidip muayene sırası beklediğimiz günleri unutmadık, bu halkta unutmadı. Şimdi o yıllardan nerelere geldik.

Bizim 2011 yılında Karabük Devlet Hastanesinde 233 yatak kapasitemiz vardı. Şirinevler hastanesinde 162 yatak, Doğum hastanesinde 100 yatak vardı. 2012 yılında Şirinevlerdeki hastane yıkıldıktan sonra Karabük’te 423 yatağa indi. 423 yataktan sonra yeni hastanenin bitmesi sonucu şuan 440 yatak mevcut, özel hastaneler hariç.

Bizi eleştirenler geçmişte kendilerine bakacaklar. 1998 yılında iktidarda MHP, DSP ve ANAP vardı. Bizi eleştirenler bugün galoşları bile toplayamaz. Şuan sağlıkla ilgili yaptığımız yatırımlarda Safranbolu 52 yataktan 75 yatağa çıktı. Eflani’de hastane yoktu, 10 yataklı hastane yaptık. Yenice’de hastane vardı doktor bile yoktu. Şuanda 20 yatak var,  25 yataklı yeni hastane yapıyoruz. Aynısını Eskipazar’da yapıyoruz 20 yataklı. Şirinevler yatak sayımız şuan 440 yatak var. Bu hastanelerin kalitesini sorarsınız, bunların döneminde nitelikli yatak sayısı 26’ydı, şimdi ise 364 tane özel nitelikli yatak kapasitesi var. Nitelikli yatak kapasitesi demek bir oda televizyonu, buzdolabı banyosu ve refakatçinin yatacağı şekilde düzenlenmiş halde. Bizim hastanelerimiz 5 yıldızlı otel konseptinde. Bunlar bizim hizmetlerimiz”

ak-safranbolu-tanitim-6“BİZ DESTAN YAZMIYORUZ HİZMET YAPIYORUZ”
Saylar, muhalefet partisinin ‘Destan Yazacağız’ yönünde sloganlarının yer aldığı afişlere de göndermede bulunarak, konuşmasına şöyle devam etti;

“Destan yazılacak diyorlar; Türk tarihi ve İslam tarihinde destanı bizim ecdadımız yazdı. Kudüs’te Hz. Süleyman yazdı, Uhud da, Bedir de ve Mekke’nin fethinde destan yazıldı. Destan Malazgirt’te Alpsarlan, İstanbul’un fethinde Fatih Sultan Mehmet yazdı. Destanı Çanakkale de bizim atalarımız yazdı. Biz destan yazan atalarımıza laik olmak için bu milletin hizmetkârıyız. Biz destan yazmıyoruz, hizmet yapıyoruz.

Sloganların arasında sıkışan İslam davası olmaz, İslam davası yaşamakla olur. Bizler ‘Yeni Türkiye, Yeni Güç, Hedef 2023’ sözleriyle yola çıktık. Bu sözlerin içi boş sözler değil. Dünyayı yöneten üst akıl, 1800 -1820, 1900 -1920 ve 2000 – 2020 dünyayı şekillendirme yılı olarak planladı. Bunu 1800 -1820 ve 1900 -1920 yıllarında yaptılar. Hem dünyada ekonomik alanda, hem de dünyayı cetvelle çizerek haritaları değiştirdiler. Aynısını 2000 yılında yapmaya başladılar ama bir kişiyi hesap edemediler, oda Recep Tayyip Erdoğan. Üst akıl dünyayı şekillendirmek için Yahudi’nin kurmuş olduğu emperyalizmin bu dünyada artık tek başına şekillendirme şansı yok. Artık mazlumların be milletin ve bu ümmetin sahibi AK Parti var. Dünya 5’ten büyüktür diyen bir liderin peşinde bu davaya başladık ve bu davaya sonuna kadar devam edeceğiz.

‘Yeni Türkiye, Yeni Medeniyet’ kuracağız diyoruz. Yeni Türkiye’yi kurarken, üst akılın yönlendirmeleri ile bir iktidar kurulmayacak. Bu milletin bağrından çıkan bu insanlar bu iktidarı kuracak. Bu millete ve ümmete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bunun için Anayasayı değiştirmemiz lazım. Anayasayı değiştirerek Yeni Türkiye’nin kapılarını açarak, Başkanlık sistemine dönmemiz lazım. Haziran ayına kadar kapı kapı gezerek Karabük’e düşen görev olarak 2-0 yapmak lazım. Bütün arkadaşlarımızla Karabük’teki oy oranımızı yükseltmek için çalışacağız. Karabük’ün bütün her yeri bütün evlerde AK parti bayrağı ve Türk Bayrağını istiyoruz. Bu kutlu dava Allahın rızasını elde etmek için çıktığımız bu yolda bu millete hizmet borcumuzdur. Bu borcu ödemek için yollara çıktık”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
14 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM22 Nisan 2015 / 10:59 Cevapla

VALLA KİM HANGİ KAFA İLE BU EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNİN PROJESİNİ ÇİZMİŞ, ÇOK MERAK EDİYORUM. 2 YILLIK TEKNİK OKUL MEZUNU BUNDAN DAHA GÜZEL BİR HASTANE PROJESİ ÇİZERDİ. KARABÜK’DE SAĞLIK HİZMETİ ŞU ANDA BERBAT DURUMDA. ELİNİZDE KALDI İKİ SEÇENEK. YA DİN EDEBİYATI YAPIP MİLLETİN BİLMEZLİĞNDEN DİN SÖMÜRÜ YAPACAKSINIZ, YADA MİLLİYETCİLİK EDEBİYATI YAPACAKSINIZ. BEN SİZE SÖYLEYEYİM, BU TÜRDEN YAPACAĞINIZ HER TÜRLÜ SİYASET TELLALLIĞI OYUNUNU, MHP BU SEFER ÇÖZDÜ VE HALKA DA ÇOK GÜZEL ANLATIYOR. SANIRIM MHP BU SEFER KARABÜK’DE HİÇ DE AZIMSANMAYACAK BİR REY ALACAKTIR GİBİ GELİYOR BANA. HÜRMETLER.

Sinan21 Nisan 2015 / 02:49 Cevapla

Galoş toplamayı marifet mi sayıyorsun sayın il başkanı? Yapacağınız hizmet ancak galoş toplamak olur zaten. Girin de acilin tuvaletlerine bir bakın. O tuvalette ihtiyacınızı giderin helal olsun size!!!

Yılmaz20 Nisan 2015 / 22:33 Cevapla

Laf ola beri gele. Goloş toplamak vs.. Ne kadar basit ve sığ bir siyaset. 5000 evler ve Karabük Devlet hastanesi ne oldu? Yarın çıkalım Şirinevler de kaç hasta yatıyor bir bakın. Bir hasta fizik tedavi için 7 ay sonrasına randevu alabiliyor. Tabi ki yaşarsa.. Bu mu sağlıkta açtığınız çığır. Ecdat ancak mı aklınıza geldi…

ziya20 Nisan 2015 / 21:15 Cevapla

sayın timüçin başkan! seni ben biliyorum, bu akp de yenisin, konulara tam hakim değilsin, onun için gaza gelip böyle laflar etmemeni tavsiye ederim! sayın başkan eskiden, karabükte bir ssk hastanesi, bir devletin hastanesi, birde kadın doğum ve çocuk hastanesi varken, senin partin iktidar oluncak, yıllar yılı çalışandan kesilen pirimlerle her ile hastaneler yerleri alarak hastahaneler ve lojmanlar yaptı ve ssk lılara yeterli hale gelmişken sizin partiniz, emekli sandığı ve bag kuru ssk ile birleştirip ssk kurumunun sırtına yapıştırdılar! birde üstüne üstlük devlet hastanesini kaldırıp, onuda ssk kurumuna yamadılar! şimdide sgk batma noktasında diye ağlamaya başladılar! işte senin partin batma noktasına getirdi, ssk nın hastaneleriyle, lojmanlarıyla,malvarlığı nı diyer kurumlara ekleyip yediriyor ve emekliye bile 24 lira zammın kaynağını bulamamaktan ağlıyorsunuz! iktidarınızın saltanatına, kaynakları kolayca emekli ve asgari ücretliden çıkartıyorsunuz! karabükün üç semtinde olan üç hastaneyi bire indirip onunla övünmenizide yakıştıramıyorum! neymil eğitim ve araştırma adınıda verdiğiniz hastaneye ünüversiteyide sokmamış olsaydınız, ünüversite illa tıp fakultesi kurması gerekip, karabükümüzde dört hastane olamazmıydı? yok karabüke yurt dışından bile tedaviye gelen oluyormuş! ya Allah aşkına güldürmeyin! karabükte eski hastanelerle birlikte 700 yatak kapatisesini 300 düşürmüşsünüz, karabükün ilçelerini bile karşılayamayacak kapasitedeki hastaneye birde yurt dışı övünmesi yapıyorsunuz! aylarca mr bekleyip, bir sivilceyi bile alabilmeleri için 4-5 ay sonrası gibi, tam belirlenemeyen bir tarih verilen hastanenizle övünmeniz sizin gibi bir kişiye hiç yakıştıramadım..

  Ali Taş21 Nisan 2015 / 09:39 Cevapla

  SSK hastanesi yeterli olmayan yerlerde de SSK lılar sıkıntı yaşıyordu. Yapılan uygulama bazı yerlerde SSK lıların aleyhine imiş gibi görünse de, genele bakıldığında SSK lıların uygulamadan memnun olduğu görünüyor, ya da benim gözlemim öyle

karabüklü20 Nisan 2015 / 20:03 Cevapla

BIRAKIN KARDEŞİM LAF KALABALIĞINI KİMİ KANDIRIYORSUNUZ. HANGİ VİLAYETTE TEK HASTANE VAR. BÜYÜK BİR KANLI BIÇAKLI ADLİ OLAY OLSA TARAFLARIN İKİSİNİ DE AYNI HASTANEYE NASIL GÖTÜRECEKSİNİZ.

mağdur memleket20 Nisan 2015 / 19:36 Cevapla

‘dünya 5’ten büyüktür’ sadece ve sadece bu söylem bile ak partiye oy vermem için yeterli…

  semih21 Nisan 2015 / 00:08 Cevapla

  Dünya 6 dan büyüktür, şimdi ben bağımsız aday olsam, ben bir fazlayla artırdığım için bana oy verir misin?.

   mağdur memleket21 Nisan 2015 / 08:27 Cevapla

   hee semih he… aday ol veririm oy ben sana… 5, 6, 7 ne güzel rakamlar dimi?

BAYRAM ALİ20 Nisan 2015 / 14:52 Cevapla

300 yataklı sigorta hastanesini yıktınız, aynen 300 yataklı devlet hastanesini ve doğum hastanesi birleştirdiniz. boş boş konuşuyorsunuz. şu anda karabük’de sağlık hizmetleri berbat durumda. yoğun bakım himetleri tambir yoğun bakımlık. insanlar hastalarını ameliyat ettiremiyorlar. sigorta hastanesini mumla arar olduk. en azından bir saygınlığı vardı. açtığınız eğitim ve araştırma hastanesi neyi eğitiyormuş, neyi araştırıyormuş. zaten elinizdeki malzeme ile devlet hastanesini millete eğitim ve araştırma hastanesi diye yutturuyorsunuz, yerseniz misali. hastane de çalışanlarınız,sendikalarına göre gruplaştırılmış. hastanede malum sendikaya aşırı yüz vermeniz, sanıyorsunuz ki size rey olarak gelecektir. gidin hastane çalışanlarına bir dokunun bin ah işitirsiniz. hiç kusura bakmayın; SANIRIM AKP BU SEFER KARABÜK’DE AVUCUNU YALAYACAKTIR. HERKESİN AĞZINDA MHP DOLAŞIYOR. SANIRIM KARABÜK’DE MHP 1 YAPACAK GİBİ.

ACI AMA GERCEK20 Nisan 2015 / 13:23 Cevapla

DÜN KILIÇDAROĞLU’NUN CHP’NİN SECİM BİLDİRGESİNİ DİNLEDİM. TEBRİK EDİYORUM EMEKLİYİ, MEMURU, İŞÇİYİ, ASGARİ ÜCRETLİYİ VE İŞ DÜNYASINI VE ESNAFLARIMIZA GÜZEL YAPACAKLARINI ANLATTIĞI İÇİN. EMEKLİYE 2 MAAŞ İKRAMİYE, 1.500 TL ASGARİ ÜCRET VB. GİBİ GÜZEL SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ VAATLERİNİ SÖYLEDİ. 13 YILDIR EMEKLİNİN BEKLEDİĞİ VE HERKESİN BEKLEDİĞİ ŞEYLERİ İFADE ETTİ. BU SEÇİM CHP’NİN ÇOK GÜÇLENEREK ÇIKACAĞI ŞİMDİDEN BELLİ OLDU.

erdi20 Nisan 2015 / 12:10 Cevapla

Seçimden sonra paralelin akp ye sürprizi olabilir maç henüz bitmedi.

hamdi20 Nisan 2015 / 10:37 Cevapla

hep destek tam destek. böyle muhalefet oldukça sonuna kadar destek. devlet içerisine sızmış hainlerle mücadele etmek bizim işimiz değil Ak partinin işi diyen MHP’li Tuğrul Türkeş’e inat paralellerin inlerine gireceğiz kökünü kazıyacağız diyen Ak partiye tam destek.

  hasan7820 Nisan 2015 / 14:50 Cevapla

  EĞER Kİ SENİN BU AK PARTİDEN ÇIKARIN OLMASA BÖYLE KONUŞMAZDIN… KESİN SENİN OĞLUNUN KIZININ GELİNİNİN YADA HER NEYSE ARTIK Bİ YERE MEMURİYETE YERLEŞTİRMİŞLERDİR… ÖYLE OLMASA BİLE BU YORUMLA YERLEŞTİRİRLER KISA ZAMANDA


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.