Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

ÇELİK-İŞ KONGRESİNE SİYASİ TEPKİ

ÇELİK-İŞ KONGRESİNE SİYASİ TEPKİ
Bu haber 15 Ekim 2017 - 14:55 'de eklendi. 44 kez görüntülendi.

ÇELİK İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE KONGRESİ YAPILDI

ÇELİK İŞ’İN YENİ ŞUBE YÖNETİM LİSTESİ SİYASİ İRADEDEN VE BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’DEN TEPKİ GÖRDÜ

Çelik-İş Sendikası Karabük Şubesi tarihinde görülmemiş bir genel kurul süreci yaşadı. Çelik-İş’li ve delege, yönetim kurulu adaylarını ancak sabah salona geldiklerinde öğrenebildi.

Geçmişte dikkate alınan bölgesel ve siyasi dengeler tamamen göz ardı edildi. Şehrin üst düzey yönetiminin görüş ve önerileri hiç dikkate alınmadı, aksine tam tersi yapıldı.

Kulislerde konuşulanlara göre, AK Parti kanadından yönetime yazılan bir isim için, AK Parti Eski İl Başkanı Timurçin Saylar “Biz bu isim için teşkilat olarak referans olamayız” demesine rağmen yönetici yapıldı. İddialara göre bu isim çocuklarını FETÖ okullarından, 15 Temmuz darbesinden aylar sonra aldı.

AK Parti’nin yeni İl Başkanı İsmail Altınöz ise “Bizim yönetim listesine vermediğimiz hiç bir isim partimizi temsil edemez” dediği, hatta Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile ciddi bir tartışma yaşadığı ifade ediliyor. Yaşananlar sonrası AK Parti İl Başkanı kongreye gitmedi.

Yine MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar’ın bizzat Genel Başkan Yunus Değirmenci’ye “Camiamızı temsilen Meral Akşener’i karşılamaya gidenleri yönetime yazamazsınız, bizim adımıza birisini yönetime yazacaksanız o ismi benden ve belediye başkanımızdan almalısınız” dediği, ancak buna rağmen o ismin de yönetici yapıldığı konuşulanlar arasında.

Yaşanan bu iki gelişme, “Sendika FETÖ’cülere ve Yurtta Sulh, Cihanda Sulhçulara mı teslim edildi?” sorusunu akıllara getirdi.

Çelik-İş tabanının bu süreçte en fazla tepki gösterdiği isim ise Şube Başkanı Ulvi Üngören oldu.

KARDEMİR çalışanları “Biz onu 2011 sürecinden sonra hür irademiz ile şubenin başına getirdik, ancak bu o gücü asla kullanamadı, şubemizden genel merkeze giden adama teslim oldu. Delege seçimlerinde birlik ve beraberlik dediler, listeler birlikte yapıldı. Peki yönetim belirlenirken neden birlik ve beraberlik olmadı, yoksa bu listeyi Recep Akyel ile birlikte mi yaptılar? Şayet öyleyse bunu açıklamalı, bu liste kimin listesi?” şeklinde tepkilerini dile getiriyor.

Konuyla ilgili eleştiri oklarını üzerine çeken bir diğer isim ise Çelik-İş’in Onursal Başkanı Ferudun Tankut.

Ona da “Türk Metal Sendikası yüzünden işten atılan arkadaşlarımız Kardemir girişine çelenk koyarken, o çelengi Karabükspor’un önüne koyun diye bağıranlar, Genel Merkez’de Cengiz Güle, Başkanım aidatları keselim, bunlar küme düşsün diye bağıranlar yönetici yapıldı, o da seyretti” eleştirileri yapılıyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından hedefteki isim ise şüphesiz Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel’di.

Akyel, henüz 3 yıllık işçi iken Ülküm İşçiler Derneği sayesinde profesyonel şube yöneticisi oldu. 2010 yılında yaşanan yetki mücadelesinin ardından şube görevden alınınca HES Projesine işçi olarak gönderildi. Daha sonra bir anda genel merkez yönetimine seçildi ve dönemin Genel Başkanı Cengiz Gül’ün sağ kolu oldu. O süreçte en büyük zulmü ise kendisini bu günlere getiren Ülküm İşçilere yaptı ve Türkiye genelindeki şubelerin içini boşalttı. Genel Başkanlık değişim sürecinde ise bir anda Yunus Değirmenci’nin saflarına geçti. Sıkı bir Akşener’ci olduğu iddia edilen Akyel’in, kendisine yakın isimleri, Meral Akşener’e destek için çevre illere dahi gönderdiği MHP ve Kardemir camiasında konuşulan iddialar arasında. Yine iddialara göre bu durum, Ülküm İşçiler Derneği ve MHP Genel Merkezi tarafından yakından takip ediliyor.

Ayrıca, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaşananlara büyük tepki gösterdiği, “Bizim camiamızın adını kimse kendi çıkarları için kullanamaz, gerekirse Sayın Genel Başkanımıza, hatta Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar çıkacak ve bu konuyu anlatacağım” dediği son bir haftadır şehirde konuşuluyor.

Yapılan Kongre sonrası Karabük Şube Yönetim listesi ise şu isimlerle şekillendi; Ulvi Üngören, Emrullah Aydın, Ali Bilen, Mustafa Karayel ve Kenan Yılmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
Bir işci19 Ekim 2017 / 00:39 Cevapla

Buradan anlaşılacağı üzere; eskiden siyasi partiler Güdümünde olan gibi görünen bu yerler artık gerçek sahiplerinin yani işçinin olmuş. ondandir ki bu durumu hazmedemeyen sayın büyüklerimiz birbiri ardına açıklamalarda bulunuyor. Sanırım doğru yoldayız işçi kardeşlerim. Artık birilerinin selamiyla değil hakedenin vasfiyla dönecek işler demekki.. ne mutlu. Seçimler sonucu görev alan tüm yetkili kardeşlerimi tebrik eder basarilarinin devamını dilerim.

çelik işçisi18 Ekim 2017 / 10:27 Cevapla

SONUNA KADAR SENDİKAMIZIN ARKASINDAYIZ… İŞÇİLERİN ŞUBEMİZİ TEBRİK ZİYARETLERİNİNDEKİ KALABALIK SİZLER İÇİN YETERLİ CEVAP OLACAKTIR… İŞÇİ TEPKİMİ VERMİŞ DESTEKMİ VERMİŞ

İsminiz17 Ekim 2017 / 10:10 Cevapla

Sayın belediye başkanımızın bu kadar örgütlenme aşığı olduğunu bilmiyordum.Kendisinin sahip olduğu işletmede Çelikiş Sendikası mi var.Varsa haklıdır.Kendilerinide temsilen birilerinin olması lâzım.

  Rafet Vergili18 Ekim 2017 / 18:12 Cevapla

  Yorumun mahiyeti ve “isimsiz” olarak yazılması kimler tarafından yazdırıldığı malumdur. Kendine güvenen ismini yazar ve istediğini konuşur.1980 öncesi Karabük’te bütün işyerleri Çelik-İş sendikasına bağlı, ben de 20 yaşımda İşverenler Sendikası sekreteriydim. Şimdi özel sektörde örgütlenmeyen sendikayı siz sorgulayın.
  Benim için Çelik-İş bir Karabük markasıdır. Başkanını Kayseri’den seçenler kendini sorgulasın. Ben her türlü şartlarda Çelik-İş Karabük şubesinin yanında olmaya devam edeceğim. Yanlış olan şudur; sendika işçinin yanında olmalı, geçim kapısı olarak görülmemelidir. Sendikal faaliyetlerden, işten attırılan arkadaşların durumu vicdanen beni ne kadar rahatsız ediyorsa sendika yöneticilerini de vicdanen rahatsız ettiği zaman gerçek sendikacılık faaliyetlerinin olduğuna inanacak ve sevineceğim. Bu vesile ile yeni yöneticilere başarılar dilerim.

   İsminiz19 Ekim 2017 / 14:04 Cevapla

   Sayın başkanım yazıma cevaben yazdınız için öncelikle teşekkür ederim inanın yazım tamamen kendi irademe dayalı olarak yazılmş meraktan dolayı bir bilgi alma konusudur kimsenin direktifiyle yazılmamış ve yazdırlmamştr.ÇELİK İŞ karabük şubesinn yanında yer almanzdan da ayrıca büyük sevinç duydumu ama ÇELİK İŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ nde tüm ülkede örgütlü bir teşkilat oldunu Karabük,Iskenderun,Kayseri,Sivas,Istanbul,Koceli,bursa gibi daha nicelerini ayrı ayrı düşünülmemesini hepimizin bir aile oldunu ve bu büyük ailede liderlik ve başkanlık yapmann her bölgede ve şehirde tüm emekçilere nasip olacağı geçmişte Karabükten,İskenderundan bugün kayseriden yarın yine Karabük,Iskenderun, Kayseri,Sivas,istanbul yada başka iş yerlerinden yetişeck emek ve işci dostlaryla haklarımızı savunacklarından 2013 yılından beri yaptıkları doğru hamle ve hareketlerle inanın bizim umutlarımızı yüksek tutmuşlar kendilerine güven duymamızı sağlamşlrdr.Sayın başkanm sizede görev yaptınz sürece yaptınz hizmetlerden ve bişiler yapılabiliyormuş dedirttiğinz için ve sendika yönetimine başarılar dilemeniz ve yanlarında oldunuzu belirttinz için ayrıca tşklr.

  EMEKLİ BİLO19 Ekim 2017 / 01:26 Cevapla

  ALDINMI BAŞKANDAN CEVABINI..??
  İÇERDE ŞUBEYE SEÇİLEBİLMEK İÇİN NE TAKLALAR ATTIĞINIZI, NELERİNİ TEHDİT ETTİĞİNİZİ,NE VAADLERDE BULUNDUĞUNUZU BİLMEYEN YOK… ŞUBEYE SEÇİLİP BÖTÜ SAĞLAMA ALINCA DA İŞÇİ YANINIZA GİRMEĞE KORKUYOR ÇAKALLAR…

   İsminiz19 Ekim 2017 / 14:14 Cevapla

   Adınzdan anladığım kadarıyla emeklisinz bilo usta sizin zamanınızdan kalma sendikacı yok artık hepsini istediğimz saatte arayıp istediğimz zamnda yanlarına gidebiliyorz isterseniz bir deneyin bişi kaybetmezsiniz geçmişten kalma kötü fikirlerinzdende kurtulmuş olursnz

İsminiz17 Ekim 2017 / 09:17 Cevapla

Şehrin üst düzey yöneticileri dikkate alınacaksa burası çelik iş sendikası olmaz. Burada işçinin görüşü işçinin istegi ve işçinin iradesi olur ve o sekilde oldu. Arkadaslarimizin yanindayiz olmayan seylerle ilgili yazilar yazarak insanlari rencide etmeye hiç mi hiç hakkiniz yok oy verdiğim bir partiye ve belediye başkanıma yakistiramadim

İsimsiz17 Ekim 2017 / 08:05 Cevapla

Biz çalışanlar bizi temsil eden arkadaşlarımızı bizi temsil etmesi için seçtik kendilerinden düne kadar memnunduk inşallah bundan sonrada görevlerinde başarılı olacaklar bu kervan herşeye rağmen yürüyecek kimsenin kefil olmasına gerek yok biz kefiliz

Celik iscisi16 Ekim 2017 / 00:47 Cevapla

Gecmiste dikkata alınan bolgesel ve siyasal dengeler yuzunden mi isci turkmetale gitti bize % de 62 zamı bu dengelermi aldı isci 4000 lira maas alıyo kardesim bırakında sendikacılıgı sendikacılar yapsın

  karamsar16 Ekim 2017 / 20:40 Cevapla

  O yüzde 62 zammı sendika almadı ak Parti verdi birde hesabı kesilen abilerinin sayesinde aldık.

   Celik iscisi18 Ekim 2017 / 20:40 Cevapla

   Zammı ak parti aldıysa hesabı kesilen abileri de onlarmı attırdı o zaman

karamsar15 Ekim 2017 / 21:52 Cevapla

Recep hskyerin koruma ve güreş takımı hayırlı olsun

karamsar15 Ekim 2017 / 21:36 Cevapla

Bu subeden bi halt olmaz recep akyel senin yatacak yerin yok

İsminiz15 Ekim 2017 / 20:32 Cevapla

Recep akyel imparatorluğu hayırlı olsun

  Ramazan15 Ekim 2017 / 22:57 Cevapla

  Hayırlı olacak tabi ne sandın.adını niye gizliyosun delikanlı


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.