Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

ÇAYLI “HASEDİNDEN ÇATLAYANLAR VAR”

ÇAYLI “HASEDİNDEN ÇATLAYANLAR VAR”
Bu haber 13 Şubat 2013 - 2:20 'de eklendi. 38 kez görüntülendi.

YENİCE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AKAY’IN AÇIKLAMALARINA AYNI SERTLİKTE CEVAP VEREN ŞİMDİKİ BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI “HASEDİNDEN ÇATLAYANLAR VAR”

 

yenice-zeki-hased

Geçtiğimiz hafta Yenice’nin bir önceki Belediye Başkanı Mustafa Akay, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, şimdiki Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı çok sert üslupla eleştirmişti.

Mustafa Akay’ın yaptığı uzun açıklamaya, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan da aynı sert üslupta bir açıklama geldi.

Adeta Mustafa Akay’ı zeka özürlüsü gibi gösteren Başkan Çaylı’nın açıklaması şöyle;

İnsanlar kişilik özellikleri ve sosyal geleneklerini oluşturma konusunda çok farklı etkileşimlere muhatap olurlar. Bu durum en çok algılama kabiliyetlerine tesir eder.

Söylenileni anlamak bir zeka gereği olduğu kadar niyetlerle de ilgilidir. Yani algılama yeteneğiniz olsa bile niyetleriniz sorgulanır bir zafiyet gösteriyorsa, netice kişilik zafiyeti olmaktan çok tıbbi bir rehabilitasyonu zorunlu kılan sağlık sorunudur.

Hizmet esaslı çalışan, sorumluluğunu taşıdığı şehrin eksiklerini tamamlama gayreti ile üreten, bütün bunları ekip ve samimiyet prensibi çerçevesinde yapan bir belediye başkanının hizmetlerini anlatması çok doğal bir hak ve daha da ötesi sorumlulukları çerçevesinde bir mecburiyettir.

Hizmetlerin anlatımı, projelerin sunumu aynı zamanda siyaseten de bir gerekliliktir. Bu durum halk nazarında takdirle karşılandığı gibi bir takım hasedi patlamalara, çatlamalara da sebep olabilir. Aklıselim bakış açısıyla beğenmek kadar beğenmiyor olmak da kişisel bir yaklaşımdır. Tarafımızdan hürmet görür. Fakat inkar ve husumetle kirlenmiş niyetler bir akıl ürünü olmadığı içindir, bizden itibar görmez.

Vefa, hem siyasi geleneğimizin ve hem de kişilik özelliklerimizin bir gereğidir. Bulunduğumuz makam sorumluluk ifade eder ve bizden önce aynı makamlarda hizmet etmiş diğer başkanlara hem şahsen hem de gıyaben vefayı zorunlu kılar. Bu sebeple daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi, bir kez daha bizden önce görev yapmış, Yenice için hizmet üretmiş bütün Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Fakat hiç kimse bizden önceki bomboş geçen bir 5 yılla ilgili bizden vefa beklemesin, sabrımızı sınamasın.

Elbette hizmet üretmeye ve Yenice’nin değişimi için çalışmaya daha büyük kararlılık ve azimle devam edeceğiz. Bu hizmet kararlılığından Yenice halkının memnuniyetini görüyor olmak gücümüzü ve mutluluğumuzu artırıyor.

Ve Özür diliyoruz…

Hasedi patlamalara sebep olduğumuz için.

 

“BELEDİYE BORÇLARI İLE İLGİLİ HABERLER YALAN”

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice Belediyesi’nin 1-1.5 Milyon TL gibi borcu olduğuna dair haberlere de cevap verdi.

Yenice Belediye Meclis Toplantısında, Belediye’nin borçları ile ilgili çıkan haberlere bir cevap veren Başkan Zeki Çaylı, bu tür haberlerin tamamen yalan olduğunu iddia etti.

Başkan Çaylı konuşmasında şu açıklamalara yer verdi;

Belediyemizin borç ve alacak durumu her sene denetleniyor. Denetleme Kurulundaki arkadaşlar raporlarını merkeze sunuyorlar. Siyasi bir organ olan Belediye Başkanlığı çeşitli nedenlerle polemik yapılarak yalan yanlış haberlerle yıpratılmaya çalışılıyor.

Bizim burada çalışma arkadaşlarım olarak sizlerle yalan yanlış, aslı astarı olmayan ifadeler söyleme gibi bir durumumuz yok. Biz ne onların yazdığı gibi siyasi münakaşalarla hareket edemeyiz. Biz devlet kurumuyuz. Evraklarla konuşuruz. Gazetede yazılan tamamen yanlış. Hiç bir şeyin aslı astarı yok. Yalan haberlere de itibar edilmemesi lazım.

Bir Milyon TL borç iddiası yalan. Kim yazmışsa yanlış yazmış. Borcun Bir Milyon 500 Bin TL civarında olduğu söyleniyor, O da yanlış. Şu anda 115 Bin TL kredi borcumuz var. Vatandaşı kandırmakla bir yere varacağını zannedenler hüsrana uğrayacaktır diye düşünüyorum. 590 Bin TL borçlanıyoruz. İnşallah onunla da asfalt dökeceğiz. Biz borçlanıp ta heder de etmiyoruz. Yaptığımız borçlanmalarla halkın gözü önünde halka hizmet sunuyoruz. Halkın istedikleri, özlem duydukları hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. Birilerinin hayal edemeyeceği kadar, rüyasında görse inanamayacağı kadar, sizlerle beraber, bürokratik arkadaşlarımızla beraber hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu haberler yalan yanlış. 590.000 TL borçlanıyoruz ve talebimiz kesinleşti. Haziran sonu itibariyle belediyenin kredi borcu kalmıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
6 ADET YORUM YAPILDI
Ali Memati25 Şubat 2013 / 12:17 Cevapla

Nadir 78 kardeşim. Yanlışı doğruyu bilecek kadar bir beynimin olduğunu dişünüyorum. Biz adamın iktidar olmasına rağmen parke taşları ve tuvaletle övünmesine içerliyoruz. Bir takım işletmelerden kibrit fabrikasından bahsediyorsun. Ne güzel. pekala onu sen mi ben mi yapacağız. İktidara oy verin diyerey koltuğa oturanlar o işi yapacak değilmi. Farklı bir şey mi söylüyoruz. Senin dediğin görülmemiş hizmet ve mümkün olmayan hizmet dediğin şey kaldırım döşemek ve tuvalet yapmaksa size ve sizin gibilere böyle asık suratlı ceberrut tibli başkan fazla bile. Bilesin ki kardeşim şeyh uçmaz mürit uçurur. Müritliğe devam edin ki Yenice her geçen gün küçülsün. Nüfus azalsın. Ekonomi daralsın. Bu yazdıklarımın başkanı sevip sememekle alakasıda yok. Ufak menfeatler için Yenice yi harcamayın. Sana şimdi görülmemiş hizmetlerden iki tane say desem sayamazsın. Hükümet konağı ile Asfaltı geç. Çünkü onlar belediye tarafından değil Devlet tarafından yapıldı. Hemde gecikmeli olarak. Cezalı olarak. Bunun yanında tuvaleti ve kaldırımı görülmemiş hizmet sayıyorsan adama sorarlar bu yaşına kadar Karabük ilinden dışarıya çıkmadın mı. At gözlüğünü bırakıp gerçekleri görün artık. Yenice de genç kalmadı. Üretim yok. Üretimin olmadığı yerdede insan durmaz.

oTAN15 Şubat 2013 / 20:00 Cevapla

Allah aşkına, Mustafa Akay’ın söylediklerinin cevabı var mı şu yazılanlarda? İnsanlar, iktidar nimetlerinden yararlanalım, işyerleri açılsın, işsizlere iş bulunsun umuduyla oy verdiler bu zat_ı muhtereme. Mustafa Akay, yaptıklarını tek tek yazmış. Bu da iki tane parke taşı döşemekle övünüyor. İşsiz gençlerin durumu nedir? Esnaf ne haldedir? Gençler oluk oluk diğer şehirlere kaçarken, Yenice’nin azalan nüfusu hangi anlama gelmektedir? Kaç kişiye iş sözü verilmiştir? Belediye Başkanı bu dönemde işsözü verdiği gençlerden neden kaçmaktadır? Neden ikide bir saldırılar olmakta, korumalar adam dövmektedir? Yenice’yi iyi bilenler bu soruların yanıtını beklemektedirler.

Nadir_7815 Şubat 2013 / 10:21 Cevapla

Sayın Ali Memeti Bey, Başkanı sevmiyor olabilirsiniz. Ama asık surat bilmem ne bunlar yanlış kelimeler. Adam Yenice de olması mümkün olmayan hizmetler verdi. Tamam bu hizmetler bundan 10 sene olması gerekirdi. Fakat 10 sene önce başkan olanlar niye yapmadı. Bir suçlu aranıyorsa da Yenice nin kaderi ile oynayanlar Erol Yirmibeş ve şimdiki kereste fabrikası işleten sözüm ona iş adamlarıdır. Orüsün halka satılması onların işine yaramadı mı hiç mi üzülmüyorsunuz şimdi 30 işçi çalıştıran koskoca fabrika da babalarımız 1000 – 2000 işçi çalışıyorlardı. hala faal olsa Yenice böyle mi olurdu. Bırakalım şimdi suçlamaları Belediye ye Yenicenin gelşmesi için proje sunalım. Örneğin Safranbolu da kapanacak olan Er Eğitim Alayının Yenice ye taşınması gibi, Kibrit fabrikasının kurulsa neler kazandıracağı gibi vs. projeler sunalım. Bırakın Yenice ye Ülkemizin ne sağ cılara, ne de solculara ihtiyacı var. Sadece ‘muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur ‘ unutmayın. Saygılarımla …

Bizler Türk milleti olarak kandırılmaya ve bazılarının sahte göz yaşlarına ve sahte gülücüklerine sahte açılımlarını biliyoruz birileri çarşaflı kardeşlerimizi (chp) rozet takıyorlardı bir yerde de başörtüsünü laikliğe karşı olarak değerlendiriyorlardı mesele zihniyetlerinde gülmüş gülmemiş onemli mi bana faydalı mı arkadaş gerisine yencie küçülüyor muş siz niye yapmadınız yediniz soğana çevirdiniz geçin bu sosyolist laflarını arkadaş iş yapın işşş
lafla peynir gemisi yürümüyor chp geldiği günleri biliyoruz çok şükür ki halkımız onlara her seferinde cevap veriyor başa da geçemezler

KAPAK13 Şubat 2013 / 18:37 Cevapla

SAYIN BAŞKANIMIZ ZEKİ ÇAYLI’YA YAPTIĞI AÇIKLAMA İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ. HERHALDE BU AÇIKLAMA DA BİRİLERİNE KAPAKKKKK OLMUŞTUR….

Ali memati13 Şubat 2013 / 14:31 Cevapla

Bir kez daha gördüm ki bu başkandan bir şey olmaz. Allah aşkına ne cavabı vermiş. Televizyonda olduğu gibi eline birisi bir metin tutuşturmuş. Oda gazeteye göndermiş. İçi bomboş bir metin. Çünkü konuşmaktan aciz bir başkan. Sayın başkan bu asık suratla almış olduğun ünvan sana çok bile. a kardeşim Yenice her geçen gün küçülüyor sen kalkmıssın sağcılık solculuk yapıyorsun. Senin geçmişin ne. Bu memleketi soyup soğana çevirmeye fırsat veren, darbelerin patronu ve 6 defa gidip 8 defa gelen Süleyman DEMEİREL’in milatanı değilmiydin. O zamanlarda doğru yaptığını söylüyordun. Şimdiki Zeki mi doğru yoksa o zaman ki Zeki mi?


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.