Karabük Net Haber

BÜYÜKGENÇ “BEN DE VARIM” DEDİ

BÜYÜKGENÇ “BEN DE VARIM” DEDİ
Bu haber 02 Kasım 2013 - 18:40 'de eklendi. 54 kez görüntülendi.

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINA KARABÜK KENT KONSEYİ BAŞKANI ÖZCAN BÜYÜKGENÇ’DE MÜRACAAT ETTİ

 

buyukgenc-aday

AK Parti Karabük Belediye Başkan Aday Adaylığına son gün, son saat müracaat eden Özcan Büyükgenç “Karabük’ün hizmetkarı olma yolunda ben de varım.” Dedi.

Karabük İl Başkanı Ömer Ayar’a başvuru dosyasını takdim eden Özcan Büyükgenç yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

18 Nisan 1975 Karabük doğumluyum. İlk Okulu Yörük Köyü ilkokulunda okudum. Orta okulu Karabük İmam Hatip Lisesinde Bitirdim. Lise öğrenimimi ise Karabük Endüstri Meslek lisesinde tamamladım. Üniversite Öğrenimimi Ankara da Gazi üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde bitirdim. Yüksek lisansımı, Mastırımı ise Burada Karabük Üniversitesinde tamamladım… Halen Karabük Üniversitemizde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak Görev yapmaktayım.

Bir yıl kadar AK Parti Merkez İlçe Başkanlığında Sosyal İşler Başkanlığı yapmış ve ardından AK Parti Kadın Kolları ile Başkanlığı yapmış, Fakat Kuran Kursu Öğretmeni olarak ataması yapıldığı için Bu görevinden ayrılmak zorunda kalan Rukiye Ökten Büyükgenç ile  Evliyim. İki kız çocuğu babasıyım.

Babam TED kolejinden emekli Kadir Büyükgenç. Kayın Babam ise Yenice İlçe Müftüsü Ramazan Ökten.

Bu gün benim içinde, inanıyorum ki Karabük’ümüz içinde önemli bir gün. Bu gün Karabük’ümüzün hizmetkarı olmak ve sevgili halkımıza hizmet etmek için vizyoner parti AK Partimizden Karabük Belediye Başkanlığı için Aday adayı olmak için bugün buradayız.

Karabük 1937 yılında Demir Çelik Fabrikalarının kurulması ile Sanayi kenti kimliği kazanmış ve bu kimliği ile Ülkemiz sanayisinin gelişmesine ön ayak olmuştur. Ancak 2007 yılında Karabük Üniversitemizin kurulması ile beraber bu sanayi kenti kimliğinin yanında öğrenci kenti kimliği de kazanmıştır.

Ancak bu manada ilimizde pek bir şey yapılmamıştır. Hali hazırda Karabük Üniversitemizde yaklaşık 1500 çalışan ve 32 bin öğrenci bulunmaktadır. Gelecek yıllarda üniversitemizin öğrenci sayısı Elli binleri bulacaktır. Biz bu gençlerimizle beş yıldır iç içeyiz, sorunlarını biliyoruz, ihtiyaçlarını biliyoruz, onların sorunlarını, ihtiyaçlarını giderecek projelerimizde hazır. Bizim arzumuz Karabük ile üniversitemizi bütünleştirmektir. Öğrencilerimizin kente gelebilecekleri ve kent merkezinde de vakit geçirebilecekleri projeleri yapmaktır. Yine bizim arzumuz yüzlerce öğretim üyesi olan Akademik bir kurumda bulunan hocalarımız ile ortak projeler gerçekleştirmektir. O değerli bilim insanlardan  kent olarak daha çok istifade etmeliyiz.

Proje bizim işimizdir. Bu Üniversitemizdeki göreve gelmeden önce Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Avrupa Birliği projelerinden sorumlu şube müdürü olarak çalıştım. Karaman iline bir milyon Avro para girdisi sağladık. Onlarca projenin yapılmasında ve yine onlarca projenin yürütülmesinde görev aldım. Projeler kapsamında onlarca Avrupa ülkesine gidip, inceleme ve araştırmalarda bulunma imkanı yakaladım.

Karabük’ümüz aynı zamanda Bir Emekli kentidir. Arzumuz bu günün gençleri ile dünün gençlerini buluşturmak ve ortak paydada birleştirmektir.

Karabük’ümüz aynı zamana Bir işçi kentidir, emek kentidir. Arzumuz emeğe saygının en üst düzeyde  gösterildiği, işçinin alın teri kurumadan hakkının ödendiği ve iş sizlerin iş bulabildiği bir kenttir.

18 Aralık 2008 yılında Türkiye’nin En hızlı Büyüyen ve gelişen üniversitesi, iki uluslararası ödül sahibi ve 32 bin öğrencisi ile Ülkemizin Parlayan yıldızı Karabük Üniversitesine Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Olarak atandım. O günden bu güne Sayın Rektörümüzün ekibinde oldum ve üniversitemizin gelişim stratejileri içinde yer aldım ve beş yıl boyunca ekibimizle beraber binlerce organizasyonun ve faaliyetin gerçekleşmesini sağladık. Sevgili gençlerimiz ile ve Akademik- idari camiamız ile iç içe olduk.

28 Temmuz 2009 Tarihinde ilimizde kurulan Kent Konseyine Üniversitemizi temsilen görevlendirildim ve burada yapılan seçimde hemen hemen Genel Kurulun oylarının tamamına yakınını alarak, Karabük Kent Konseyi Başkanı seçildim. O günden bugüne kadar da bir çok imkansızlıklar içinde bir çok sosyal sorumluluk projesinin gerçekleşmesini sağladık. Kentimizi yakinen tanıdık. Kentimizin sorunlarını gördük. Çözüm ürettik ve önerilerimizi kamuoyu ile paylaştık.

3 Mart 2009 yılında “2023 Karabük kent Vizyonu Belirleme projesini” başlattık. Çocuklarımıza ve gençlerimize nasıl bir Karabük’te yaşamak istediklerini sorduk. Bu kapsamda 20231’e mektup projesi başlattık. Binlerce mektup geldi ve bir jüri maharetiyle belirlediğimiz ilk elliye giren mektupları bu kitapçıkta toplayarak kamuoyu ile paylaştık. Geleceğimiz olan gençlerimiz ve çocuklarımız, Kendilerinin önemsendiği, havası temiz, suyu temiz ve sosyal ve ekonomik manada gelişmiş, huzurlu bir kent hayal ediyorlar. Karabük’ümüzün en büyük eksikliği maalesef geleceğini planlayamaması, yani vizyon eksikliğidir.

Karabük, ben yaptım oldu mantığının hakim sürdüğü bir kent olmuştur. Bizim arzumuz ortak aklın hakim kılındığı, yönetim değil, yönetim metotları ile kentin hep beraber yönetildiği bir kenttir.

Ben katılım ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kazanan Karabük olsun diyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
18 ADET YORUM YAPILDI
Ersin09 Kasım 2013 / 13:03 Cevapla

Sizi cani gönülden destekliyoruz Özcan Bey. Genç dinamik bir baskan olarak projeci gecmisinizle hayirli hizmetlere vesile olacaginiza inancimiz tam. Allah muvaffak etsin.

adem celik08 Kasım 2013 / 10:33 Cevapla

Baskanim hayirli olsun allah yolunuzu acik ve daimi etsin karabukun sizin gibi genc ve dinamik insanlara ihtiyaci var elestirilerin sizi yipratmasina izin vermeyin meyve veren agac taslanir baskanim

davut08 Kasım 2013 / 10:28 Cevapla

Baskanim hayirli olsun kaeabuk sana emaner

saefa08 Kasım 2013 / 10:26 Cevapla

Baskanim karabuk arkanizda

saban benlioglu08 Kasım 2013 / 10:23 Cevapla

Baskanim hayirli ugurlu olsun karabuk gencleri olarak aekandayiz

adem celik08 Kasım 2013 / 10:20 Cevapla

Baskanim hayirli ugurlu olsun allah yolunuzu daim etsin ynindayiz bu kentin sizin gibi dinamik insanlara ihtiyaci var

gören göz07 Kasım 2013 / 12:48 Cevapla

Biz bu ülkede maalesef göz göre göre yapılan bir dünya haksızlık gördük ve yaşadık malesef.Acaba korkunuz git gide ilerleyen Türkiyemizin bir kenti olan Karabük’ü Özcan bey hükümetinde desteğini alarak çehresi değişen bir kent ,okudunuz mu bilmem 2023 çe yazılan mektupları benim elime geçti ben okudum;o hayeller gerçek olurda gerçek şehirleşmenin yaşandığı bir kentte yaşarım diyemi korkunuz?Çünkü cv’si gayet açık başarılarıda ortada olan bi insanın hizmet adamı olduğunu görememek insanı art niyet aramaya zorluyor insanı.İnsanın kendini tanıttığı yere takılması ilginç.Bende bu yola dualı çıktığı hissini uyandıran Kısım sizde böyle yoruma neden olsun.Adam şu bakan bu başkan dememis

mert05 Kasım 2013 / 17:53 Cevapla

yusuf değirmen çok iyi yere parmak basmışsınız düşüncelerinize katılıyorum bu HOCA bence Özcan Beyi kıskanıyor

mert05 Kasım 2013 / 17:49 Cevapla

Kent konseyi başkanı olan özcan büyükgenç Karabük üniversitesi gibi çok önemli bir kurumda üst düzey yönetici olarak görev yapmakta. Kendisi hem genç hemde başarılı ve bu arkadaşımız belediye başkanlığının da üstesinden gelebilecek bir kişidir, ayrıca sayın Başbakanımız gençlere daha önem veriyor kendini HOCA zanneden kişi bu lafım sana

Yusuf Değirmen05 Kasım 2013 / 12:34 Cevapla

kendini hoca olarak isimlendiren kişinin yorumu sonrası haberi tekrar inceledim, haberde 616 kelime geçiyormuş ve çoğunluğu geçmişteki hizmetleri ile ilgili, 616 kelimeden kendini tanıttığı kısa bölümdeki 10 kelimeye takılınmış olunmasını, ne yazık ki eleştirinin iyi niyetiyle ilgili şüpheler doğuruyor.
Sonra biraz daha inceledim, Özcan bey’i kimin başkan seçtiğine baktım.
Karabük Belediyesi’nin sayfasında http://www.karabuk.bel.tr/haber_detay.asp?id=1052 ayrıntılı bilgi var, kimin seçtiğine dair, merak edenler okuyabilir 🙂
Özcan Bey, Karabük Üniversitesi’sini temsilen Kent Konseyinde bulunmuş, Genel Kurul tarafından aday gösterilmiş ve bir seçimle göreve gelmiş görünüyor, ikinci seçiminde de yine aday gösterilmiş ve genel kurulda oy birliğine yakın oy sayısıyla tekrar başkan seçişmiş. Yani gördüğüm kadarıyla kentin konseyi onu başkan yapmış 🙂

  Hoca05 Kasım 2013 / 14:09 Cevapla

  Ne olmuş yani Yusuf Değirmen? Sen bırakda Özcan bey bunu cevaplandırsın. O toplantıda olanlar neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Özcan beyin başkan olamayacağını da biliyorlar.Ama kimse talip olmadı. Özcan bey de talip olunca buyur al dediler. Yoksa birdaha rüyasında bile göremez:)

   Yusuf Değirmen05 Kasım 2013 / 22:50 Cevapla

   🙂 Niye Özcan bey cevaplıyor anlayabilmiş değilim.
   Benim cevaplarım çok nicel cevaplar, sayısal ve kaynak gösterilen cevaplar ve sorunuza da cevap niteliğinde ifadeler var. Cevabın nesi yetersiz anlamadım 🙂
   Ayrıca toplantının nasıl geçtiğini bilmiyorum ama Özcan Bey’in başkanlığı dönemini medyadan ve sosyal medyadan biliyorum, kendisi zaten artık Kent Konseyi başkanlığına değil, belediye başkanlığına talip 🙂
   Merak etmeyin 🙂

    Hoca06 Kasım 2013 / 00:35 Cevapla

    Yanlış biliyorsunuz:))) Üniversite genel sekreterliğine talip:) Belki ilerde de rektörlüğe:) Kartvizitinde bir referans daha oldu aday adaylığı ile birlikte:)

Hoca02 Kasım 2013 / 22:41 Cevapla

Yani hoca? diyosunki kayın babam tarafından ve ortaokulu imam hatipte okuduğumdan dolayı bana torpil yapın diyosun öylemi:))) Seni kent konseyi başkanı kim yaptı yaa??

  fırtına05 Kasım 2013 / 14:41 Cevapla

  hoca adlı kişi yapmış olduğunuz eleştiri hiç hoş değil insanlık ve etik kurallarına aykırıdır sizi esefle kınıyorum insanlar çalışarak dürüstlüğü ile bir yerlere gelemez mi bu ülkede demokrasi vardır Özcan Beyde bugüne kadar yapmış olduğu hizmetleri ilede takdir edilen bir kişidir

   hoca05 Kasım 2013 / 18:45 Cevapla

   kınandığım için müthiş üzgünüm:) Bana bu şehirde Özcan Büyükgenç ne gibi çalışmalar yapmış ve neler başarmış üç tane alt alta proje söylermisin?

  naber05 Kasım 2013 / 15:53 Cevapla

  hoca efendi. zaten özcan beyinde bir daha kent konseyi olma gibi derdi yok. olmak isteyenler olsun: insanları inacları ve okuduğu okullar nedeniyle eleştremessin. Özcan beyi Kent Konseyi başkanı yapanda oradaki üyelerdir. Kıskançlığın alemi yok. Çalış seninde olsun:)))))

   hocaın05 Kasım 2013 / 18:35 Cevapla

   Kıskanmakmı:))) Katılıyorum sana ama gülmekten:) Özcan Beyin aday olmak gibi bir derdi yokki? Üniversite genel sekreteri nasıl olurum onun derdinde:) Oraya da asla layık olamayacak. Belki siyasi olarak genel sekreter olabilir ama genel sekreterlik makamı en az rektörlük kadar önemlidir. O karizma, o birikim, o zeka maalesef özcan beyde gözükmüyor!!

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER