Karabük Net Haber

BU MİLLETİ APTAL YERİNE Mİ KOYUYORSUNUZ?

BU MİLLETİ APTAL YERİNE Mİ KOYUYORSUNUZ?
Bu haber 13 Temmuz 2019 - 0:37 'de eklendi.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin huzur hakları adı altında aldıkları 70 Bin TL gibi astronomik maaşları Karabük gündeminden bir türlü düşmüyor.

KARDEMİR’in geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı mali genel kurulda 30 Bin TL olan maaşları, bazı hissedarların önerileri ile 2018’in ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) oranı olan yüzde 40’lık artış yapılarak 42 Bin TL’ye çıkartılmıştı.

Günlük 300 TL’den, aylık 9 Bin TL olan görev harcırahları ile birlikte aylık ortalama 50 Bin TL huzur hakkı adı altında maaş alan KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri’nin, başta bağımsız üye Ömer Faruk Öz olmak üzere diğer iştirakçi yan şirketler olan KARDÖKMAK ve KARÇEL Yönetim Kurulu Üyeliklerinden de 4 Bin TL alırken, yüzde 150 artış yaparak 10’ar Bin TL maaş almaları gündeme gelmişti.

Toplamda 70 Bin TL gibi bir maaş alan Ömer Faruk Öz, yerel bir TV kanalın da “Bizim maaşlarımız olağan genel kurullarda diğer hissedar üyelerin verdikleri önerge oylanır ve ona göre belirlenir. Biz bilmeyiz, hissedarlar belirler.” demişti.

KARDEMİR A.Ş’nin dün yayınladığı basın açıklamasında da Yönetim maaşlarını kendilerinin belirlemediği, hissedarların verdiği önergeyle belirlendiği ifade edilmişti.

HUZUR HAKKI ÖNERGELERİNİ VERENLER YOLBULAN VE ÇAĞ ÇELİK’İN MÜDÜRLERİ

KARDEMİR Yönetimi “Maaşlarımızı biz değil, hissedarların verdiği önergeler oylanarak belirleniyor.” Diyerek adeta “Biz maaş artışına karışmayız” diyorlar.

Peki, Olağan Genel Kurullarda Yönetim Kurulunun huzur haklarını teklif eden hissedarlar kimmiş?

En son geçtiğimiz Nisan ayında yapılan genel kurulun 13. Maddesi olan Yönetim Kurulu Üyelerinin huzur haklarının 2018 ÜFE oranında artışını öneren hissedarlar Alparslan Kanca ve Muhsin Mithat Çağlar.

Alparslan Kanca ve Muhsin Mithat Çağlar kim?

Alpaslan Kanca, Yolbulan’ların Karabük’teki haddelerin müdürü.

Muhsin Mithat Çağlar ise Güleç ailesine ait olan Çağ-Çelik haddesinin muhasebe müdürü.

“Maaşları biz belirlemiyoruz, hissedarların verdiği önergeye göre belirleniyor” diyen Ömer Faruk Öz ile bu yönde açıklama yapan KARDEMİR A.Ş. Yönetimine Karabüklüler ve hissedarlar adına şimdi soruyoruz;

Önergeyi hissedarlar veriyor diye arkasına sığındığınız kişiler kendi şirketlerinizin müdürleri.

Kısacası kendi adamlarınız.

Siz Karabük halkını ve hissedarları bu açıklamalarınız ile acaba aptal yerine mi koyuyorsunuz?

MAAŞ ARTIŞI NEDEN ENFLASYON ARTIŞ MİKTARI DEĞİL DE, ENFLASYON ORANINDA?

Devlet kendi memuruna, işçisine ve emekliye yıl da iki kere enflasyon artış oranında zam yaparken, KARDEMİR Yönetimi enflasyon oranını kendilerine zam olarak belirliyor.

Gerek sendikalı işçilerin toplu iş sözleşmelerinde olsun, gerekse devlet personelinin ve emeklilerin maaş artışında olsun bir yıllık enflasyon artış oranı baz alınır.

2017 Enflasyon oranı yüzde 12 iken, 2018 enflasyon oranı yüzde 20’dir ve bu iki yılın oranları arasındaki fark maaş artışlarında baz alınır. Yani enflasyon oranı değil, bir yıllık enflasyon artış farkı belirlenmesi gerekir.

Tabi KARDEMİR A.Ş. Yönetimi hissedarlar diye adlandırdıkları kendi adamlarına genel kurullarda istediği önergeyi verdirip oylatırlarsa, enflasyon oranının iki katı da maaş artışı söz konusu yapılabilir.

Nitekim, geçtiğimiz Nisan ayında KARDÖKMAK VE KARÇEL A.Ş’lerin Yönetim Kurulu maaşlarının yüzde 150 artışı yapılarak 4 Bin TL’den 10 Bin TL’ye çıkarıldığını örnek verebiliriz.

BİNALİ YILDIRIM DUYSA, ÖMER FARUK ÖZ’Ü AFOROZ EDER

Her ortamda “Binali Yıldırım’ın ekibindenim” diyen Ömer Faruk Öz’ün ve diğer bağımsız üyelerin aldıkları görevi bu kadar suistimal ettiklerini Sayın Binali Yıldırım duysa bunların tamamını aforoz eder.

Hele ki Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi olsa acaba nasıl bir tepki gösterir.

KARDEMİR YÖNETİMİNE ÖNERİMİZ VALİLİK HALK TOPLANTI GÜNLERİNE BİR KATILIN VE UTANIN

Aylık 70 Bin TL maaşı kendilerine hak gören KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerine bizim de bir önerimiz var.

Her Çarşamba günleri Karabük Valiliğinde yapılan ve Vali bey ile ilgili daire müdürlerin katıldığı halk günlerine bir katılım sağlasınlar.

Oraya gelen ve sadece çocuk bakım parası gibi 700 TL ile geçinen o perişan ihtiyaç sahibi insanları görsünler.

Oraya gelen bir dilim ekmeğe muhtaç, devlet yardımı ile geçinen kadınların kucaklarında ve ellerinde avuç içi kadar üstü başı yırtık, ayakkabıları delik minik çocukları görsünler.

Görsünler ki ayda aldıkları 70 Bin TL maaştan utansınlar.

Bu haber toplam 14.275 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
10 ADET YORUM YAPILDI
LEO15 Temmuz 2019 / 00:11 Cevapla

Binali Yıldırım Aforoz etmez, afferin Faruk İyi yapmışsın der.

KARABÜKLÜ14 Temmuz 2019 / 09:46 Cevapla

ADAMCAĞIZLAR NE YAPSIN BE YAHU ? MEMLEKETİMİZDE AÇLIK SORUNU VAR !!! ADAMLAR AÇ ARKADAŞ AÇ , KARINLARI TOK OLSA DA GÖZLERİ AÇ …. UNUTMAYINIZ Kİ ZENGİNLERİN GÖZÜ DOYMADIĞI İÇİN FAKİRLERİN KARNI DOYMUYOR…….. NE YAPSINLAR YANİ MAAŞ ALMASINLAR DA SIKINTI MI YAŞASINLAR??? ÇALIP ÇIRPSINLAR MI ????!!!!!!!!!

Selami Karahanlı13 Temmuz 2019 / 20:10 Cevapla

Sayın Karabük Net Haber takdir edilecek bir yayın politikası izliyorsunuz. Haberleriniz de kamu tarafında yer almayı tercih ediyorsunuz.
Peki Karabük te yayın yapan onca gazete, internet haber sitesi ve hatta yerel tv kanalları neden suskun. Hatta bazı şebekler de ayda 70 bin lira alan bu utanmazları savunacağız diye bir yerlerini yırtıyorlar. Dediğiniz gibi ayda 500 TL reklam karşılığı halkı satan bu gazeteciyim diyenler acaba kendi onur ve gurularını da sattıklarının farkındalar mı?
Ama ayda 500 Liraya 70 bin lira maaş alan garantörlerin yalayıcılığını yapandan da pek farklı birşey beklemek hata olur.
Sonuçta sizi tebrik ediyor ve Allah’ın koruması altında bu hizmetinizi sürdürmenizi diliyorum.

Ismail Arslan13 Temmuz 2019 / 20:02 Cevapla

Ne güzel demişsiniz Valilik halk günlerine katılsınlar da o 700 TL ile geçinen perişan insanları görsünler. Görsünler ki utansınlar.
İyi de utanma duygusunu Allah insana vermiştir. O yüzden insanlar hayvanlar gibi çıplak gezmez.
Peki ayda 70.000 TL maaş alan bunlarda utanma duygusu yok…
Eee öyleyse…
Söyleyecek çok söz var da, neyse……

Furkan13 Temmuz 2019 / 13:13 Cevapla

Ömer Faruk Bey suya sabuna dokunmuyor, utanmadan hiç haberim yok aaaa zammı almışım bi yılda maaşım iki katına çıkmış 70 binmi olmuş diyor. Cukkayı indiriren biziz sanki, bal gibi haberi var zam almak için maşa kullanan kendisi. Yolbulanlara güleçlerin buradan aldıkalrı paraya ihtiyaçlarımı var dedikodusunu yaptırmaya değmez onlar için.

Mühendis13 Temmuz 2019 / 12:50 Cevapla

Bu küçük enişte ömer bütün karabüklülerin gözünün içine baka baka yalan konuşuyor. 1 tane malatyalı alınmışmış, kaç tane malatyalı girdiğini biz biliyoz. Aldıkları mühendislerin tamamına yakını dışarıdan ve bi özellikleri yok. yok karbük üniversitesi çevre iller falan diye kamufle ediyorlar. bu küçük eniştenin has adamı yeni genel müdürde Ömer tak istiyor şak yapıyor Kardemire yazık oluyor bi küçük eniştenin ihtirasları yüzünden şirket zarar görüyor. Karbükde hiçmi akıllı adam yok bu küçük enişte ve yanındaki üç bağımsız üyeye teslim ettiler karabüğü

Abdullah13 Temmuz 2019 / 08:26 Cevapla

Önce kardemiri özelleştiren şerefsizlere bakılmalı koca fabrikayı ne hale getirdiler. Bir savaş halinde anında silah fabrikasına dönüşebilen kardemiri artık demirden başka bişey çıkmayan bir hurdalık haline çevirdiler.

Serkan13 Temmuz 2019 / 07:38 Cevapla

Karcelde calişan işçilerin aldiği maaşı da gündeme getirin bi taraf aliyor kaç katı Karçel calişani asgari ücretin üstü sözde sendikalı adelet yok

Dursun ÇENGEL13 Temmuz 2019 / 04:42 Cevapla

TÜRKİYE Vatandaşı ve Kardemir hissedarı olarak Hakkımı Helâl etmiyorum RABBİMİN Huzurunda Huzuru Mahşerde Bakarız ALLAH C.C. Mİ Büyük Güç Kimin olduğunu Göreceğiz Siyasi ve Ticari Olarak Hakkımı Gasbedenlere Hakkımı Helâl Etmiyorum Zehir Zıkkum Olsun

el insaf13 Temmuz 2019 / 01:22 Cevapla

Bir de milleti saf yerine koyup açıktan yalan söylüyorlar, zehir zıkkım olsun milletin hakkını yedikleri. Kardemir bunlara mı çalışıyor yazık çok yazık

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER