Karabük Net Haber
03 Nisan 2019 16:39 Tarihinde yayınlandı.
156 kez görüntülendi. 4 yorum

BELENKÖY TOKİ SAHİPLERİNİ BULDU

BELENKÖY TOKİ SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Belenköy’de yapımı devam eden TOKİ konutlarına başvuru yapan emeklilerinin evlerinin kurasız verildiğini, 34 kişinin ise evi olduğu için elendiğini söyledi.

Başkan Bulut yaptığı açıklamada; “TOKİ tarafından Karabük Belen mahallesine yapılan Emekli TOKİ Evlerinin kuraları 5 Nisan’da çekilecek idi. Ama talebin yetersizliği nedeniyle TOKİ Başkanlığı başvuru yapanların arasından evi olanları eleyerek diğer tüm başvuru yapan emeklilere evleri kurasız verilmiştir.

Başvuru yapanların arasından 2+1 konutlar için 25 kişi, 3+1 konutlar için 9 kişi iptal edilmiş, başvuru yapanların arasından ev sahibi olan 2+1 konutlar için 385 kişi, 3+1 konutlar için ise 59 kişi ev sahibi olmuştur.

Belen mahallesi Emekli TOKİ evlerinden hak sahibi olanlar Emekliler Derneği Karabük Şubesine gelerek buradan isimlerini öğrenebilirler. Ayrıca kat kuraları ise TOKİ Başkanlığı tarafından belirlenecek tarihte çekilecektir” dedi.

“SPEKÜLATİF HABERLERE İNANMAYIN”

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut emeklilere spekülatif haberler konusunda uyarıda bulunarak, “Konutların yapıldığı alanda hava kirliliği yok, bu alan hava kalitesinin en iyi olduğu yerlerden birisi onun için emeklilerimizden ricamız kamuoyunda dolaşan bu tip haberlere inanmasınlar. Ayrıca bu bölgeden çevre yolu geçeceği için de buranın önemi bir kat daha artıyor. Burada oturan emeklilerimiz şehir dışına çıkacakları zaman şehir merkezine gelmek zorunda kalmayacak ve bu alan gelişmeye müsait bir alan, burası ileride cazibe merkezi haline gelecek, emeklilerimizin bunu da göz önünde bulundurmalarını istiyorum” dedi.

WhatsApp İle Paylaş

4 adet yorum var.

 1. Avatar vatandaş dedi ki:

  Fiyatları, ödemeleri CEP YAKIYOR diyorlar başkan gerçekse artık devamlı açıktan satış ilanları yazarsınız bol bol…

 2. Avatar Şerife Diktepe dedi ki:

  Gerçek ihtiyaç sahipleri ev sahibi olamadığı kanaatindeyim.

 3. Avatar ayrı yeten sonra satış yapılacak mı dedi ki:

  ayrı yeten sonra satış yapılacak mı

 4. Avatar Mert ağlam dedi ki:

  Doğru hava kirliliği olurmu hiç. Kardemir bacalarının hemen üstünde zehre sıfır konutlar. Çevre yolununda geçmesi güzel olacak, emeklilerimiz zaten şehir dışına sürekli çıkan insanlar zorluk çekmezler… Cazibe merkezi yaratmak istiyorsanız önce bunu savunanlar orada ikamet edecek.

Bu habere yorum yazın

Tüm Hakları Saklıdır ©
Karabük'ün en çok ziyaret edilen haber sitesi.
www.karabuknethaber.com