Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

BAK ŞU FADIL’IN YAPTIĞINA..!

BAK ŞU FADIL’IN YAPTIĞINA..!
Bu haber 22 Temmuz 2013 - 16:58 'de eklendi. 84 kez görüntülendi.

fadil-demirel-tape-fotoKARDEMİR A.Ş GENEL MÜDÜRÜ FADIL DEMİREL, KARDEMİR YÖNETİMİNİN HAKSIZ REKABET İLE İLGİLİ SAVCILIK SORUŞTURMASI SÜRERKEN TANIK OLARAK GÖSTERİLEN ESKİ BİR İŞÇİYİ ARAYARAK ONU İKNA ETMEYE ÇALIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI

 

GENEL MÜDÜR DEMİREL, TANIĞA TELEFONDA “KIZ KARDEŞİNİ İŞE ALACAĞIM, AVUKATLARIMIZ SENİ ARAYACAKLAR.” DEMİŞ

 

İŞTE YILIN ŞOK HABERİ, HEM DE TELEFON TAPE KAYITLARI İLE BİRLİKTE YALNIZCA KARABÜK NET HABER’DE…

 

 

İŞTE KARDEMİR A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ FADIL DEMİREL’İN İNANAMAYACAĞINIZ TELEFON KONUŞMALARININ TELEFON TAPE VİDEOSU

 

 

KARDEMİR A.Ş Yönetimi hakkında haksız rekabet suçuyla başlatılan Karabük Cumhuriyet Savcılığı soruşturması sırasında, Genel Müdür Fadıl Demirel, tanık olarak gösterilen eski bir KARDEMİR işçisini arayarak, onu istekleri doğrultusunda ifade etmeye ikna etmesi, telefon tape kayıtları ile ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Karabük Cumhuriyet Savcılığı tarafından KARDEMİR Yönetiminin haksız rekabet suçlaması ile başlattığı soruşturma bitti ve Sulh ceza mahkemesinde Kardemir yöneticileri ‘Haksız rekabet’ yaptığı iddiasıyla yargılanacaklar.

Savcılığın soruşturması sırasında, daha önce KARDEMİR Satış Müdürlüğünde çalışan ve 2010 yılındaki sendikal yetki mücadelesi sırasında işten çıkartılan Ahmet T. isimli şahısla KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel’in bir telefon görüşmesi yaptığı tapeler ile ortaya çıktı.

 

KIZ KARDEŞİNİ İŞ KONUSUNDA YANIMA GÖNDER, AVUKATLARIMIZ SENİ ARAYACAK

Karabük Net Haber’in ele geçirdiği telefon tape kayıtlarında, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel, tanıktan bazı taleplerde bulunuyor. İfade vermesi durumunda şu an Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’ın kardeşinin fabrikasında çalıştığını ve bu sebeple akıllı olması gerektiğini söyleyen Fadıl Demirel, tanığın talebi üzerine kız kardeşini KARDEMİR’e işe alabileceğini ve kendisi ile KARDEMİR Avukatlarının irtibat kuracağını, hiç kimseye bir şey söylememesi gerektiği yönünde konuşmalar yapılıyor.

 

TÜRK CEZA KANUNUNA GÖRE TANIĞI ETKİLEMENİN SUÇU

5237 Sayılı Türk Ceza Kanunun 288. maddesine göre; “Bir olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma veya kovuşturma kesin hükümle sonuçlanıncaya kadar savcı, hâkim, mahkeme, bilirkişi veya tanıkları etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

 

YORUM YAPMIYORUZ

Karabük Net Haber Olarak KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel’in bu olayına hiçbir yorum yapmıyor ve tüm yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.

 

İŞTE TELEFON TAPE DÜKÜMÜ

Ahmet T.                  –  “Yani o konuda benim en ufak bir şeyim yok. 2010 yılında işten alındıktan sonra olan bir şey. Bir kaç defa görüştüğümüz doğrudur ama öyle bir şey, ifade, şahitlik falan bu nasıl bir şey? Anlamadım ben bu işi. Kafam takıldı bu işe.

Fadıl Demirel          –  “Kardeşim bende avukatlara bir soracağım tamam. Detayını onlar daha net biliyor. Gerekiyorsa seni arar konuşurlar tamamı.

Ahmet T.                  – Ben şöyle söyleyeyim, yani öyle bir şey varsa, yani Kardemir lehine ne gerekiyorsa yaparım. Yani şahitlik gerekiyorsa onu da yaparım. Ben sizi biraz önce ararken de babam beni aradı biraz önce sitem yaptı. Ben o moral bozukluğuyla sizi aradım. Yani herhangi bir yanlışlık veya yanlış bir ifade kullandıysam gerçekten özür dilerim ben sizden.

Fadıl Demirel          – Ahmet sen şu anda Kardemir’in Genel Müdürüyle konuşuyorsun. Ben sana değer verdiğim için konuşuyorum. Konuşuyorsam olmayacak şekilde konuşursam bu işler narin bir şekilde bak. Ben seni sıktın ama yanlış konuştuğunu bildiğim için yanlış yapıyorsun. Halen daha bak yanlış düşünüyorsun. Konuşarak narin bir şekilde. Sen namazında niyazında bir adamsın. Öyle biliyorum.

Ahmet T.                  – Evet öyleyim bende. 5 vakit namazında, abdestinde olan bir insanım yani.

Fadıl Demirel          – 5 vakit namazımdayım abdestimdeyim diyorsun. Ondan sonra ben sana yardım edeceğim diyorum, Allah rızası için. Ondan sonra tutuyorsun vurmak kırmaktan işte bilmem ne. Neyse görüşürüz. Bak ben senin işini yapmaya çalışıyorum. Ben bunun daha stratejik bir adam olduğuna inandım. Ha bu beni şimdi Yasin tehdit ediyor ama örtülü olarak, işi yapmak için bilmem ne derim ondan sonra tutarım tersini yapmaya çalışırım buda olmaz.

Ahmet T                   – Ya Fadıl bey ben gerçekten çok özür dilerim. Yani beni biraz önce babam aradı. Şimdi şöyle söyleyeyim. Fadıl bey, bir saniye bir şey açıklayayım. Ben şimdi Osmaniye’deyim. Babam Karabük’te. Yani benimde çaresizlikten bir şey yapamıyorum. Yani elimde imkan olsa da.

Fadıl Demirel          – Ahmet hayat denen şey böyledir. Herkesin hayatında bir sıkıntısı vardır. Bu hayat böyle yaşanır. Allah kolaylığını versin babana da. Elimizden gelen katkıları da yapmaya çalışalım. Ama dediğim gibi insanlar bilsin. İçkici, kumarcı, alemci olsun zaten kesinlikle bir sürü af edersin it, köpekle uğraşıyorum. Bizim için sorun değil yani. Ama ben senin dürüst olduğunu bildiğim için, ben insana kötülükte yapmam. Sana bir şekilde Allah rızası için konuşuyorum ben sana.

Ahmet T.                  – Ya Fadıl bey, bende zaten sizin alnı secdede olan bir insan olduğunuzu biliyorum. Yani bu konuda daha önce sizinle bir görüşmemiz oldu yani. Bir saate yakın aşağı yukarı görüştük. Nefes almakta zorlanıyorum şu an Fadıl Bey vallahi çok kötü durumdayım ya.

Fadıl Demirel          – Babanda hatalı konuşuyor. Kader diye bir şey var kardeşim. Allah’ın şeyi var. Yani senin için ben şey oldu, bu oldu demiyorum. Buda hayatın getirdiği bir şeyler var. Allah’ın takdir ettiği hastalık var, bilmem ne varsa. Bu senin için benim için yok ki. Kaderdir bazı şeyler yani. Avukata arattıracağım seni tamam.

Ahmet T.                  – Tamam. Fadıl bey sizden şunu istiyorum. Yani ben lafınızı kesiyorum, kusura bakmayın. Yani psikolojim gerçekten çok bozuk şu an. Eğer yani benim kız kardeşimi işe aldırın ben sizin aleyhinize, pardon lehinize ne gerekiyorsa ben konuşuyum efendim. Benim tek derdim babamın son günlerinde ne gerekiyorsa onu yapıyım ya. Ben gözlerimi dünyaya rahat kapatayım ya.

Fadıl Demirel          – Bak ben bunu dedim diye sana, benim aleyhime, lehime şirketle bilmem ne diye buna düşme. Bu Yolbulanlar’la şeyin arasındaki mevzu. Kardemir’le ilgili değil, fakat bak sen olayı iyi anlamaya çalış. Kardemir’le, benimle ilgili falan değil. Yolbulanlar’ın ve Kaptan’ın arasındaki bir dava var. O davada senin şahitliğin gözüküyor. Bende diyorum ki bak şu anda çalıştığın şirket aleyhine şahitlik yaptığın şirketin adamın kardeşi diyorum.

Ahmet T.                  – Evet doğru söylüyorsunuz. Yani Ali İhsan Yolbulan, Mutullah Yolbulan’ın kardeşi.

Fadıl Demirel          – Kardeşi de, sende onun aleyhine şahitlik yapıyorsun. Bunun neresi akıllılık.

Ahmet T.                  – Fadıl bey benim şahitlikle falan bir haberim yok. Ben sizi şimdi arıyorum. Yarım saat, bir saat önce beni babam aradı. Benim bütün psikolojim alt üst edildi. Benim bundan bir haberimde yok.

Fadıl Demirel          – Ben seni pazartesi günü arattıracağım avukata.

Ahmet T.                  – Tamam.

Fadıl Demirel          – Sen oradan öğreneceksin ne olduğunu. O sana bir bakar, konuşur. Öyle bir kumpasın içine kendini kullandırma. Ha bilinçli şekilde yapacaksak yap. Ona bir şey demiyorum bak. Hay, hay ben biliyorum Fadıl bey, kararlıyım, olayı biliyorum buna rağmen şahitlik yapacağım diyorsan, ona göre de sonuna kadar yap.

Ahmet T.                  – Yok Fadıl bey.

Fadıl Demirel          – Kurban gitme. Çünkü bu adamlar mesela burada istifa ettiler şimdi hepsi. Bütün haddeciler şu anda gelmişler bir şekilde biz sizi çağırdık. Ondan sonra onlarda şey ettiler. Şu andaki haddehanenin yönetiminde Mutullah Yolbulan’ın etrafındaki adamlar hepsi de. Nazım Çapraz’lar, şunlar bunlar. Bir araya geliverdiler. Gördün mü şimdi durumu? Bu işler başka işler. Siz gariban insanlarsınız. Biz gariban insanız. Bir lokma ekmeğin peşinde olan insanlarız. Öyle işte bizim dışımızdaki hadiseler. O yüzden bırakın bunların şimdi taraf olmayı. Herkes gemisini yüzdürüyor. Siz zarar görmeyin. Benim söylemeye çalıştığım o.

Ahmet T                   – Yani ben gerçekten ekmeğimin peşindeyim. İki tane küçük çocuğum var. Benim sizden tek ricam işte şahitlik falan var. Benim ondan bir haberimde yok. Yani herhangi bir Savcılıktan falan bana gelen bir şey de yok. Ben Murat Orhan’ı arıyorum ulaşamadım ona.

Fadıl Demirel          – Sen bak hiç kimseyle de görüşme. Pazartesi geliyorsun. Çünkü başka şeyler olur. Dedikoduların içinde de olmak istemezsin.

Ahmet T.                  – Siz benim büyüğümüzsünüz. Ben sizi büyüğüm olarak kabul ediyorum.

Fadıl Demirel          – Bak bunlar nazik mevzu. Konuyu kimseye açma. Seni avukata arattıracağım, işi şey edeceğim. O dedi, bu dedi noktasına çekme şimdi. Kapat orada dursun. Arattıracağım seni o zaman kadar kimseye de bir şey söyleme. Tamamı?

Ahmet T.                  – Tamam Fadıl Bey. Ben sizi büyüğüm olarak kabul ettim. İşte ben sizinle görüştüm sizde işte olur verdiniz.

Fadıl Demirel          – Bana, bana, bana gönderiyorsun kız kardeşini aldıracağım onu işe tamam.

Ahmet T.                  – Tamam oldu Fadıl Bey. Ne gerekiyorsa onu yapacağım. Yani bu konuda emin olun.

Fadıl Demirel          – Oldu canım tamam ben konuşurum.

Ahmet T.                  – Tamam Oldu Fadıl Bey. Ben size saygı duyuyorum, seviyorum sizi. İyi akşamlar efendim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
13 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM30 Ocak 2015 / 10:31 Cevapla

ŞAMPİYON FENERBAHÇE. HÜRMETLER.:)))))

karabuklu03 Ocak 2015 / 04:10 Cevapla

Alni secdeye giden birisi bu sekilde hareket edemez , ise aldiricakmis, sen iceride kendi yandas akrabanolan arkadasin olan muteahhit firmalara verdigin haksiz islerin ve onlarin haksiz kazanclarini nasil acikliyacaksin , yarin huzuru mahserde ne diyeceksin , guya yardimci olucakmis Allah riza icin sen kimi kandiriyorsun ; tabiki kendini kandiriyorsun…

sert11 Ağustos 2013 / 05:29 Cevapla

Bu Karabükün zenginleri anlaşılan Allahın sopasını şimdiye kadar yememişler, Yüce Allahıma CCC sesleniyorum bu Haddecilere sopanın ucunu bir gösterki islah olsun bu yavrucaklar. Amin.

Kardemirli23 Temmuz 2013 / 14:27 Cevapla

Madem yorum kamuoyuna bırakılıyor işte yorum; İnsanların rızası olmadan ses kayıdı yapmak hukuki suçtur.
Konu ile ilgili Türk Ceza Kanunu düzenlemesi aşağıdaki gibidir.

Haberleşmenin gizliliğini ihlal

MADDE 132 –
1) Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

2) Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması
MADDE 133 –

1) Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, iki aydan altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Yukarıdaki fıkralarda yazılı fiillerden biri işlenerek elde edildiği bilinen bilgilerden yarar sağlayan veya bunları başkalarına veren veya diğer kişilerin bilgi edinmelerini temin eden kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu konuşmaların basın ve yayın yoluyla yayınlanması halinde de, aynı cezaya hükmolunur.

Kaldıkı bu insanlar üretip yaparak bu ülkeye katmadeğer kazandırıyorlar. bu fabrika bu yöneticiler olmazsa evine ekmek götürmicek insanlar var. 1999-2002 yıllarında ne çektiğmzii bir Allah bilir. Biz bu yönetcileri iyi tanırız kardeşim adamlar gece gğndüz farbika içinde işçinin içinde. hangi üst yönetici işletmeye girmiş bu zaman kadar. Bu haberde eksik kısımlar olduğunu düşünüyorum.. Adam yardım istiyor karşıdaki yöneticide insanlık namına yardım edicem diyor. kendi için mi konuşuyor ona bakalım. İnsanlar ekmeğinin derdinde araya nifak sokmaya çalışması işçi yönetim el ele. Bu ülke millet için üretim yapılıyor. Bu yöneticilerde öyle.

  İşçi23 Temmuz 2013 / 19:38 Cevapla

  KardemirLi EreğLiLimisiniz?
  Sene 1999 Kardemir zor durumda Fadıl DemireL Bırakıp gitti?
  Evet Şu anki YoLbuLan oLsun KamiL GüLeç oLsun parayı bastı yönetimi aldı. Şimdi ise fabrika takır takır Para basıyor? evet Doğru Bu Yöneticiler ( G. Müdür hariç) Kardemiri öLe yada böle kurtardı. Lakin demirel 99 da kaçtı? asla kardemir zarar görmesin. Bu Telefon Konuşmasında iLginç oLan şu “Kardeşini yolla İşe alacam??” Kimin fabrikasına alacaksın? Kardeşini işe alacam dediğin adamı neden attın? Ortada bir usulsüzlük varsa Babanızda olsa susmayın. Efendim ekmek parası?? İşçi maaşı ile genel müdürün maaşı aynı mı? battı denilen bir fabrikaya tekrar geri dönmek ve paraları ereğliye yaymak? anlamıyor musunuz bunu? BİZ KARDEMİR KAPANSIN ZARAR ETSİN DİYEMEYİZ. AMA BİZ KARDEMİRDE ÜRETİLENİNDE KARABÜKTE KALMASINI İSTİYORUZ!!! DAHA ÖNCE KAÇAN ŞİMDİ AHKAM KESMESİN!!! YAŞASIN KARDEMİR. YAŞASIN İŞÇİLER.

   kardemirli23 Temmuz 2013 / 21:06 Cevapla

   Hala buna takılıyorsunuz dimi.. ben TÜRKİYELİYİM kardeşim kim bu ülkeye kazandiriyorsa kim uretiyorsa desteklerim evet yasasin kardemir yasasin isci sen ben yok biz variz. iscisiyle yoneticisyle burdaki oyuna gelmiyelim kimler neyi kullaniyor iyi anlayin. senin kacti dedigin adam geldiginde de hesey toz pembe degildi. hadi bilgin varsa teknik konusalim. ray uretimi fire vermekten maliyetler katlanmisti. tcdd ihalesini bile almiyordu kardemir. neden teknik bilgi eksikligi. bu yoneticiler celik sektorune omurlerini vermis adamlar bu bilgiyi kardemire aktardilar. kim kazandi karabuk isci kazandi. sen maasa takiyorsun. kardesim sen bilyormusun boyle buyuk sirketlerin yoneticeleri turkiyede ne kazaniyor. Sana bir ornek benzer buyuklukte fabrikanin genel muduru isim vermiyorum gecen sene fabrika kar yapmadigi halde 2 milyon ekstra prim aliyor. sen neden bahsediyorsun. 3 milyona gidiyoruz. hep beraber gidiyoruz. birakin tartismyida birlik olup uretelim. kutuplasma baskalarina yariyor

    İşçi23 Temmuz 2013 / 22:08 Cevapla

    Yav Üretim diyorsun? İşçi üretmiyor mu?
    Ray haddesini kim kurdu? Osman Klavuz..!!
    Beş noLu yüksek fırın neden hala bitmedi? Hükümet destek vermese bunlar bu işin altında kalır kardeşim. Bunuda kabül et.
    Sen ben yok biz varız öLe mi?
    Ereğliden gelen biri alsın 3-5 Milyar, benim senelerce aLın terini ortaya koyan Kardemirin zor anlarında dik duran Mühendisim alsın 2-3 bin Lira?
    KarabükLü Müteahit var mı içerde?
    EreğLi caddesi gibi oldu kardemir yalan mı?
    İşi bilmeyen Mütahit kadını BiLe ihya ettiler!! yalan mı?
    Geç kardeşim sen bizi.!!
    Sen, biz olduğumuz için mi Çaycı Hamamcı olarak çalışan işçilerin kadrosunu düşürdü?
    Aldıkları zam geri gitti? yalan mı?
    Hani sen bizdik?
    YıLLarını kardemire vermiş işçi ve mühendisler ekmek derdi yüzünden sesini çıkaramıyor…!!
    Geç bu zıvıltıları kardeşim..!!
    Kardemir Kimin biliyomusun?
    KARDEMİR NE YOLBULANIN, NE KAPTANIN, NE DE BAŞKASININ..!!
    KARDEMİR KARABÜKÜN, KARDEMİR BU ÜLKENİN..!!!
    KARDEMİR HESABI HAKSIZ KESİLENLERİN.. (HAKLI KESİLENLER HARİÇ)
    KARDEMİR ALIN TERİ DÖKENLERİNDİR.
    METİN TÜRKERİNDİR..
    METİN TÜRKERİN ARDINDA YÜRÜYEN VE EVLATLARININDIR… SUSUN ARTIK YETERRRRR… BAK BEN MUTULLAH YOLBULAN VE KAMİL GÜLECİ TAKDİR EDEN BİR İŞÇİYİM.. ONLARA LAFIM YOK.. BİR DEFA OLSUN MAAŞIMI GEÇ ALMADIM.. AMA ŞUNUDA DİYEYİM.. YÖNETİMİ KARABÜKE KÖTÜ GÖSTEREN FERUDUN TANKUT, RUHİ AYHAN VE BU GENEL MÜDÜRDÜR… ANLADIN SANIRIM….

    ahmet 7824 Temmuz 2013 / 10:58 Cevapla

    Türk müsün Türkiyeli misin?

  MERT OLUN YETER23 Temmuz 2013 / 23:41 Cevapla

  ADAM OLUN, MERT OLUN YETER. BU DÜNYA GELİP GEÇİCİDİR. SÜREKLİ AĞZINIZDA 1999-2002 YILLARINI GEVŞENİP DURUYORSUNUZ. AYNI KELİMELERİ ERGÜN BEYİN DE ARADA SIRADA SAHİBİNİN SESİ DİYE BAHSETTİĞİ AHMET GÖLBEK’TE AĞZINDAN HİÇ DÜŞÜRMEDİĞİ BU DÖNEMİ HATIRLATIP DURUYOR, İNSANLARIN BEYNİNE ENJEKTE ETMEYE ÇALIŞIYOR. BU DÜNYADA SANKİ HERŞEYİ KENDİLERİ BİLİYOR, BUNLARDAN BAŞKA HİÇ KİMSE BİRŞEY BİLMİYOR SANKİ. YALNIZCA BİR KAÇ SORU SORMAKLA YETİNECEĞİM.
  1998-2002 YILLARINDA BU FABRİKANIN YÖNETİMİNDE KİMLER VARDI? BU FABRİKANIN GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINI KİM YAPTI? ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ BU FABRİKAYI RECAİ BAŞKAN BATIRDI. ALLAH AŞKINA RECAİ BAŞKAN KARDEMİR YÖNETİMİNDEMİYDİ, YOKSA SENDİKACIMIYDI. ONUN İŞİ İŞÇİ HAKLARINI SAVUNMAKTI, KARDEMİRİ YÖNETMEK DEĞİLDİ. ZATEN ÖYLE BİR ŞEYİ DE OLMAMIŞTIR. AMA O DÖNEM BATIYOR GİDİYOR, ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR DİYEN KİŞİLER ŞU ANKİ ZİHNİYET, ŞU ANKİ YÖNETİCİLER, ŞU ANKİ GENEL MÜDÜR, O DÖNEMİN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI DEĞİLMİYDİ? MADEM BU KADAR FABRİKA SEVDALILARIYDILAR, NİYE O DÖNEM YÖNETİMDEN İSTİFA EDİP, CEKETLERİNİ ALIP KAÇIP GİTTİLER. AMA GÜNAH KEÇİSİ OLARAK BİLDİKLERİ O FABRİKA İŞÇİLERİ, VATAN HAİNİ İLAN ETTKLERİ (ATTIKLARI 307 İŞÇİ) BU FABRİKANIN BACALARININ TÜTMESİ İÇİN NE PAHASINA OLURSA OLSUN MAAŞ DAHİ ALMAMAYI GÖZE ALARAKTAN BU FABRİKAYI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞTILAR. FAZLADAN YANAN BİRTEK LAMBAYI DA SÖNDÜREN YİNE BU İŞÇİLERDİ, FADIL EFENDİ, GÖLBEK EFENDİ YADA YANDAŞLARI DEĞİLDİ. ŞİMDİDE ÇIKIP GÜNAH ÇIKARIRCASINA MASUMİYET İÇERSİNDE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORLAR. SANKİ 300-400 KİŞİ ATMAKLA GÖZ KORKUTACAZ, BUNLARI AÇ BIRAKACAZ ZANNEDİYORLARDI. ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ HERKES BİR İŞİN UCUNDAN TUTTU VE GEÇİMLERİ BİR TÜRLÜ DEVAM EDİYOR, KİMSELERDE AÇ KALMIŞ DEĞİLLER. AMA BU ZİHNİYETLE YOLA ÇIKANLARIN HEPSİNİN ALLAH BELASINI VERECEKTİR İNŞEALLAH. YALNIZCA ERGÜN BEY SİZDEN RİCAM HABERCİLİĞİNİZDE AYIRIM OLMASIN İSTİYORUM, BENİ DE ÇOK İYİ TANIYAN BİR KİŞİLİĞE SAHİPSİNİZ VE DEVAM EDİYORUM. ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ALİ CENGİZ GÜL’E DE DEĞER VERİLİYOR GİBİ GÖRÜNÜYOR BU KARABÜKTE. AMA BANA GÖREDE ŞOVMENLİKTE GÜZEL ROL OYNUYOR. HANİ BİR ZAMANLAR SÖZ VERMİŞTİ, İŞÇİLER ARASINDA AYRIMCILIK OLMIYACAKTI, BU İŞİN A’SI B’Sİ YOK DEMEMİŞMİYDİ. NE OLDU İŞTEN ATILAN KANSERLİ VE KALP AMELİYATI GEÇİRMİŞ İŞÇİLERİN ELİNDEN TUTACAKTI, BUNLARI TEKRAR İŞ BAŞI YAPTIRACAKTI, BU ELDEN TUTMA YALNIZCA TOKA YAPMAKLAMI İLGİLİYDİ YOKSA. BU KARABÜKTE HABERCİLİKTE NE İSE O OLMALIDIR. ADAMCILIK OLMAMALIDIR, BENİM ADAMIM, SENİN ADAMIN OLMAMALIDIR, ÜÇ BEŞ KURUŞADA KİMSE KENDİNİ VE KALEMİNİ SATMAMALIDIR, BU İŞTE YA MERT OLUNACAK, YA DA BU İŞE KİMSE SOYUNMAYACAKTI. SAYGILARIMLA ERGÜN BEY…..

   İşçi24 Temmuz 2013 / 13:18 Cevapla

   Cengiz qüL hariç dediklerine aynen katılıyorum. AnLaşıLan hesabı kesilen bir arkadaşımızsın. Söylediklerin Tam yerinde. Herkes Mert oLsun. Fabrika batatıyor dendiğinde bu işçi fabrikayı ayakta tuttu.. Recai, Ruhi, Ferudun, Fadıl bey o bu şu deiL. Hepsi ceketini aldı gitti. Bazılarıda fabrikayı batırmaya devam etti. YoLbuLan ve GüLeç parasını ortaya koydu Fabrikanın yönetimini eline aldı. İş adamı işinin gerekliliğini yapar. Recai de, Ferudun da, Ruhi de, o da, şu da, bu da…. Bunların yatacak yeri yok..!!! 307 işçi deiL 3007 işçi atsalar ne olacak? Ahirette yüzlerine tükürmem bile bunların değmez…..!!!!!! Bakın görün Alayı sürünerek ölecek inş. Hiç beddua etmem ama bunlara edecem…. yıllardır birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızıda düşman ettiler. İşçiyi işçiye kırdırdılar… Ruhi, Ferudun, Recai, Allahtan dilerim geberemezsiniz. Sürüm, sürüm, sürünün. Bir bardak su vereniniz olmasın.

Kardemir mağduru22 Temmuz 2013 / 19:14 Cevapla

Ergün Bey döktümüşsün yine.Helal olsun senin gibi basın mensupları olduktan sonra hiçbir şey gizli kalmayacak inşaallah. Birde şu işten atılanları ve marzing olaylarını gündeme sürekli olarak sıcak tutsanız eşsizolursunuz. Hele şu marzingte mağdur arkadaşları gündeme getirseniz

DevGenç22 Temmuz 2013 / 17:11 Cevapla

helal olsun yılın haberciliği.. normalde beli plastikten yapılmamış omurgalı bir insanın istifa etmesi gerekir .. ama bunlarda nerdee …

  lampardbjk7829 Ocak 2015 / 23:37 Cevapla

  müteahhitteki formen kendi oğlunu kardemire işe aldırıyor içerde ne planlar dönüyor


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.