Karabük Net Haber

AYAR’DAN VERGİLİ’YE CEVAP

AYAR’DAN VERGİLİ’YE CEVAP
Bu haber 28 Nisan 2013 - 23:44 'de eklendi. 51 kez görüntülendi.

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖMER AYAR, BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’NİN YAPTIĞI AÇIKLAMALARA CEVAP VERDİ

 

ÖMER AYAR “KİMİN %80-90 OY ALACAĞINI ZAMANI GELİNCE GÖRECEĞİZ”

 

ayar-80oy
AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarına cevap verdi.

İl Başkanı Ayar, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin açıklamalarına ve AK Parti’nin Karabük’te oylarının düştüğü yönündeki iddialara açıklamalar getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “AK Parti’nin oyları düşüyor” şeklinde bir söylemi olmadığını belirten Ayar, “Geçen hafta Çarşamba günü Ankara’da bölge toplantısı yapıldı. Başbakanımız Ankara’da il başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleri ile toplantı yapıyor. Karadeniz milletvekilleri çok olduğundan Karabük, Bartın ve Zonguldak’ı Ege Bölgesi toplantısına çağırdı. Bu toplantıdan çıkar çıkmaz konuşulan her şeyin ifade edilmeye çalışması bizi şaşırtıyor. Bu toplantı sonrası Karabük ile ilgili, ‘AK Parti’nin oyları düştü çalışın’ söylemi tamamen yanlıştır. Başbakanımız bize böyle bir söylemde bulunmadı. Başbakanımız 6 ay önce Karabük’le ile ilgili yapılan anket çalışması sonucunun 2011 genel seçimlerinde neyse, bugün de aynı seviyede olduğunu söyledi. Başbakanımız sürekli ilerileri hedef alan bir lider. ‘Neden oy oranınız aynı seviyede duruyor, neden yükselmiyor?’ anlamında bizi motive etmek şeklinde esprili bir sohbet toplantısı oldu. Bize telkinde bulunmak, kızmak ya da eleştirmek tarzında bir şey söz konusu değildir. Bunu açık ve net söylüyorum. Zira toplantının basına kapalı olduğunu biliyorsunuz. Bu toplantıdan dışarıya basına bir şeyler çıkıyorsa burada yanlış ve eksikler vardır. Bu toplantıdan medet umma durumunda olan arkadaşlarımız varsa yolarlı açık olsun. Bizim Ankara’daki toplantımız verimli, bizim motive olduğumuz, Başbakanımız açısından güzel bir toplantı olduğunun bilinmesini isteriz. Biz oldukça memnunuz. Ne oyunumuzun düşme tehlikesi var, ne de Karabük’te bir sıkımız var” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “AK Parti broşür dağıtarak bize siyasi destek sağlıyor” yönündeki açıklamalarına da cevap veren Ayar, şunları söyledi;

“O arkadaşımızın kendi yorumudur, onu tamamen ona bırakıyorum. Bizim penceremizden baktığımızda olay hiçte beklediği gibi durmuyor. Yüzde 80 doğrudur. Beklentisi olabilir, o şekilde yüzde 80 oy oranı ile seçilmek arzusu içinde olabilir. Lakin bunun gerçekleşmesi anlam ifade eder, yoksa sözde yüzde 80, yüzde 90 veya ne kelimesi kullanırsan kullan, kendi iç niyetini beyan etmekten başka bir şeye yaramaz. Bende şundan çok net olarak eminim; Bizde bu konularda kamuoyunda bilgi edinmek amaçlı çalışmalar yapıyoruz. Hiçte zannedildiği gibi değil. Tabii ki bunun neticesini biz çıkıp da seçimlerde çalışma sonucunda alınan oylarla net olarak tespit edebilme şansına sahibiz.

Broşür olayı bizim merkez ilçemizin çalışma yöntemidir. Çalışacaklar, kamuoyunu her anlamda detaylı bilgi ile bilgilendirme açısına yapılan bir hizmettir. Oldukça verimli olan bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Eğer bu broşürler belediye başkanının işine yarıyorsa, biraz daha destek versin de daha da yorum yapalım. Madem kendi için pozitif durum doğuruyor. Burada pozitifinden ve negatifinden ziyade gerçeklerin kamuoyuna yansıması açısından bir çalışma şeklidir. Kamuoyu bu broşürlerden edindiği bilgiler ile mutlaka bir kanaat sahibi olacaktır ve bir karar verecektir. Bu karar ile günü geldiğinde seçim zamanı oyunu kullanacaktır. O günkü oy neticelerine bakarak Karabük’te kimin yüzde kaç oy ile seçildiğini hep birlikte göreceğiz. Ama ben şu oy bu oranı demekten ziyade, 2014 yerel seçimlerinde Karabük’ü tekrar AK Parti yerel iktidarı ile buluşturacağız.”

“BELEDİYENİN BORCU 38 MİLYONDAN 51 MİLYONA ÇIKTI”
İl Başkanı Ömer Ayar, Belediyenin borcunun 38 milyon TL’den, 51 milyon TL’ye çıktığını belirterek, kamuoyunun yanlış bilgilendirmesine karşı olduklarını söyledi ve konuşmasını şöyle tamamladı;

“Özel kalem harcamaları ile ilgili benim haberim yok. Tutup da ‘belediye başkanının özel kalem harcamasını ne kadar’ diye sormak, sorgulamak çok etik değildir diye düşünüyorum. Netice de belediye başkanı dediğimiz şahıs bu şehrin lideri, önderidir. Böyle bir kişiyi bu kadar basit şeylerle sorgulamak bence doğru bir şey değildir. Kamuoyunun oyu ile bir makama, mevki, yönetici pozisyonuna gelmişse ne yapacağını, ne edeceğini çok iyi bilir. Biz mevcut belediye başkanın özel kalem harcaması ne kadardır, bilmem de ilgilenmemde, bana ne de. Bu kadar detaya da girmek istemem. Kendilerinin vebalini taşıyabileceği noktada olmasını tavsiye ederim. Karabük Belediyesi’nin borç konusundan bizim gündemde işlediğimiz konu, yanlış beyanatlar üstünedir. Kendileri 2009 seçimlerinde Karabük Belediyesi’nin borcunun 38 milyon TL olduğunu bizzat ifade etmişlerdir. Kendi belediye sitesinde yer almıştır. Buna karşılık aradan geçen 4 sene sonra çıkıp da 38 milyonluk borcu kamuoyuna Karabük Belediyesi’ni ‘ben 61 milyon borç ile devraldım, şu anda 51 milyon borca indirdim’ derse burada söylemlerde bir tezat vardır, yanlış vardır. ‘61 milyon lira ile devraldım’ derken, bir önceki belediyeyi küçük düşürmek ve beceriksiz olduğunu halkın gözü önüne sunmak arzusu içinde bu kelimeyi telaffuz ediyor. ‘61 milyondan, 51 milyona düşürdüm’ derken, ‘bakın aradaki 10 milyon borcu kapattım’ mantığına oturtmaya çalışıyor. Ama işin aslına baktığımızda borç, 38 milyondan, 51 milyona çıkmıştır. Kendi yaptığı söylemini yanlışlığını burada ifade ediyoruz. Bizim sorduğumuz borç 38 milyondan, 51 milyona mı çıktı, 61 milyon dan, 51 milyona mı düştü?”

SERBEST KÜRSÜ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile ilgili tüm fikirlerinizi, görüşlerinizi   “Serbest Kürsü”  forum bölümümüzde kamuoyu ile paylaşabilirsiniz. Görüş ve düşüncelerinizi paylaşın, siz de sesinizi duyurun…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
22 ADET YORUM YAPILDI
Levent DOĞAN02 Mayıs 2013 / 19:29 Cevapla

Ak Partide Adam çok Gören Yok veya görmek istemiyorlar. Neyse Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur.

Levent DOĞAN02 Mayıs 2013 / 19:22 Cevapla

Ak Parti adam akıllı birisini aday yaparsa %70- %80 oy alır. Yok eski usul, eski batak, derme çatma insanlardan birini aday gösterirse, AK Partinin vay haline.

  MHP Li03 Mayıs 2013 / 21:07 Cevapla

  O hayali görmeye çokkk devam edeceksiniz çokk. Çöküş başladı. Siz büyük şehirleri bir görseniz ahh bir görseniz…. Milleet bin pişmann AKP’den…..

ahmet30 Nisan 2013 / 00:54 Cevapla

bu millet öyle yalancı somun pehlivanlarına pabuç bırakmaz. çarçur edilen belediye paralarının hesabını batanları çıkanları sorar.

  MHP Li30 Nisan 2013 / 11:46 Cevapla

  Siz önce H.Erer den önceki dönemin hesabını sorun. Müteahhitleere niye fazla bedelle ihale verilmiş, özel kalem harcamaları niye bu kadar fazla olmuş bunların hesabını sorun. Allah var Allahh. Herşeyi görüyor. kuru sıkı atmayacaksınız. Yaptığınız işi Allah rızası için yapacaksınız….

   akpartili30 Nisan 2013 / 15:13 Cevapla

   Türkiye’de yasalar var hukuk var. Hüseyin Erer hakkında eger Rafet en ufacık bir şey bulsaydı, hem Hüseyin Erer ve AK Parti’ye demedigini bırakmazdı. Bırakın böyle astı astarı haberleri. İftira atmatyın varsa çıkarın, adalet önünde kim ne yaptıysa hesap versin. MHP’li sen AK Parti’nin her yaptıkları her şeyin Allah rızası için yaptıgını bu zamana kadar öğrenmediysen bundan sonra ögren bari. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp MHP’li kardeşim benim.

    MHP Li30 Nisan 2013 / 19:59 Cevapla

    Haklısın AK Partili kardeşim. Ankara’da Hacıbayram Veli, Karabükte Hamamcı Veli lafları MHP döneminde çıktı değilmi? Bunlarmıydı Allah rızası için yapılan işler? Terminalin karşısında yapılan o ucube parkı kim yapmıştı? ve ihalesi kaç liraya kime verilmişti? Türkiyede yasalar var, hukuk var diyorsun, haklısın. Hak hukuk kime var onu da yaz bari. Deniz Fenerinden gözaltına alınanlar nerede? İsmaiil Kahraman nerede? Sen kendi söylediğine inanıyor musun? Devlet Bahçeli’ye Bursa’da soruşturma açan savcılar, Diyarbakır’da PKK paçavralarına, Apo posterlerine soruşturma açamıyorlar. Elini kolunu sallayarak dağdan silahıyla inenlere kimse tık demiyor. Kaçakçılar elini kolunu sallayarak sigara getiriyor, mazot getiriyor. Ama Karabük’te aracının egzozs muayenesi yoksa 800 lira ceza ödüyorsun. Hangi adaletten bahsediyorsun sen adı ak olan ama kendisi kara partili..!!!!!

    Erkan30 Nisan 2013 / 23:09 Cevapla

    Minareyi çalan kılıfını hazırlar, demişler… Öbür tarafa da kalmaz cezası çıkar kardeşim çıkar…

   ahmet30 Nisan 2013 / 21:40 Cevapla

   sen şu battı çıktıda batan paraların hesabını ver. hüseyin beyin yaptırdığı yurdu satıp parayı battı çıktı rezaletinde batırmadınızmı? ha sizin 2000’li yıllarda bir koalisyon hükümetinde ortaklığınız vardı. birde vekiliniz vardı o geçen seçimde neden Karabük’te aday gösterilmedi de Zongukdak’ta havasını aldı.

    MHP Li01 Mayıs 2013 / 10:56 Cevapla

    Hüseyin Beyin yaptırdığı ama Rafet Beyin parasını yani borcunu ödediği yurtlardan mı bahsediyorsun? Kardeşim, Hüseyin Erer yaptırmış bütün borç kalmış. Ödeyen Rafet Vergili. Yani Karabük Belediyesi. Satmış o yurtları ve Karabük halkına hizmet yapmış. Daha ne istiyorsun. O yurtların aylık geliri ile aylık gideri arasında bir fark olmadığı gibi külliyen zarardı. En küçük bir gideri Karabük Belediyesine aitti. Başbakanınız Türkiyenin her yerini sattı. Gidin ona niye sattın deyin:) Rafet Bey yurdu şahsa değil, Kredi yurtlar kurumuna sattı. Şahsa daha yüksek rakamlara da satabilirdi. Ama ünv. çocukları mağdur olmasın, yurt fiyatları artmasın diye kredi yurtlar kurumuna satmayı uygun gördü. Sanane MHP’nin milletvekili adaylarından kardeşim sen kendi partinin adaylarına bak. 2000 yılındaki milletvekilimizin yaptıklarını sizin üçerli vekilleriniz yapamadı..

     ahmet03 Mayıs 2013 / 00:24

     Battı çıktıdan Karabük’e varmı bir fayda. Karabük Belediyesinin borcunu mu sıfırlamış Rafet Vergili, yoksa artırmış mı? ha doğru 2000’li yıllarda o vekiliniz köşe olurken, Kardemir üzerinden kardemir ve işçisi kan ağlıyordu.

    MHP Li03 Mayıs 2013 / 21:11 Cevapla

    Battı çıktıdan karabüke bir fayda varmı sorusu nasıl bir mantıktır yaa. yani böyle bir soru şekli yok. O zaman herkes aynı örnekleri vererek çoğaltabilir ve kimsenin yaptığı hizmetler gözükmez. Belediyenin borcunun azalıp azalmaması beni hiç ilgilendirmiyor. Ben aldığım hizmete bakarım. Türkiyenin borcu Tayyip Bey geldiğinde 200 milyar dolardı bugün 700 milyar doları geçti. Ne yani Tayyip beyi asalımmı şimdi borcu çoğalttı diye? Yapılan hizmetleri gör sen. 2000 yılındaki milletvekili ile ilgili attığın iftirayı ispatlayacaksın kardeşim. Öyle kuru kuruya buradan sallamayla olmuyor. İş sallamalarla olursa bizde öyle bir sallarızki asılı kalırsınız. Ankarada Hacıbayram Veli, Karabükde Hamamcı Veliiiii…… gibii mesela yani… anladın sen oniiii.. daha çoğaltayımmı örnekleriniiiii..

     hamdi04 Mayıs 2013 / 02:33

     ha sahi yav MHP’nin eski Karabük vekilineden Zonguldak’tan aday oldu da hava aldı. Tebrikler Ahmet bey iyi bir hatırlatma.

     Aykut Can04 Mayıs 2013 / 21:59

     Rafet Vergili, sözünün eri.. İyikii varsın başkan, iyiki aday oldun. Tekrar adaylığını bekliyoruz.

    ziya04 Mayıs 2013 / 13:48 Cevapla

    Cevap yazmaya değmeyecek kadar bir aklı sahip kişisinde, genede bir hatırlatma yapıvereyim! dört yoldan yeşil ışıkta geçen araçları durda bir say, tren geçişinde makas kapandığında, biriken araçlardan posta caddesine dönüşlerinde tıkanacağını görürsün!akp ya yağ yakmak isteyen gafiller, raffet beyin yaptığı hizmetlet gibi hizmet görmediğinizden, eski yapılanları hizmet sanıyordunuz! dahada çatlayacaksınız!!

     hamdi05 Mayıs 2013 / 00:02

     AK Partinin hedefi o demiryolunu şehir dışına atarak sorunu kökünden çözmek. bre gafiller sizin kafadakiler AK Parti’den önce deprem nedeniyle Bolu tünelini de patates deposu olarak kullanmayı düşünüyorlardı. o battı çıktı denen ucube terminalden çıkmadıkça hiç bir şeyi çözmez. sen vaktin varsa Kardemir’in 8-16 çıkışında dörtyoldaki trafiği gözle.

ESSE29 Nisan 2013 / 17:36 Cevapla

Yahu el insaf! Hüseyin ERER sizin adamınız değilmiydi? Siz aday yapmadınızmı? Siz hiç mi sokağa çıkmıyorsunuz? Hiç mi halkı dinlemiyorsunuz? Millet arkanızda cayır cayır sövüyor haberiniz yok!!!

CHP SON KALE29 Nisan 2013 / 11:51 Cevapla

İl özel idaresi kumanya rezaletinin ardından ceza, izinsiz servis yapan şöföre kesilmiş ceza. 14 Gün yövmiye ile cezalandırılmış. Ne kadar güzel değil mi, Sayın Ayar sizin parti kadın kollarının çalışmasına şöförü kurban ettiniz dosya kapandı insanlar da unuttu sanmayın…
Yazık ama şöförün 14 günlüğü de sorun olmayacaktır onu da ayarlamışsınızdır. Sayın AYAR…
Rafet Bey yolsuzluk yapmıyor diye mi almaya çalışıyorsunuz belediyeyi yoksa siz daha mı iyi yolsuzluklara gebe bırakacaksınız halkın belediyesini bırakın adamı da hizmetini yapsın be kardeşim. Sizlerin döneminden hemde iktidar gücünün yanında bir belediyenin de ne yaptığını herkesim iyi biliyor merak buyurmayınız…

Yalçın29 Nisan 2013 / 09:46 Cevapla

Ayarcı seni 🙂

Ayhan29 Nisan 2013 / 00:09 Cevapla

Ahh Ömerim ahhh, ne çektin bu Rafet Beyden sen beee. Amma şanssız adamsın be Ömerim. Tam il başkanlığının tadını çıkartacağın zamanlarda Rafet diye birisi çıktı, allak bullak etti seni bee Ömerim.. Ahhh Ömerim ahhh… Ne çektin sen bu Rafet’ten bee. Dengeni bozdu bu adam senin… 🙂

Emre29 Nisan 2013 / 00:04 Cevapla

bu adamlarda utanmada yok . seçimlerde karabük halkı tarihinin en iyi başkanına verecek oyunu.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER