Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

ASLINDA NEDEN İSTİFA ETTİ..?

ASLINDA NEDEN İSTİFA ETTİ..?
Bu haber 30 Aralık 2014 - 22:56 'de eklendi. 69 kez görüntülendi.

KARDEMİR A.Ş GENEL MÜDÜRÜ FADIL DEMİREL ASLINDA NEDEN İSTİFA ETTİ..?

GENEL MÜDÜRÜN İSTİFASININ ARKASINDA NELER VAR..?

fadil-neden-istifa-etti

Yeni Yıla bir gün kala KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel’in görevinden istifa ederek, tamamen ayrılması ile ilgili haber Karabük gündemine bomba gibi düştü.

İki satırlık bir istifa açıklamasının ardında aslında neler var..?

Karabük Net Haber olarak araştırdık ve ihtimalleri sizin için yazdık.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulunu oluşturan Yolbulan, Yücel ve Güleç ailelerinin yanı sıra Genel Müdür Fadıl Demirel’in ‘Haksız rekabet yapmaktan’ Karabük Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmalarının artık karar aşamasına gelindi.

SPK’nın (Sermaye Piyasası Kurulu) ve ardından da mahkemenin tayin ettiği Türk Ticaret Kanununda uzman hukukçu akademisyenler tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda da 10,8 hisse sahibi olmalarına rağmen, üretimin (kütük ve inşaat demiri) %76.6’sını kendi şirketlerine aktardıkları ve bu çerçevede ‘örtülü kazanç ile haksız rekabet’ yaptıkları kesinleşti.

22 Ocak tarihindeki muhtemelen karar celsesi olacak olan duruşmada, haksız rekabetten ve kendi şirketlerine örtülü kazanç elde ettikleri yer alan SPK ve bilirkişi raporları göz önünde bulundurulursa, ceza alma ihtimali yüksek olduğu için Genel Müdürü Fadıl Demirel’in şirketle ilişiğini kestiği ilgili çevrelerce öne sürülüyor.

Öte yandan ‘Haksız rekabet’ suçlaması ile yargılanmaları sürecinde KARDEMİR Yönetimini oluşturan Yolbulan, Yücel ve Güleç aileleri ile de Fadıl Demirel’in ters düştüğü de kamuoyunda sıkça konuşulmaktaydı.

Tüm bu ihtimallerden sonra, dün İstanbul’da yapılan KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısında Genel Müdür Fadıl Demirel’in “hani bu davalardan bir şey çıkmayacaktı” dediği ve istifa dilekçesini masaya attığı iddia ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
31 ADET YORUM YAPILDI
azimli09 Şubat 2015 / 15:11 Cevapla

birlieri yine doldurdu doldurcanı birileri yine cekiyo dolduranların sıkıntısını hak yiyen milletin hakkı ile cebini dolduranlar topunuzun allah belasını versin insallah teker teker haberlerinizi alırız

Esss03 Şubat 2015 / 22:08 Cevapla

Fadıl amcam o fabrikaya çağırıldığında orası batmak üzereydi, orası ona çok şey Borçlu. Insanlar Yüzsüz olmaya Görsün. Görevindeyken herkes adını duyunca saygıya geçiyordu, şimdi ise tam tersi. Yazık…

ekmekci05 Ocak 2015 / 14:54 Cevapla

Yahu inanılır gibi değil, daha 1 hafta öncesine kadar Fadıl adını nerdeyse besmeleyle ağzına alan kişiler adam gitti 2 gün sonra ondan bahsederken fadıl fadıl demeye başladılar, insanoğlu bu kadar mı aşağılık bu kadar mı utanmaz bu kadar mı adi olur yahu. Böyle yalakalar bu toplumun gelecek nesilleri içinde tehdittir, bunların çoluk çocuğu da yalaka olacak ve toplum gittikçe dahada yalaka olacaktır. Bunlar utanmaz arlanmaz zübük takımıdır.

  doğrucu_davut05 Ocak 2015 / 18:39 Cevapla

  az çok belli bunların kim oldukları, yalaka her devirde yalaka, inek her devirde inektir, bunlar gruplar halinde görünme eğilimindedir, kendi oluşturdukları grup içinde kendilerini daha bi emniyette hissederler hemde grup içersinde daha az dikkat çekerler, bunlar harbiden zübük takımıdır

Malazgirt05 Ocak 2015 / 00:09 Cevapla

Fedrettine sınırsız alım yetkisi veren kim. satın alma müdürünün bile alımlarda bir limiti varken bu eleman ihalesiz, pazarlıksız trilyonlarca liralık alım yapıyordu. soyadından dolayıda kimse sesini çıkarmıyordu. yanmaz efendi acil ihtiyaç deyip oğlum fedrettin şunu da al demiyor muydu. ihale yok, pazarlık yok. niye soyadı demirel. yıllık alım 1 katrilyon olan bir şirkette bu kadar ciddiyetsizlik olur mu. nerdesin mali ticari genel müdür yardımcısı, hiç mi rahatsızlık duymadın bu keyfi satın almalardan. ama pardon arkadaşın soyadı Demirel. Sen bulaşamazsın, duymazsın, görmezsin. senin derdin 3-5 sene daha orda olabilmek. helal olsun fedrettine yakışır son model arabalar, bir daha nasıl olsa yolu düşmez bu taraflara, hazır bulmuş ödlek yalaka takımını sonuna kadar kullanır tabi soyadının gücünü. kardemirin bir kuruşunun hesabını yapan karabüklü de tukaka olur.3-5 gün sonra yeni genel müdür gelir, film başa sarar. o ve onun getirdikleri baş tacı olur. bizim yalakalar ona göre pozisyonlarını alır, ağızlarından salyalar akarak izzeti-i ikramda bulunurlar. fadıl ve ekibi mazi olur, bu ismi ağızlarına almazlar (it gibi korktukları Osman kılavuzu bir gecede sildikleri gibi). Mutullah amca Kamil bey, genel müdürlüğe kimi getirirseniz getirin ama önce bu ödlek yalaka takımının ayağını şu kardemirden çekin. neredeyse bütün yorumlarda bu yalakalara kin kusuluyor. Karabük’e kardemire büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

ereğlili04 Ocak 2015 / 22:10 Cevapla

Satın almada çalışan fedrettin demirelin niye atıldığını çözdüyseniz istifayıda anlarsınız ereğli de fedrettin son model arabaya biniyor

karabuklu02 Ocak 2015 / 19:18 Cevapla

Aslinda neden istifa etti ; yaptiklari yolsuzluklar yavas yavas gunyuzune çıkmaya basladi, kardemir gulec ailesine dua etsin, yaptiklari yolsuzluklari onlar desifre etmese idi daha cok isciye isletmeciye yandas olmayan idareciye, zulum devam ederdi, ama simdi gormelisin yandaslarinin halini hepsinin suratlarindan dusen bin parca, yazik oldu aga babalari birakip gitti onlari oksuz birakti, mevlanin adaleti sasmaz, kim neye layiksa ona gereken dersi verir, zaman zaman ufak dersler oldu ama anlayamadilar, neyse adalet yerini buldu

kemal01 Ocak 2015 / 12:34 Cevapla

Arkadaşlar hükümet destek olmasaydı siz kardemir yerine ayva görürdünüz hiç bir güç kendisi birşey yapamaz. kesin destek gerekir sevmeseniz de akp hükümeti burayı varetti. nankör insanlar var tabi ki. birde 70 bin liralık
İşi 250 bin liraya karçele vermeyip ereğli firmasına verirsen kovarlar. helal olsun. mutullah amcaya allah uzun ömür versin.

Malazgirt31 Aralık 2014 / 19:18 Cevapla

Fadılın geride kalanları; onun sayesinde maaş aldığımızı, daha önce kar etmediğimizi, üretimin 3 milyona çıktığını falan söyleyerek arkasından göz yaşı dökmüşler. bu arkadaşlar 2009 dan sonra Ereğli’den zembille geldikleri için 2002-2009 arasındaki dönemi bilmezler. keşke biraz araştırıp yazsalardı. 2002 yılından sonraki kadro batmış, ücretsiz izinlerde kıvranan, hacizli, devlete trilyonlarca borcu olan,bankalara trilyonlarca borcu olan, itibarı kalmamış, kömürcünün cevhercinin elinde oyuncak olmuş, itibarı sıfırlanmış bir şirketi 1 yıl içinde yeniden raya oturtup yola güvenle devam ettirmişlerdir. ücretsiz izinler kalkmış, devlete olan borçlar çok iyi şartlarla birkaç yılı ödemesiz 10 yıla yayılmış, bankalarla, kömürcüsüyle, cevhercisiyle oturulup borçlar yapılandırılmış, hammadde akışı hızlandırılmış, ilk bir iki yıl bu kriz ortamından çıkılarak yeni yatırımlar gündeme alınmış, gerçekleştirilmiştir. Bunu gerçekleştiren ekibin başı Osman Kılavuzdur. kimse bana Osman beyin yaptıklarıyla, fadıl Demirel’in otunu, çimenini kıyaslamasın. kimse ikisinin içinde bulunduğu dönemdeki imkanlarını eşit kabul ederek yaptıklarını kıyaslamasın. fadıl Demirel’in yaptığı yatırımların da Osman kılavuz döneminde planlandığını unutmasın. geri kalanlarda zaten erenkodan aşırma projelerle yapılmaya çalışılmış yarım yamalak işler. 5. Yüksek fırının hali ortada. gereksiz bandaj fabrikası (fadıl buna tren tekeri derdi ama, bandaj biraz daha teknik tabir) yatırımı v.s. hepsinden önemlisi Osman kılavuz üstün yöneticilik vasfıyla çalışanları motive eden, diğeri ise çalışanları kendinden tiksindirmeyi başaran bir yönetici tarzı. biri maden mühendisi olmasına rağmen oturup çeliğin konuşulabileceği, diğeri ise ben büyük çelikçiyim edasında sadece konuşan, karşısında çelikten anlayanı bulunca çark eden bir cambaz. biri babacanlığıyla diğeri attığı adamlarla anılan, biri sevilen sayılan hala aranan, diğeri ise nefret ötesi, tiksinilen bir insan. biri giderken 3000 kişiyi tek tek kucaklayıp helallik alan, kendinden emin alnı ak, diğeri ise kaçarcasına giden, koruması olmadan insan içine çıkamayacağını bilen birisi. o yüzden kimse bana kıyaslama yapmasın, sadece gülerim, acırım. İnşallah kardemir yönetimi bu sefer iyi bir tercih yapar da iş barışı yeniden sağlanır. birde her devrin adamı olan yalaka yöneticileri de bu fırsatta temizlemesi iyi olur

  doğrucu_davut01 Ocak 2015 / 20:22 Cevapla

  kesinlikle. müdür, şef, başmühendis, mühendis, formen, işçi vs, kim olursa olsun makam mevki ayrımı yapılmadan yalakalardan kurtulması gerekir bu şirketin. Öyle utanmaz arlanmaz tiplere şehit oldum ki, adam sırf genel müdürün yakını diye oğlu yaşındaki adama yalakalık yapıyordu, kapılara kadar uğuluyor, kapılarda karşılıyordu, oğlu yaşındaki genel müdür yakını robot gibi yanından ayrılıp giderken peşinden 4 nala koşup görüşmek üzereeeee diye kürdili hicazkar makamında ötüyordu. maalesef utanç verici onur kırıcı şeyler bunlar beyler, böyle kişiler adına ben utandım ben. daha neler neler, anlatılir gibi değil, saymakla bitmez.

bir zamanlar karabuk31 Aralık 2014 / 19:17 Cevapla

Osman kilavuzun 2002 den alip 2010 a kadar kalkindirdigi fabrikayi 4 yilda yedi bitirdi. Kalkmis lar batmis fabrikayi fadil demirel kurtardi kalkindirdi diyolar. Adam kuklaydi ne yapti karabukluleri atip kendi cevresinin cebini doldurup gitti. Bedduayi hak eden biri.

mutahit31 Aralık 2014 / 15:13 Cevapla

mutahit çalışanlarının bile ramazan kumanyasını kaldırttiran müdürden nasıl iyi bahsedersiniz şaşıyorum. bu sadece sizler için ufak bir mesele olabilir… sadece 3 ay peş peşe asgari ücretle calisin bakalım… o zaman düşünceleriniz nasıl olacak bakalım.

Orhan Toprak31 Aralık 2014 / 14:29 Cevapla

İnsaf beyler Fadıl bey genel müdür olmadan maaş alamıyordunuz size Fadıll bey geldiğinde Ramazan Kumanyası yardımı yapıyordu ne çabuk unutunuz o günleri kardemir kar edemiyordu sıkıntılı günler geçiriyordu ve en önemlisi hem kardemiri kar ettirdi hemde kardemirin içini çiçek gibi yapdı şimdi kardemir ışıl ışıl yanıyor parlıyor yazık

  vaka31 Aralık 2014 / 15:02 Cevapla

  valla yav, eskiden yiyecek ekmek bulamıyordu millet, huzur yoktu, herkesin yüzünden düşen bir parçaydı, o ve uzman ekibi bi geldi, içimizdeki yalakalarında verdiği moral destekte karabükün çehresi değişti, onun güzel cemali, nurlu yüzü, uzman kere uzmanlığı, müthiş ekibi ve yalakaları sayesinde millet huzur buldu, bahtiyar oldu, tüm dünya bizi tanıdı, şimdi gitti. ayvayı yedik yani batacaz.

Orhan Toprak31 Aralık 2014 / 14:28 Cevapla

İnsan beyler Fazıl bey genel müdür olmadan maaş alamıyordunuz size Fazıl bey geldiğinde Ramazan Kumpanyası yardımı yapıyordu ne çabuk unutunuz o günleri kardemir kar edemiyordu sıkıntılı günler geçiriyordu ve en önemlisi hem kardemiri kar ettirdi memde kardemirin içini çiçek gibi yapdı şimdi kardemir ışıl ışıl yanıyor parlıyor yazık

  vaka31 Aralık 2014 / 15:04 Cevapla

  kılavuz varken maaş alamıyormuydun ? yoksa 2002 de uyuyup 2010’da mı uyandın goçum sen

vaka31 Aralık 2014 / 14:25 Cevapla

Kılavuz gittiğinde zil takıp oynayan yalaka takımının yüzü düştü, yüzleri karardı, kılavuza yalakalık edemezlerdi, o sevmezdi yalakalığı. Fadıl müdür ve ekibine yalakalık ederek rahatlıyorlardı, bunlar illaki yalakalık edebilecekleri birine ihtiyaç duyar, günde 3 öğün yemek ihtiyacı gibi, uyku ihtiyacı gibi yalakalık etmeye de ihtiyaç duyarlar. doğaları budur, kimi doğuştan yalakadır, kimi de sonradan yalaka olmuştur, tıpkı sigara tiryakiliği gibi bir şeydir yalakalık yapma ihtiyacı, çok gevezedirler, önemli adam rolleri keserler, etrafta 3-5 kişi görünce hemen birbirleriyle işler hakkında konuşup çok önemli işler yaptıkları izlenimi vermeye çalışırlar, çeneleri son derece kuvvetlidir, susmak bilmezler, sesleri çok çıkar, her daim ellerinde telefon sanki çok önemli işler peşinde görüntüleri vermeye çalışırlar.. hülasa…. işte böyledir bizim yalaka-yalama takımı.

mert mertcan31 Aralık 2014 / 14:05 Cevapla

Gitmeden bari şu 300 kişiden helallik isteseydi çünkü yüz yokki istesin 300 kişinin ocağına ateş düsürdü

mert mertcan31 Aralık 2014 / 13:46 Cevapla

Karabükkarabüklü siz önce yazdığın yazıyı düzgün yazamıyorsun fasıl değil fadıl siz fadılın avukatımısınız adam olsaydı karabükte alnı açık karabük sokaklarında gezerdi korumasızca neden gezemedi şu karabük halkı allah belasını verir daha da bitmedi gitmekle kurtulacağını mı zannediyor zaman her şeyi gösterecek

karabükkarabüklününkarabükkarabüklünündür31 Aralık 2014 / 12:09 Cevapla

Allahtan korkun be neyin ne olduğu belli değil beddua ediyorsunuz adam gibi adamdı fasıl bey Kardemirı yüceltti insafsızlık yapmayın nankörlük etmeyin herşey ortada en azından kardemirin kapasitesinden belli

  doğrucu_davut31 Aralık 2014 / 20:27 Cevapla

  Karabük Karabüklünün değildir, senin gibi koyunları güdenlerindir.

GÜRSEL ATAY31 Aralık 2014 / 11:05 Cevapla

KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER DEMİŞ ATALARIMIZ BOŞ YERE SÖYLENMEMİŞ ATA SÖZLERİMİZ

karabuklu31 Aralık 2014 / 09:27 Cevapla

Fadil bey iceride birkactane firma arkadaslarin kaldi , onlari da almayi unutma , gerci unutsanizda artik bundan sonra onlardan bir cacik olmaz…

Ahmet Türkkan31 Aralık 2014 / 06:31 Cevapla

Fadıldemirel iş arama… işin bende hazır…

Çelikhane31 Aralık 2014 / 01:13 Cevapla

şimdi bundan sonrası; alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

bengoz31 Aralık 2014 / 00:59 Cevapla

F. Gülenin bedduasini sana gönderiyorum müdürüm.

Çelikhane31 Aralık 2014 / 00:57 Cevapla

Allahın her daim her yerde olduğu unutuldu mu acaba? sayın bu beyler tarafından… şu acı gerçekler meydana bir dökülse de herkes neyin ne olduğunu bir anlasa artık.

mert mertcan31 Aralık 2014 / 00:10 Cevapla

Mazlumun ahı yavaş yavaş çıkıyor son gülen iyi güler


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.