Karabük Net Haber
Ergün Başkaya
Ergün Başkaya

ANA MUHALEFET MİLLETVEKİLİMİZ NE İŞ YAPAR?

ANA MUHALEFET MİLLETVEKİLİMİZ NE İŞ YAPAR?
Bu haber 01 Aralık 2018 - 16:26 'de eklendi.

Demokrasilerde iktidar kadar muhalefetin de çok önemi vardır.

Özellikle ana muhalefet partisi ne kadar güçlü olursa, ülkeyi yöneten partinin ve liderinin hizmetleri de o kadar yüksek olur.

Muhalefetsiz iktidar olur mu?

Olmaz…

En azından demokratik sistemlerde olmaz.

Bu bilgileri ilkokul çağlarından bu yana herkes okumuştur, dinlemiştir.

Ama muhalefetsiz hükümet yönetimini son aylarda Karabük’te yaşıyoruz.

2002 Yılından bu yana Karabük ilk defa bir muhalefet milletvekilini TBMM’ye gönderdi. (2015 Haziran seçimlerinde 6 ay görev yapabilen MHP Milletvekili Durmuş Yalçın hariç)

Karabük il olalı 1995 yılından bu yana, 25  Yıl aradan sonra CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy seçmenlerin oyu ile TBMM’de…

Ana muhalefet partisine mensup bir milletvekili olarak yapması gereken iki görevi var.

Bir; TBMM’de yasama görevini yürütmek.

İki; Seçim bölgesinde muhalefet milletvekilliği görevini yapmak.

24 Haziran seçimlerinin üzerinden beş ay geçmesine rağmen, ana muhalefet milletvekilimiz Sayın Dr. Hüseyin Avni Aksoy’un daha Karabük ile ilgili bir görüş beyan ettiğini, iktidar milletvekillerinin çalışmaları ve tasarrufları ile ilgili daha bir eleştiri yaptığını görmedik.

Sayın Vekil, Karabük Sağlık sektöründe uzun yıllar doktorluk yapan biri ve Karabük’ün kamu sağlık sektörünün içinde bulunduğu durum ortada.

CHP Milletvekili olarak, çıkıp tek bir kelime etmiş değilsin.

Safranbolu Devlet Hastanesinde bir hemşirenin yeri değişti diye neredeyse başhekim istifa noktasına geldi. İktidar milletvekillerinden biri bu konuyla ilgili başhekime etmediğini, yapmadığını bırakmadı.

Yine Safranbolu Devlet Hastanesi, Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi, Ağız Diş Hastanesi gibi kamu sağlık kurumlarımızın içinde bulunduğu durum ortada.

Halka verdikleri sağlık hizmetlerinin kalitesi dibe vurmuş halde.

Ağzını açıp tek bir kelime ettiğin yok.

Hadi diğer kamu hizmetlerinden anlamıyorsun, kendi sağlık sektörünün içinde bulunduğu sorunları da mı bilmiyorsun?

Ana Muhalefet Milletvekili olarak, hiçbir şey yapamıyorsan, sorunların ele alındığı bir metin hazırlayıp, ayda bir yazılı basın açıklaması dahi yapmıyorsun.

“Karabük’ün şu, şu sorunlarını çözmekte iktidar milletvekilleri çalışmaları yetersiz kalıyor” şeklinde bir açıklama dahi yapmadın.

Karabük yerel basınına o kadar uzaksın ki, birisini arayıp muhalefet milletvekili olarak Karabük’ün eksiklikleri ile ilgili görüş beyan etmiyorsun.

TBMM’de odana gelenler ile turistik gezi gibi fotoğraf çektirip, sosyal medyana koyuyorsun ama sosyal medyanda Karabük’ün sorunlarına dair hiçbir açıklama yazmıyorsun.

Senin mevcut iktidar milletvekillerinin altında iğneli fıçı olman gerekirken, ne ortalıklarda görünüyorsun, ne sesin soluğun çıkıyor.

Seçimlere altı ay, bir sene mi kala çıkıp ortalıklarda kükreyeceksin, bağırıp çağıracaksın.

Sahi…

Sayın CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy…

Sen son aylarda ne iş yaparsın?

Bu haber toplam 10.816 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
5 ADET YORUM YAPILDI
İlyas Erbay05 Aralık 2018 / 01:14 Cevapla

Sn. Başkaya, Yazdıklarınızda haklı olabilirsiniz. Ancak; bu nasıl bir üslup, nasıl bir hitap şeklidir? “Benim tarzım bu, ben iktidar milletvekillerine de bu şekilde hitap ediyorum” diyorsanız ! Tarzınıza saygı duyarım!
Ancak, yine de; sizi ve yazılarınızı beğeniyle takip eden bir okurunuz olarak bu üslubu size yakıştıramadığımı belirtmek isterim.

Cemil02 Aralık 2018 / 19:58 Cevapla

Ortada muhalefet milletvekilinin pasifliğinden öte, daha kötü olaylar söz konusu. Türkiyenin heryerinde iktidar partisi teşkilatları şehirleri kıskaca almış, astığı astık kestiği kestik. Bütün kurumları adaletsizce, insafsızca yandaşlarıyla doldurup bir de bunlara dokunulmazlık sağlamışlar kimse birşey yapamıyor. Muhalefetin sesi çıksa ne çıkmasa ne, ülke felakete gidiyor bunlar kendi menfaatinin peşinde…

Mehmet kartal02 Aralık 2018 / 15:40 Cevapla

Karabük eğitim araştırmadan maaş alıp ta il sağlık. Müdürlüğünde masa başında memur gibi çalıştırılan hemşire att ve sağlık memurları her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı genelge yayınladı. Hemşireler başka bir görevde çalıştırılacak diye. Il sağlık müdürü genelgeyi Karabük uygulanıyor. Sağlık Bakanlığı ni takmiyor. Face de adalet den bahseden idarelerinin yaptıkları adaletsizlik leri kimse bilmiyor zannediyor. Kül hakkı yeniliyor. 50.yasundaki hemşire nöbet tutarken 22 hemşire bakanlık talimatını rağmen masa başında düz memur olarak çalıştırılması na kim dur diyecek.saglik sektörü il sağlık müdürünün keyfine göre insanlar görev tanimlarının dışında çalıştırıyor. Vali mız. Vekiller. Önce bu husus la ilgilenir adaleti sağlarlar sa daha uygun olmazdı. Bu hastanede sağlık Bakanlığına bağlı değilmi.

SELİM ÇERKEZ02 Aralık 2018 / 01:28 Cevapla

sayın editör bu haberde muhalefetimi taşlıyorsunuz yoksa iktidarırı mı?
burada iktidarın kötü yönettiği bir kurum var muhalefetin eleştirmediğini haber yapacağınıza iktidarın kötü yönettiğini haber yaparsanız adam gibi haberci olduğunuzu anlarız (karabük halkı olarak) evet hastaneler berbat bunu yapan da iktidar partisi. hastaneye temizlik işçisi olarak işe başlayan kişiye iktidara yakın olduğu için ne başhekim ne de idari müdür iş yaptırabiliyor.

Delm01 Aralık 2018 / 16:37 Cevapla

Burhanettin Uysal gibi her işe bakar. Her işi yapar. Karabük Üniversitesini hoca yaptı. Kardemir hoca yaptı. Karabük yollarını hoca yaptı. Asansörleri hoca yaptı. Üstgeçiti hoca yaptı. Yaptı da yaptı…. Karabük CHP milletvekili Karabük’te ne yapacak? Mera da hayvanlara bakıyor..

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER
karabük haber