Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

AKSOY’DAN KORKUNÇ İDDİA…

AKSOY’DAN KORKUNÇ İDDİA…
Bu haber 25 Eylül 2013 - 18:42 'de eklendi. 16 kez görüntülendi.

NECDET AKSOY “KARABÜK SOKAKLARINA DÖŞENEN ASFALTIN İÇİNDEKİ RT9 (YOL KATRANI) MALZEMESİNİN İNSANLARDA AKCİĞER KANSERİNE YOL AÇTIĞINA DAİR ELİMDE ÇOK CİDDİ BELGELER VE RAPORLAR VAR”

 

asfalt-kavgasi

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük’teki Asfalt da kullanılan RT9 (Yol Katranı) malzemesinin insanda akciğer kanserine yol açtığını ve hatta insan genetiğini bozarak, doğan çocuklarında akciğer kanserine sebebiyet verdiğini içeren raporların elinde olduğunu açıkladı.

Necdet Aksoy, Karabük Belediyesinin bu kanserojen maddeyi kullandığından dolayı Karabük Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattığını, kendisinden de bu konuyla ilgili rapor ve belgelerin savcılık tarafından istendiğini, kendisinin de bu raporları ve belgeleri savcılığa teslim ettiğini söyledi.

Aksoy, “Bu raporları ve belgeleri basınla paylaşır mısınız?” şeklinde sorumuza “Hayır paylaşmam. İnsan sağlığı üzerinden siyaset yapmam ben adaletle ve ilgili kurumlarla rapor ve belgeleri paylaştım” dedi.

RT9 Asfalt Malzemesinin insanda kesin akciğer kanserine yol açtığını ispat eden çok ciddi belgelerin elinde olduğunu söyleyen Aksoy açıklamasında şunları söyledi;

“2010 yılında biz RT9 kullanmayı tümüyle bıraktık. Bunun gerekçesi olarak bana o zaman Türk Standartları Enstitüsünün bu malzemeyi asfalt malzemesi olmaktan çıkarttığını, bunun gerekçesi olarak ta Avrupa Birliği tarafından referans olarak kabul edilen, şimdi ismini hatırlayamadığım Avrupa’daki büyük bir laboratuvarın test sonuçlarını önüme koymuştu arkadaşlarım. Bu saatten sonra,  bu raporu da gördükten sonra, ben Safranbolu’da artık RT9 olarak adlandırılan yol katranının kullanılmaması gerektiğini görmüş ve buna göre belediyemizde RT9 u tamamıyla devre dışı bırakmıştım.”

Necdet Aksoy konuşmasına şöyle devam etti;

“Karabük Belediyesinin ya da çevremizdeki belediyelerin RT9’u kullanmalarını gördükçe o raporların sıhhatini tekrar araştırmak istedim. Bu araştırmalarımın sonrasında da gerçekten RT9’un 1. Derecede akciğer kanserine sebebiyet veren, 2. Derecede de genetik yapıyı bozarak çocuklarınızda dahi akciğer kanserine yol açtığını içeren laboratuvar sonuçları devletin resmi kurumları tarafından da bana gönderildi. Hatta Tüsk Standartları Enstütüsü RT9 Maddesini bu raporlar nedeniyle listesinden çıkardığını bile açıklamış durumda. Bu araştırmam sonrasında da bende bunu kamuoyuyla paylaştım. Çünkü ben sorumluluk sahibi biri olarak, bu noktada halkımızın sağlığını düşünmek zorunda olan bir belediye başkanıyım. Bir sorumluluğum var, bunu dile getirdim sadece. Bunu açıkçası dile getirmedeki kastım kesinlikle siyasi değil, bir sorumluluk sahibinin konuşmasıdır. Bunu dikkate alan Karabük Savcılık makamı bana bir çağrı gönderdi, söylediklerimin neleri içerdiğini ve delilleri nelerdir diye bana bir soru yöneltti, bende bunları kendilerine elimdeki belgeler ışığında ifade ettim, raporları savcılığa verdim. Çevre Bakanlığının, Çevre İl Müdürlüğünün bu noktada bir çalışması olduğunu sizden öğrendim. Ben açıkça şunu söylüyorum, kim olursa olsun halkın sağlığını tehlikeye düşürüyor ise bunun karşısındayız. Bu Safranbolu Belediyesi olsa dahi, bu devletin herhangi bir kurumu olsa dahi, kim eğer halkın sağlığını düşünmeden icraat yapmaya kalkıyor ise buna hep beraber karşı durmamız lazım. Bu kim olursa olsun. Ben böyle bir duruş içerisindeyim ve elimde de sağlam deliller var kanserojen madde olduğuna dair.”

Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy sözlerini şöyle tamamladı;

“Bakın daha bu hafta ben bir personelimi akciğer kanserinden kaybettim. Benim mali hizmetler müdürlüğünde çalışan bir arkadaşım akciğer kanserinden daha elli küsurlu yaşlarda vefat etti. Dün evine ziyaretine gittim, 10 yaşında küçük çocuğu var ve bizim memleketimizde akciğer kanseri çok fazla. Ben bütün sebebi, buna yıkmıyorum ama bizim bölgemiz akciğer kanseri açısından tehlikeli bir noktada. Dolayısıyla bizim bu konularda çok daha fazla hassas olmamız lazım. Bütün kurumlarında bu hassasiyete uyması lazım diye düşünüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
52 ADET YORUM YAPILDI
Sinan Kaya29 Eylül 2013 / 22:47 Cevapla

Ya bu belediye başkanı kendi işine bakmayıp oraya buraya ne laf yetiştirmeye çalışıyorki. İnsanda biraz utanma olur. Bu başkanın yardımcıları değilmiydi tutuklanıp cezaevinde içeride yatan. Hayırdır başkan neden yattı o yardımcıların, hayırdır başkan bostanbükünde arabana neden taş yedin? hayırdır başkan, basın mensubunun burnunun üzerini niye kanattın. basın mensubuna neden vurdun? Şu karabükte en garip basın mensubu kimse ona saldırdın. Saldırsana diğerlerine? Dünyanın kaç bucak olduğunu göstersinler sana!!! Sen kendini kabadayı zannediyorsun galiba. Bartın Uluslu olarak İstanbuldan gelip Safranbolu da Akp nin bayrağının altında belediye başkanı seçilmişsin oraya buraya laf yetiştiriyorsun. Otur be yerine 5 dakikada birşeye benze… Hasetinden çatlıyorsun. Senin Rafet Vergili gibi olabilmen için yüz fırın ekmek yemen lazım. Vergili sülalesinin yanından emekli olan işçi sayısı senin Safranboluda aldığın oy kadar vardır. Haddini bil biraz….

Cemal28 Eylül 2013 / 12:36 Cevapla

Nejdet Aksoy, Vergili ye çamur atarak, laf atarak Akp içinde kahraman olup adaylığını garantileme peşinde. Bir söz vardır eceli gelen ufaklık cami duvarına yaklaşırmış!!! Birileri de öyle yapıyor. Rafet bey Nejdet Aksoy ile uğraşmaya bir başlarsa Çarşambayı görür ama Perşembeyi biraz zor görür:))) Nejdet bey sen şu yanan bir çöplüğü bile söndüremedin daha. Asfaltını nereden alıyorsun bilmiyorum ama istiyorsan Karabük Belediyesinden itfaiye iste söndürsün orayı!!

  hayat28 Eylül 2013 / 17:30 Cevapla

  Rafet itfaiyesiyle kendi çöplüğünü söndürsün …

   Cemal28 Eylül 2013 / 22:43 Cevapla

   Yarın pazar. Hafta tatili. Karabük çöplüğüne bak birde Safranbolu çöplüğüne bak. Bugün geçtim yine Safranpark dan Safranboluya. O nasıl piss bir duman. Birde Karabük çöplüğüne bakın. Karabük çöplüğünde en küçük bir duman yok.

    hayat29 Eylül 2013 / 10:52 Cevapla

    Sen ne görmek isterse onu görenlerdensin .Senin sorun yok deddiğin çöplükten zarar gören Asit köylülerine sor bakalım duman var mı, yok mu, rahatsız oluyorlar mı olmuyorlar mı ?????

   ahmet29 Eylül 2013 / 00:01 Cevapla

   helal

    hayat29 Eylül 2013 / 10:52 Cevapla

    Bozacının şahidi şıracı 😀

     hayat29 Eylül 2013 / 12:49

     Karabük çöplüğünde duman yokmuş… Körü körüne vergiliyi savunup duruyorlar… Yakın köylülere sorsunlar bakalım ne kadar doğru duman varmı yokmu… yalan yere şahitlik yapıp durmasınlar :))

     Aykut29 Eylül 2013 / 12:57

     Yakın köylülere sormana gerek yok kardeş, ben seni götüreyim karabük çöplüğüne, oradan da safranbolu çöplüğüne. tabi utanmayacaksan!!

     hayat29 Eylül 2013 / 13:19

     Benim yolum gibi alnım da ak Allaha şükür utanacak hiçbirşeyim yok… Köyün muhtarını çok iyi tanıyorum endişelerini ve şikayetlerini de biliyorum ayrıca köyde oturan tanıdıklarım da var ara sıra giderim… biz boş yere atıp tutmayız… Safranbolu’da sorun yok ta demedik… Ama aynı sorun Karabük’te de var… Syn vekilimin dediği gibi herkes kendi işine baksın… Rafette kendi çöplüğünde ötsün ötmek içinde önce temizlesin….

     Aykut29 Eylül 2013 / 19:04

     Kafanızı deve kuşu gibi kuma gömmüşsünüz k.çınız dışarda kalmış farkında değilsiniz. Kendi belediyelerinize bakın. B.k götürüyor. adapazarı belediye başkanınız hala gözaltında.

     hayat29 Eylül 2013 / 20:24

     Dediğin doğru olsaydı Adapazarı belediye başkanımız da gözaltında olmazdı… Neymiş AKP döneminde suçlu kimse hakettiğini bulur belediye başkanı vekil farketmez… Kimsenin gözyaşına bakmaz benim başbakanım……….

     Aykut30 Eylül 2013 / 00:08

     sende inandın mı buna:) bir iki tane bu şekilde artık suyun önü alınamayacak olaylar olduki gözaltılar oluyor. ya örtbas edilenler? karabükte dağıtılan kumanyalar? karabükte özel idarede verilen ihaleler?

BİRBİLEN26 Eylül 2013 / 18:51 Cevapla

necdet başkan seni cekemeyenler yazıp dursunlar. vergiliyi şişirenler gelsinlerde görsünler yollar nasıl yapılır, park nasıl yapılır, trafik nasıl düzenlenir ve bunu gibi işleri görsünler. hasetlerinden catlıyorlar :))

  Kemal26 Eylül 2013 / 20:19 Cevapla

  Trafik düzenlemesinde nmi bahsediyorsun. Kıranköyden gümüşe inen yoldan hiç geçmiyorsun galiba sen kardeş. Trafiği görmüyorsun galiba orada. Kıranköyden arslanlara çıkan yolu da görmüyorsun galiba. Trafik aynı trafik, nesini çözmüş trafiğin? Hangi parktan bahsediyorsun. Nejdet Aksoy yaptığı her işi Rafet Vergili den kopya çekerek yapıyor. Kıranköy düzenlemesini bile Kent meydanından kopya çekerek yapıyor. Mahalle gezilerini kopya çekti, mezarlıkları kopya çekti…

   dogru konuşmak lazım27 Eylül 2013 / 10:36 Cevapla

   kemal kardeş sanırım siz safranboluya giderken safranbolu beldiyesinin yapmış oldugu projelerden dolayı gözünüz çok aydınlanmasından rahatsız olmamak için dışarıyı görmeyen gözlük takıyorsunuz o yüzden necdet başkanın yapmış oldugu yolları, parkları, trafik ve diger cok daha güzel projeleri göremiyorsunuz. kopya çeken birisini arıyorsan ben çok gezerim burdaki yapılanları ankara büyük şehir beldiyesi çok yapıyor. sence kopyacı kim?:))

    Kemal27 Eylül 2013 / 13:58 Cevapla

    Kardeş, bana Kıranköy-Gümüş arası ile Kıranköy-Arslanlar arasında yapılan birrr tane proje göstersene. Atamerkezin yanına Karabük belediyesinin kent meydanından çektiği kopya ile yapmaya çalıştığı anfitiyatro haricinde tek bir projesini göster. Vatandaşların yol boyunca mantoloma ve yeni binaları yapması haricinde belediyenin tek bir eseri yok. Varsa yaz burayada bilelim. Evet edrafa çok bakıyorum ama bir eser göremiyorum maalesef. Bunu da seçimlerde göreceğiz. İnnnşşaalllahhhhh akp Nejdet Aksoy u aday gösterirrr. Alacağı oyu göreceğiz. En güzel anket halkın seçimde verdiği oydur.

   hayat28 Eylül 2013 / 17:34 Cevapla

   Kıranköyden aşağıya yapacak birşey yok. Kenardaki işyerlerinimi yıkacak…. Eski çarşıda bina yıkmak yapmak o kadar kolay değil… Boş atıp dolu tutmaya çalışıyorsun

    Kemal28 Eylül 2013 / 22:45 Cevapla

    Eee kolay değilmiş değilmi bu işler. Öyle atıp sallamayla olmuyormuş. Hüseyin Erer Evkura o yeri satmasaydı Karabükün trafiği de farklı olurdu. Şimdi Evkuru mu yıksın başkan Vergili?

     hayat29 Eylül 2013 / 10:57

     Evkura verdi de kötümü oldu .Karabük’e yeni imkan güzel bina geldi. Ayrıca o alan daha öncede boş değildi. Karabük’ün merkezinde Karabük’e hiçte yakışmayan eski döküntü bir bina vardı ….

     hayat29 Eylül 2013 / 11:25

     Safranbolu SİT alanı olduğu için kolay değil Karabükle kıyaslanmaz… Rafet bey atıp tutarken düşünecekti 5000 kişiye iş vaatleri verirken, Hani şu İranlı ortağıyla temelini attığı fabrika ne oldu… Sen orada mı çalışıyorsun yoksa ???? Hani Belediye binası olarak yapılan bina hastane olacaktı seçildiği günün ertesi sabahında kapısında ambulansları göreceksiniz demişti… Meydana yapacağı çelik cami de görünürlerde yok henüz… Hani sözünün eriydi..???

     Kemal29 Eylül 2013 / 13:05

     Siz eğer evkur ile karabüke yeni iş imkanı geldi diyorsanız sizinle tartışacak tek kelimem yok. Bu kadar esnafı düşünmeden bir evkuru düşünerek iş imkanı geldi derseniz sizin at gözlüğü bile takmadığınız belli. sadece kusura bakmayın kör bir siyaset anlayışı ile olaylara bakıyorsunuz. kaç tane esnafı ve kaç tane vatandaşı bitirdi evkur biliyormusunuz. evkur muhasebeye gidin avukatlara gönderdikleri senetleri bir araştırın kaç taneymiş? Ve kimlerin ocağına ne ağaçlar dikiyorlar. İkincisi, orada evet eski sof vardı. o binanın yıkılması zor birşey değildi. Trafik üst geçit ile oradan verilebilirdi. Ama sağolsun hüseyin bey evkura 5 trilyona sattı orayı. bana 5 trilyonluk ne iş yaptığını gösterebilirmisiniz? İranlı işadamının fabrikasına gelince, makinalar geldi kuruluyor. Ama çelik sektörünün ne aşamada olduğunu da çok iyi bilmeniz gerekiyor. yatırımcı para kazanacağı zaman yatırımınını tamamlar ve işletmeye açar. zarar edecekse neden açsın. temel atıldığında demir çelik sektörü çok farklı bir dönemindeydi. yarın yine demirçelik sektörü iyi dönemine girer adam işçileri alır açar. 40 milyon euro luk bir yatırım orası. Yeni belediye binasına gelince, hastane olacak dedi ama Tıp fakültesi oldu:)) beğenmedinmi bunu. o bina olmasa tıp fakültesini kurabileceği bir bina bulamayacaktı rektör bey.. o bina sayesinde fakülte kuruldu daha ne istiyorsunuz. Mecliste oylama yapılmış o bina için. Akp den 1 kişi bu binaya taşınalım demiş, diğerleri hayır taşınmayalım demiş. Yani akp bile istemedi o binaya geçmeyi bunu nasıl izah edeceksin?

     hayat29 Eylül 2013 / 13:47

     Evettt evkurla yeni iş imkanları da geldi Karabük güzel bir binaya bir alışveriş merkezine de kavuştu… Oradaki eski esnaf başka bir dükkan kiralayabilir işine de devam edebilir. Kimse karışmaz… heee orayı yıkıp üst geçit yapsaydı sorun yoktu öylemi o zaman ne olacaktı esnaf üst geçidin kenarındamı şatış yapacaktı…. o dediğiniz kör siyaset anlayışı size ait bence…. Demirin ve çeliğin ne durumda olduğunu da biliyorum hala bu işten geçimini sağlayan esnaf arkadaşlarımda var ve çok şükür durumları da gayet iyi…. İranlı çok korkmuş anlaşılan 😀 ….. Binanın tıp fakültesi olduğunu yazmışsın bu lafına gülüp geçerdim de sende cahil kalma diye yazıyorum… Binanın dışına tıp fakültesi yazmakla bina fakülte olmuyor.. Tıp fakültesi öğrencilerimiz Zonguldakta eğitim alıyor çünkü o bina uygun değil çoookkk tadilat gerekiyor tıp fakültesi olarak kullanabilmek için…. Meclisteki oylamadan da haberim var… Rafet bey mecliste ben o binayı hastane yaparsam şu kadar gelirim olur, tıp fakültesi yaparsam daha büyük avantajları var diye saymış saymış hayal tabii bunlar bina halaaa atılll… arkasından akp liler yinede geçelim derse kendileri bilir demiş… bunun üzerine o şekilde oylama olmuş… Anladın mı geçilseydi eğer AKP liler yüzünden buradayız yoksa burası şu anda hastane yada tıp fakültesiydi ve belediyeninde kazancı olacaktı masalları okuyacaktı ama olmadı… Tükürdüğünü yalamamak adına canım bina çürüyor öğrenci falan yok orada aç gözünü….

    ahmet29 Eylül 2013 / 00:06 Cevapla

    sadece yılmakla olmuyor. üst geçit dükkanları da yıkıldı. 100 evlerde yıkıldı. karabükün trafik ve otopark sorunu azalacağı yerde dahada büyüdü. o battı çıktıda paralar da battı. trafiğe katkısı olacağı yerde kösteği oldu.

     Aykut29 Eylül 2013 / 12:02

     Battı çıktı trafiğe nasıl köstek oluyor bir anlatsanız? Battı çıktıyı yok farzedin ve o günkü trafik sorununu gözünün önüne bir getir. Allah’tan korkun.

     hayat29 Eylül 2013 / 13:51

     battı çıktı olmasaydı trafikte şu ankinden farklı hiçbirşey olmazdı…. Ha düz yoldan gitmişsin ha batıp çıkmışsın ne değişiyor sen söyle

  edina solak27 Eylül 2013 / 10:50 Cevapla

  sn birbilen…
  safranbolu da tüm yollar sadri artunç caddesine çıkıyor. bu da trafiği oldukça aksatıyor.. cadde üzerinde yapılan sözüm ona kavşaklar kazalara davetiye çıkarıyor.. oysa şimdiki merkez park diye yapılan yer ve kent meydanının olduğu yerden meur evleri tarafına eskiden yol çıkar ve o bölgede oturanlar o yoldan evlerine giderdi.bu da diğer cadde trafiğinin rahat akması sağlardı.. oysa şiimdi tüm yollar sadri artunç caddesine bağlandığı için her gün boğazköprüsü trafiğ şeklinde akış oluyor.. bu arada çöplük ve su meseleleride var.. son olarak imar durumlarınıda hatırlatıyım size.. kendi yandaşları bile isyan edip adamın arabasını taşladılar.. ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırm..

   hayat28 Eylül 2013 / 17:36 Cevapla

   Başkanın arabası bir arazi meselesi yüzünden taşlandı. Çünkü Başkan, usulsüz bir isteğe yandaşı da olsa izin vermedi…

  murat28 Eylül 2013 / 09:30 Cevapla

  bir bilen hiç bilmemiş yalaka akp karabüke bu güne kadar ne verdi yüzsüz önce ona cevap ver 3 milletvekili 2 belediye başkanı 1 meclis başkanınız vardı karabüke ne verdiler kardemirden 350 kişinin hesabı ekmeğinden olurken kesilirken nerdeydiler çünkü ozaman yolunu bulanın yanındaydılar sende zere kadar şeref varsa bunu cevaplarsın cevabını bekliyorum millete çamur atma .

   hayat28 Eylül 2013 / 17:58 Cevapla

   Nankörlük diye buna denir herhalde… Geçtiğin yollar, su arıtma tesisi, yapılan hastane, doğalgaz, Esentepe, Cevizkent, Soğuksu toki evleri, Yine Esentepe ve 100. yıl toki öğrenci yurtları, Diş hastanesi, Üniversite, Polis Okulu, Karabük çıkışındaki tünel ve yıllardır bir türlü bitirilemeyen yenice tünelleri, HES,Köylerimizin yolları ve suları, Rafetin inadı uğruna atıl duruma düşen canım belediye binası… benim aklıma hemen geliverenler bunlar…. Siz bu yapılanları hayal bile edemezdiniz ….

    Aykut28 Eylül 2013 / 22:49 Cevapla

    11 senede yapılan sadece bunlar değilmi başka birşey sayamıyorsun. Yenice tünellerini bir çık bakalım. İlhami Yılmaz olmasaydı Yenice yolu açılmıyordu. Yine Safranbolu İsmetpaşa yolunun ihalesi üçlü koaliasyon zamanında yapılmıştı ve Sn.Başbakan çevre yolunu açarken şu ifadeyi kullanmıştı. Bizden önceki hükümet yaptı açılışını yapmak bize nasip oldu demişti. Şimdi o yolu akp yaptı diyorsun ayıp bee. Başbakanın bile itiraf etti sen edemiyorsun. Doğalgaz ve Üniversiteye gelince, kurulmayan ve gazın gelmediği il mi kaldı da karabük bunlardan ayrı kalsın? ayrıca emeği geçenlerden Allah razı olsun. Nankörlük edecek değiliz sizin gibi……

     hayat29 Eylül 2013 / 11:15

     Yapılanların hepsi bunlar değil tabiki, dikkat edersen benim hemen hatırlayıverdiklerim dedim…. En az bir bu kadar da Benim bilmediklerim bilipte unuttuklarım vardır…. Evetttt bir zamanlar temeller atılıyor, açılışlar yapılıyor du ama icraat yoktu… Yıllarca sürüncemede kalıyordu.. Yiyen içen kaçan batan haberleriyle doluydu gündem…Şimdi öylemi başlanıyor ve bitiyor Allahın izniyle…. Başbakanım doğru söylüyor senin dediğin gibi ihaleleri yapılıpta icraata geçememiş bir çok yerin yapımı bize nasip oldu.. Öncekilerin bunlara başlayacak gücü bile yoktu… Örnek mi Bolu tüneli, Karadeniz sahil yolu… Heee yine hatırlatayımda atlama hemen bu kadarmı diye bunlar benim aklıma gelenler..!? İktidara geldiğimizde Yenice yol ve tünellerinin de durumunu biliyoruz. Yenice tünellerine biz başladık bitirdik demedim yıllarca bitirilemeyen tüneller dedim farkındaysan… Evet Emeği geçen herkesten Allah razı olsun…. Bir önceki yazımda Karabüke neler verildiğini yazdım eksiği var fazlası yok… Buna rağmen AKP Karabüke ne verdi denirse evet nankörlüktür diyende nankördür…

     kardemirden atılan murat29 Eylül 2013 / 22:52

     aykut kardeş bunlar kesin çıkarcılar, bunların kesin bir çıkarı var ki TÜRKİYE DE TC KELİMESİNDEN RAHATSIZ OLUP TC Yİ KALDIRANLARI SAVUNUYORLAR ben bir vatandaş olarak TC den gurur duyuyorum ben bir türk oğlu türküm töreristle pazarlığa giren bir partiyi savunuyorlar bunlar yuh olsun bunlara.

    Aykut30 Eylül 2013 / 00:17 Cevapla

    11 seneden fazla tek başına iktidarda olup 220 milyar dolar borcu 700 küsür milyar dolara çıkartan bir iktidar (akp) var bu ülkede. Müsaade et de birşeyler yapmış olsun. Bunca sene tek başına iktidar olup ilk dönem 3 ikinci dönem 3 ve üçüncü dönem 2 milletvekili çıkartan bir partiden bahsediyoruz. Yenice tünellerinden açılmayan 3 tane kalmıştı onları da akp açtı. geri kalanının tamamını ulaştırma bakanı koray aydın döneminde açıldı. koray aydın yenice yolu için 3,5 yıl içinde 2 defa geldi. 4,5 yılda rafet vergili iktidarın karabüke yaptığından çokk daha fazla yaşam standardını yükseltecek şeyler yaptı. bunu da görmezden gelip nankörlük etmeyin. asansörü,yürüyen merdiveni bile hazmedemiyor beğenmiyorsunuz. birde kullanan yaşlı kesime bir sorun bakalım. Allah razı olsun diyorlar başka birşey demiyorlar.

     dogru konuşmak lazım30 Eylül 2013 / 13:22

     verigiliyi şişirmeye devam et. hepsi göstermelik lokal projeler. ilk önce katrandan yol dökmesin. sen sanırım safranboluda oturuyorsun orda yollar süper koku bile yok. 200 evlerde her cadde ve ara caddeler yama içinde. 21 yüzyılda hiç yakışıyormu bu yollar. akpartili belediyelerde varmı bi gör bak nasıl calışıyorlar. trafik işini cözememiş, yagmur yagınca ortaligi sel götüren esnafı dükkanının içi su dolup malına zarar getiren su taşkınına çözüm bulamamış. bi tutturudunuz asansör ve yürüyen merdiven ve binadan başka ne yapmış. 5000 kişiye iş vaadini yapmışmı. nerde yeşil alanlar ve agaclar. baksana mhp il belediye başkan adaylarını acıkladı. karabükü açıklamadı neden acaba?. ben aday olmasını canı gönülden istiyorum. seçim nasıl kaybedilirmiş görsün bakalım. boşa gecen 4.5 yıl. karabükün sorunları hala aynı çözüm bekleyen projelere ihtiyac var.

     BİRBİLEN30 Eylül 2013 / 15:58

     DÜN MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI. BAZILARI YENİ BAZILARIDA HALA BELEDİYE BAŞKANLIGINA DEVAM EDEN BELEDİYE BAŞKANLARIYDI. KARABÜK ACIKLANMADI VE VERGİLİNİN İSMİDE YOKTU. BEN NE DİYORDUM BAŞTAN BU YANA BU BELEDİYE BAŞKANI BAŞARISIZ BİR BELEDİYE BAŞKANI BOŞU BOŞUNA GECEN 4.5 YIL.KARABÜKDE HALAN SORUNLAR AYNI. KARABÜKÜN DERDİ YÜRÜYEN MERDİVEN VE ASANSÖR DEGİL. YOLLARI, ŞEHİR İÇİ TRAFİK, DÜZENSİZ YAPILAŞMA, ŞEHİR İÇİNİN MODERN BİR GÖRÜNÜMDE OLMAMASI, ALT YAPI ESKİKLERİNİN GİDERİLMEMESİ, YEŞİL ALANLARIN OLUŞTURULMAMASI, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE YETERSİZ KALMASI VE DAHA YAZABİLECEGİM EKSİKLİKLERİN HALA VAR OLMAYA DEVAM ETMESİ VE ÇÖZÜM NOKTASINDA KARABÜK BELEDİYE BAŞKANININ BAŞARISIZ OLMASI. SANIRIM MHP GENEL MERKEZİ BENİM YAZILARIMI TAKİP EDİYOR VE BENİDE HAKLI BULDUKİ HALA KARABÜK BELEDİYE BAŞKANINI ACIKLAMADI. YOKSA VERGİLİ ADAY YAPILMAYACAKDA BAŞKA BİR ADAYMI SÖZ KONUSU ZAMAN GÖSTERECEK. AMA ZAMANIN GÖSTERECEGİ KESİN SONUÇ VERGİLİNİN SECİMİ ALAMIYACAGIDIR. BU SECİM 2009 DA BENZEMİYECEK AKPARTİ BU SEÇİMİ GÖSTERECEGİ ADAYLA NET ALIR ALLAHIN İZNİYLE. KARABÜKÜN AKPARTİLİ BELEDİYEYLE COK DAHA MODERN BİR KENTE KAVUŞACAKTIR. BAKALIM VERGİLİYİ ŞİŞİRMEYE VE ÖVMEYE DEVAM EDENLER NE DİYECEKLER.

    BİRBİLEN30 Eylül 2013 / 16:05 Cevapla

    HAYAT RUMUZLU YAZAN ARKADAŞ BUNLARA NEDEN YAZI YAZMAYA UGRAŞIYORSUN CEVAP VERMEYE BİLE DEGMEZ. ANLAMIYORMUSUN NECDET AKSOY İSMİNİ DUYUNCA CILGINA DÖNÜYORLAR HASETLERİNDEN CATLIYORLAR. ADAM BAŞARILI SAFRANBOLUYU MODERN BİR İLCE YAPTI SONUCTA AKPARTİLİ BİR BELEDİYE BAŞKANI. YOLLAR OTOBAN GİBİ, PARKLAR, YEŞİL ALAN, MODERN BİR ŞEHİR MEYDANI, SOSYAL PROJELER DAHA NE OLSUN. AKSOYU ELEŞTİRENLER BİR KARABÜKE BAKSINLAR YALZNICA ŞEHİR İÇİ YOLLARA BAKMALARI YETECEKTİR. BUNLARIN DERDİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANIN BAŞARILI OLMASI. NECDET AKSOY KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI OLMUŞ OLSA KARABÜK COK DAHA MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞURDU.

     Cemil30 Eylül 2013 / 18:15

     Sen ciddimisin yoksa bu milleti 70 lik rakı zannedip kafamı buluyorsun?

    murat01 Ekim 2013 / 12:42 Cevapla

    hayat karabüke birşey vermeyen karısını özel kalem müdürü yapan karısına özel şöför tahsis eden altına volvo çeken kayın pederine bütün karabükün kaldırımlarını yaptırıp köy sularını getirtip onu karabükün bir numaralı mütahiti yapan hiç bir mahalleye çivi çakmayan hiç kimsenin bir derdini dinlemeyen adamımı met ediyorsun her tarafı satıp kendine belediye binası yapan adam halkı düşünmeyen birini hiç olmasa rafet başkan zevkine düşkün biri deyil heşeyini kendi karşılıyor bumu zorunuza gidiyor sizlerin yapamadıklarını yaptığı için.

aykut26 Eylül 2013 / 18:23 Cevapla

Nejdet bey, sen yanan çöplüğünü söndürsene önce. Sonra şu arıtılmış suyu Safranbolu halkına içir. Hızarın çamaşır suyu kattığın suyunu içiriyorsun millete. Çöplüğün dumanı Safranbolunun ve bostanbükünün birçok yerini leşş gibi yapıyor. Çevre ve şehircilik il müdürlüğüne kadar ulaşan bu dumanı sanırım müdürlük yetkililileri şeytani düşünceler peşinde koşmaktan görmüyorlar!!!!

AZİZ7826 Eylül 2013 / 17:52 Cevapla

ASFALT YOL KANALİZASYON ÇÖP SU PARK BUNLAR BİR BELEDİYENİN ASLİ GÖREVLERİ HİZMET PROJE GİBİ LANSE EDİYORLAR MİLLET SİZE BUNUN İÇİN O VERİYOR ZATEN

AZİZ7826 Eylül 2013 / 14:01 Cevapla

GEÇEN HAFTA MAÇA ÇIKAMADI S.BOLU SPOR BU HAFTA DA ÇIKMAZ İSE KÜME DÜŞÜYOR

edina solak26 Eylül 2013 / 13:46 Cevapla

Sn Necdet bey…
iyisin hoşsun ama çuvaldızı başkasına iğneyi knedine batır kardeşim..
sen önce kendi evinin önünü temizle..
geldiğin günden beri hatta sn ceylan ve sn cebeci dönemlerinden beri safranbolu halkı çöplüğün dumanı nı soluoyor.. bu yaz hatırlarmısın ancak orman bakanlığının yangın helikopteri ile yangını söndürebildin.. bu arada haberin yoksa ben söyleyeyim çöplük bu günlerde yeniden tutşmaya bizlerde yine o zehirli havayı solumaya başladık..
burdan çevre müdürlüğüne soruyorum..
safranbolu çöplüğü ile ilgili olarak safranbolu belediyesine ne gibi işlem yaptınız?
biz her gün bu havayı solurken hatta müdürlük çalışanlarıda solurken neden konu ile ilgili bir yaptprım göremiyoruz

  dogru konuşmak lazım27 Eylül 2013 / 10:42 Cevapla

  edine solak adlı yorumcu necdet beye soracağına birde vergiliye sorsana asit köyünde yanan çöplerden çıkan dumanlar çıkarken ve bu dumanı solurken neden yaptırım olmuyormuş bi sorsanıza. çevre hassasiyeti olmak yalnızca safranbolu demek degil karabüke de bakmanız gerekir eger çevreciyseniz.

AZİZ7826 Eylül 2013 / 13:37 Cevapla

NEJDET AKSOY’UN HABERİ S.BOLU SPORUN LİSANSI BU HAFTA ÇIKMAZSA KÜME DÜŞÜYOR BIRAKSIN KARABÜKÜN SORUNLARINI İŞİNE BAKSIN

murat26 Eylül 2013 / 00:13 Cevapla

çamur at izi kalsın sizler safranbolu ya ve karabüke yıllarca ne verdinizki vergiliye hangi yüzle çamur atıyonuz utanmadan sayın vekil kahveci karabüklü için ne yaptı acaba hepiniz yüzzüsünüz utanmazlar.

aykut25 Eylül 2013 / 18:53 Cevapla

Sayın Nejdet Aksoy, 2010 yılında bıraktığınızı söylediğiniz RT9 asfalt malzemesinden bu yana Tüpraş’dan almış olduğunuz asfalt malzemesinin ödeme dekontlarını, sevk irsaliyelerini ve faturalarını basın ile paylaşabilir ve kamuoyunun bilgisine sunabilirmisiniz? Bakalım şu döktüğünüz asfaltın maliyeti nereden kaç liraya karşılanmış bir görelim!!! Sonra bu açıklamalarınızı okuyalım. Safranbolu Karabük’e göre rakım olarak biraz yüksekte kaldığı için yukarıdan sallıyorsunuz. Karabük belediyesine olan borçlarınızı ödeyin önce. Mahkemelik olduğunuz borçlarınız var. Hatta borcunuzu inkar ettiğiniz için inkar tazminatı bile var bildiğim kadarıyla. Önce bir ödeyin şu borçlarınızı.

  Cahit Ertekin25 Eylül 2013 / 22:54 Cevapla

  Aykut bey siz müfettişmisiniz sn başkan orada siyasetten uzak bazı açıklamalar yapmış sizemi kaldı Safranbolunun borcunu başkandan istemek.

   Aykut26 Eylül 2013 / 01:03 Cevapla

   Sanamı kaldı Nejdet Aksoyun avukatlığını yapmak muhtarrrr. Sen bırak akp ye yaranmayı da köyünle ilgilen. bir hes inşaatıyla başedemediniz. nerden biliyorsun müfettiş olup olmadığımı. sana hesapmı vereceğim müfettişim veya değilim diye. işine baksana sen. önce alınan asfaltın faturalarını bir göstersin. bu cümlemin altında ne demek istediğimi başkan çokkkk iyi bilir. sen anlamazsın onlardan. sen polatın işlerinden anlarsın ancak.

   Aykut26 Eylül 2013 / 01:15 Cevapla

   Halkın sağlığını çok düşünen Başkan Nejdet Aksoy, önce Safranbolu halkına arıtılmış suyu içirsin. Hızarın kireçli arıtılmamış ağır metaller içeren suyunu değil. Hızarın suyunu alsın RT9 dan önce o suyu laboratuvarlara göndersin. Direk vucudumuza giren su mu daha tehlikeli yoksa RT9 mu. Madem arıtılmış suyu içirmeyecektin, Safranbolu halkına ne diye o şebekeye dahil oldun. Ayrıca Karabük belediyesi şişe suyu kalitesindeki suyu Safranbolu nun pis suyundan daha ucuza içiriyor. Hangisi halka hizmet oluyor şimdi?

  dogru konuşmak lazım27 Eylül 2013 / 10:52 Cevapla

  aykut efendi sanane safranbolu belediyesinin ödedigi faturadan veya olmayan borcundan sen kimsinki müfettişmisin soruyorsun. bi vergili söyledi bunu birde sen. zaten vergilinin avukatlıgına yapmaktan başka bir işin yok sanırım. herkese laf yetiştirecem diye ugraşıyorsun. korku dagları sarmış demekki devamlı savunmaya gectigine göre mhp bu yerel secimde belediye başkanlıgını kazanması çok zor. il genelinde ve merkezde mhp nin aldıgı oy oranı belli akpartininde aldıgı oy belli sonuc olarak secimi akparti alır. bu secim 2009 yılına benzemiyecek bu secim.

   Aykut27 Eylül 2013 / 14:01 Cevapla

   Safranoblu belediyesinin borcunu dünya alem biliyor. Rafet Bey’in söylediği borcu Nejdet Aksoy inkar edemediki. Bir defa mahkemeye inkar etti onda da inkar tazminatı cezası yedi:)) Acemi başkanlığı zamanına geldi:)) Kimsenin müfettiş olmasına gerek yok kardeş. Karabükte yaşıyoruz herşeyi biliyoruz Allaha şükürler olsun. Şu yanan çöplüğe bir el atında söndürün artık. Kokudan Göztepe mahallesinde gezilmiyor. Bostanbükünde durulmuyor. Başkan Bostanbükü ne ceza vermek için bilerekmi yakıyor yoksa bu çöplüğü. İnsanın aklına bin türlü düşünce geliyor. Rafet Vergiliye çamur atacağınıza Nejdet Aksoya söyleyin BAŞKAN BU ÇAMAŞIR SULU SUYU BİZ NİYE DAHA PAHALIYA İÇİYORUZ, ŞU ARITILMIŞ SUYU İÇİRSENE BİZE deyin de sağlıklı su nasıl olur bir görün….


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.