Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

AKP’LİLER BAŞKANI HASTENELİK ETTİ…

AKP’LİLER BAŞKANI HASTENELİK ETTİ…
Bu haber 06 Şubat 2013 - 21:56 'de eklendi. 17 kez görüntülendi.

KARABÜK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA, AKP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE SİNİRLENEN BAŞKAN RAFET VERGİLİ’NİN TANSİYONU ÇIKINCA TOPLANTIYI TERK EDEREK, HASTANEYE GİTTİ…

 

vergili-hastanelik-oldu-1

 

Geçtiğimiz Belediye Meclis toplantısında meskenlerin su ücretlerine %10 indirim yapılırken, ticarethane ve inşaat sularına ise %100 zam yapılmıştı.

20130206_183710Ticarethanelere yapılan %100’lük su zammı AK Parti Teşkilatı içinde siyasi malzeme olarak kullanılmaya başlanılınca, 31 kişilik Belediye Meclis üye sayısının 19’unu oluşturan AK Parti Meclis üyeleri su zammının tekrar görüşülmesi için Plan Bütçe Komisyonuna geri göndermişti.

Tonu 7 TL yapılan ticarethane ve inşaat suyu ücretleri Belediye Meclis toplantısından bir gün önce yapılan 5 kişilik Plan, Bütçe Komisyonunda görüşülmüş, 3 AK Partili komisyon üyesinin de onayı ile 7 TL yapılan su ücretinin 6 TL’ye indirilmesine karar verilmişti.

Bir gün sonra yapılan Belediye Meclis toplantısında ise komisyonda tonu 6 TL olmasına karar verilen ticarethane suyunun 4.5 TL’ye indirilmesini isteyen AK Partili Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi sinirlendirdi.

31 Kişilik Belediye Meclisinin 19 kişi ile çoğunluğunu sağlayan AK Partili üyelerin suyun tonunun 4.5 TL’ye indirilmesi için oylama yapılmasını isteyince, Başkan Vergili toplantıyı terk etti.

İlkönce Rafet Vergili’nin toplantıyı sinirlenerek terk ettiği sanılırken, daha sonra tansiyonunun birden yükseldiği ve bu sebeple hastaneye gittiği öğrenildi.

Hastaneye giden Vergili tansiyonunu ölçtürdükten sonra, Belediye Meclis Toplantısına tekrar geri geldi ve “Tansiyonum çıkmış, hastaneye gittim ama şimdi daha iyiyim” demesiyle, rahatsızlaştığı anlaşıldı.

Toplantıya tekrar katılan Başkanı, AK Partili Meclis üyeleri sinirlendirmemeye gayret gösterdikleri de dikkatleri çekti.

05.01.2013 TARİHLİ KOMİSYON RAPORUNDA İLGİLİ MADDE

1. Belediye Meclisinin 02.01.2013 tarih ve 1 sayılı oturumunda Gündemin 2’nci maddesinde yer alan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun 1’nci maddesi olan Meclis Üyesi Hasan SÜRMEN’in 07.11.2012 tarihli Ticarethane ve İnşaatlardaki su tarifesinin yeniden görüşülmesi hakkındaki önerge incelendiğinde;  ticarethane ve geçici inşaatlardaki abone sayıları, suyun birim maliyetleri, diğer tarifelerle kıyaslamalar ve bir önceki fiyat düzenlemesindeki rakamlar dikkate alınarak ticarethane ve geçici inşaatlardaki su toplam rakamının 6,00 TL. olarak uygulanması  komisyonumuzca uygun görülmüştür.

Komisyon Üyeleri: Muhsin NAMAL (M20130206_182251HP), Orhan CAN (MHP), Hasan SÜRMEN (AK Parti), Hasan BENLİOĞLU (AK Parti), Şahin YARDİBİ (AK Parti) 

TİCARETHANE SU ÜCRETLERİ DÜŞTÜ

Tonu 3.5 TL’den %100 zam yapılarak 7 TL’ye çıkartılan Ticarethane ve inşaat su ücretleri böylelikle 4.5 TL’ye geri çekildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
9 ADET YORUM YAPILDI
Kayhan11 Şubat 2013 / 14:15 Cevapla

Ahmet isimli arkadaşım her haberin altında muhalefet yapıyorum zannediyorsun ama yanılıyorsun senin yaptığın cahillik. Ben doğma büyüme Karabüklüyüm ve solcu bir ailede yetiştim Rafet Vergili Uzayda bir partiden aday olsun yine oyum onadır. Karabükte bu hizmeti ne zaman gördünüz arkadaş? Yetmedi mi bu Karabük çocuğunu aldattığınız. Gençler Karabükten kaçmak için Üniversite kazanıyordu artık karabükte okuyabilmek için insanlar en yüksek puanlarla Karabük üniversitesine yerleşmeye çalışıyor.
Çünkü artık Karabük Yaşanabilir Bir Karabük.
Ama sen anlarmısın bilemem seçim zamanı gel bir torba kömürünü al fazlada ses yapma Çevreye Rahatsızlık Veriyorsunuz…

  Tebrik ediyorum12 Şubat 2013 / 12:02 Cevapla

  Tebrikler….
  Bir üniversite konusu belediye başkanına mal edilmemişti onu da ona mal ettiniz. Kardemir yöneticileri alınmasın, işçiler alınmasın, çok yakında kardemiri de bu belediye başkanı kurtardı dersiniz. Hatta yetmez belki bizim evde bulaşıkları bu başkan yıkıyor, camları o siliyor yemekleri bile o yapıyor dersiniz. Allah aşkına bu ne körü körüne hayranlıktır. Karabük’teki her şeyi başkana mal etme hastalığı ve hayranlığı. Görende Karabük 2009 martına kadar 14 haneli bir köydü, 2009 da kuruldu ve bir anda New York oldu zanneder.

   aykut12 Şubat 2013 / 21:34 Cevapla

   Kardeş Rafet Beyin bu kadar sevilmesi ve ona güven duyulması niye bu kadar zoruna gitti anlayamadım. Demek ki insanlar Rafet Vergili’de senin göremediğini bazı şeyleri görüyorlar ve sevip değer veriyorlar.

aykut10 Şubat 2013 / 17:32 Cevapla

Huseyin Erer en son %50 zam yaptığında bu milletin kılı kıpirdamamışti. Şimdi ariıilmış su içiyoruz marketten sucundan su almıyoruz insanlar çabuk unutuyor.

ziya08 Şubat 2013 / 00:29 Cevapla

Arkadaşlar bundan sonra siyaset yapanlar, seçimlerde bilinçsiz halkımız! seçmenden seçimde oy isterken, seçimin emniyetini güzel anlatması lazım! benim konuşmuş olduğum vatandaşların çoğunluğu akp li olup, oyunu raffet beye verdiğini, meclis üyeliğindede akp ye verdiğini söylüyor! neden raffet beye verdiğini sorduğumda, ona güvenip, inandığını söylüyor! meclis üyeliğinde neden vermedin dediğimde, ben akp liyim diyor! bende raffet beyin kazanmasını istemişsin ama hizmet ederken de iki elinle değil, bir elinle yapacaksın diye birini bağlamışsın dediğmde sebebini soruyor! akp nin meclis üyeliği başkanınkinden fazla oldumu, onlar çoğunluk oylarıyla mani oluyorlar ve istediği gibi görevini yapamıyor dediğimdede, o konuyu vallahi bilmiyordum diyorlar! işte bunu iyi anlatmaları lazım! akp liler, hizmetin iyi olmasında, başkanın pirim kazanacağından, iyiyede, kötüyede mani oluyorlar! halkımız bundan sonra başkan seçmek istediklerine oyunu verdiği gibi, meclis üyeliğindede versinki, kendi kararlarını uygulaya bilinsin..

nedim malik07 Şubat 2013 / 13:24 Cevapla

o zaman haberleri de seyretmesin, sokağa da çıkmasın. veya daha kolayı malulen emekli olsun. nasıl kasıtlı bir başlık öyle.! gerçi bu yorumu yayınlamazsınız belki de. belediye meclis üyeleri vergili’yi hasta etmiş peh peh peh…

Ahmet Korkmaz07 Şubat 2013 / 01:18 Cevapla

KARABÜK’E BU ZAMANA KADAR GELMİŞ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI OLAN RAFET VERGİLİ Yİ BAKTILAR YIKAMAYACAKLAR. ANKETLERDE BİLE %65-%70 ÇIKIYOR, AKP LİLER NE YAPACAĞINI ŞAŞIRIDI. BELEDİYE MECLİSİNDEN TUTUNDA HER PLATFORMDA AKLA GELİNMEYEN ENGELLEMELER, SİYASİ AYAK OYUNLARI, VE DAHA BİR SÜRÜ ATRAKSİYONLAR YAPACAKLARDIR. AMA NE YAPILIRSA YAPILSIN, KARABÜK HALKI RAFET VERGİLİ’Yİ SEVİYOR. AMAN BAŞKANIM SİZDE BUNLARIN AYAK OYUNLARINA KAFAYI TAKIP SAĞLIĞINIZI FELAN BOZMAYIN….

  ahmet08 Şubat 2013 / 00:24 Cevapla

  başarılı dediğiniz başkanın notunu bu halk sandıkta verecektir. pazar günleri bile karabükte otopark sorunu var trafik sorunu var. o battı çıktıda batan karabük halkının parasının hesabını bu millet soracaktır. eğer gerçekten başarılı ise o battı çıktıyı daha geriye çeksinde görelim. şu trafik sorunundan da büyük ölçüde kurtulalım. bakın o zaman bir dahaki seçimde %100 e yakın oy nasıl alınıyor.

karabük06 Şubat 2013 / 23:57 Cevapla

KARABÜKTE KİMİN NE OLDUĞUNU HERKES ÇOK İYİ BİLİYOR, HİZMETİ GÖRÜNCE ŞAŞIRAN AKP LİLER ARTIK RAFET BEYLE DİDİŞMEYE BAŞLAMIŞLAR. YAZIK, YAZIK KARABÜK HER GÜN DEĞİŞİRKEN, BELEDİYEDE ALTIN ÇAĞINI YAŞARKEN, SİYASET YİNE GİRDİ DEVREYE. BU AKP Lİ MECLİS ÜYELERİ DOĞALGAZ ZAMMINA NE DİYECEKLER, BENZİN HER İKİ GÜNE ZAM YAPILIRKEN, ELEKTRİK AYLIK ZAM ALIRKEN ACABA MERKEZ HÜKÜMETE NE SERZENİŞTE BULUNDULAR, MERAK KONUSU OLMASI GEREKMEZ Mİ? BU ARADA SAFRANBOLU BELEDİYESİNE KAYNAK AKARKEN, KARABÜK BELEDİYESİNE BİZDEN DEĞİL ZİHNİYETİN UYGULANMASI AMA BUNA RAĞMEN HİZMETLERİN HIZLA SÜRDÜĞÜ İÇİN HAZMEDEMEYENLER KENDİLERİNİ YİYORLAR AMA ARTIK SİYASETİ BIRAKIN VE KARABÜKÜN HİZMETİNE HİZMET KATIN. BUGÜN MERKEZİ HÜKÜMETİN YAPTIĞI İYİ HİZMETLERE CHP MUHALEFET OLSUN DİYE KARŞI GELİYOR, DEMEK Kİ BUGÜNLERDE AKP MECLİS ÜYELERİ CHP YE ÖZENMİŞ OLCAK Kİ YANLIZCA MUHALEFET İÇİN MUHALEFET OLUNUYOR BU AÇIKCA BELLİ


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.