Karabük Net Haber

AK PARTİ’DEN KİMLER ADAY ADAYI OLACAK..?

AK PARTİ’DEN KİMLER ADAY ADAYI OLACAK..?
Bu haber 03 Kasım 2018 - 16:19 'de eklendi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için ilk startı AK Parti verdi. Belediye Başkan adaylığı için, Aday adaylığı başvurular önümüzdeki hafta başı olan 5 Kasım Pazartesi başlıyor. 12 Kasım Pazartesi bitecek olan başvuruların süresi şimdilik yedi gün ile sınırlandırıldı.

Karabük merkez ve ilçelerinden de AK Parti’den aday adaylığı başvuru yapmalarına kesin gözüyle bakılan isimler yavaş yavaş kamuoyuna çıkarak, kendilerini gösteriyor.

KARABÜK MERKEZ

2009 Yılından bu yana Milliyetçi Hareket Partili Rafet Vergili tarafından temsil edilen ve yönetilen Karabük Belediye Başkanlığı ile ilgili Vergili üçüncü dönem aday olacağı yönünde yeşil ışığı yaktı.

AK Parti iki dönemden sonra saflarına katmak için bu seçimlerde daha azimli olacağı beklenilen Karabük Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili şu isimler geçiyor.

Karabük Üniversitesi Eski Rektörü ve 26. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 23. ve 24. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili, Kalkınma Bakan ve Çevre Şehircilik Bakan Eski Yardımcısı, AK Parti Dış ilişkiler Başkan yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Eski İl Başkanlarından Timurçin Saylar ile Ömer Ayar, 25. Dönem AK Parti Karabük 2. Sıra Milletvekili Adayı, Karabük TSO eski Başkanı Sedat Namal, AK Parti Merkez İlçe Eski Başkanlarından Seyfettin Dikmen ve Kemal Karadeniz, İl Genel Meclis Eski Başkanı, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hasan Yıldırım ve Daha önceki bazı yerel ve genel seçimlerde aday adayı olan Muzaffer Atılkan gibi isimlerin aday adaylığı sürecinde başvuru yapması beklenirken, başvuru yapacak olan aday adayı sayısının daha da artacağı bilinmekte.

SAFRANBOLU

Safranbolu Belediyesi yaklaşık bir buçuk yıldır kayyımla yönetiliyor. 2104 yerel seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Necdet Aksoy, bazı usulsüzlük iddialarından dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından 22 Haziran 2017 tarihinde görevinden uzaklaştırılmıştı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Safranbolu’da tekrar iddialı olmak için titiz bir çalışma sergiliyor.

Aday adaylığına başvuru yapması beklenilen en önde iki isim, İlçe Başkanı Ali Kaya ile Safranbolu’nun Eski Belediye Başkanı Nihat Cebeci. Bu isimlerin yanı sıra, eski ilçe başkanlarından Ahmet Güneş daha süreç başlamadan aday adaylığını açıklamıştı. Ünlü işadamı LC Waikiki ortaklarından şefik Dizdar’da aday olacağını ilan etmişti. Eski İl Genel Meclis Başkanlarından Hüsnü Özcan’ın ve AK Parti üyeliğinden ihraç edilmesine rağmen Safranbolu Belediye Başkan Aday Adayı olmayı düşünen şu anki İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’in aday adaylığı sürecine girmesi bekleniyor. Safranbolu’da yine dikkatleri çeken önemli isimlerden biri de İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Bahattin Eroğlu.

YENİCE

Karabük’ün AK Parti cenahında en karışık ilçesi olan Yenice’de, AK Parti’nin kurucu ilçe başkanlığını yaptığı ve iki dönemdir de Belediye Başkanı seçilen Zeki Çaylı’nın, partisinden ihraç edilmesi ile Yenice’de adaylık için bir çok kişinin iştahı kabardı.

Zeki Çaylı’nın güçlü ihtimal MHP’den aday olması beklenirken, AK Parti, bünyesinden ihraç ettiği Çaylı’dan Yenice Belediyesini almak için en güçlü ismi aday olarak belirlemeye çalışıyor.

Yenice’de AK Parti’den önümüzdeki hafta aday adaylığına başvurmasına kesin gözü ile bakılan bazı isimler şöyle;

AK Parti Yenice Belediye Meclis Üyesi Erdal Yirmibeş, İş-Kur Karabük İl Müdürü Coşkun Güven, Ankara Büyük Şehir Belediyesinde uzun yıllar üst düzey görev yapan Nail Ayan, Karabük İl Özel İdare Genel sekreter Yardımcısı İsmail Kökçü, Genç İşadamı Şekip Sertaş Karakaş ve İlçe Başkanı Yılmaz Kırık gibi isimler yer alırken, bu isimlerin yanı sıra en az 8-10 kişinin daha AK Parti’den Yenice Belediye Başkan adaylığı için başvuru yapması bekleniyor.

ESKİPAZAR

Karabük’ün Eskipazar İlçesinde AK Partili Belediye Başkanı Dursun Baş’ın sağlık sorunlarını neden göstererek Belediye Başkanlığından istifa etmesinin ardından, 20 Haziran 2017 tarihinde Eskipazar Belediye Meclisinin kendi arasında yaptığı seçim ile Mustafa Yarkan Belediye Başkanlığı görevine gelmişti.

Her ne kadar Mustafa Yarkan’ın yetersiz görüldüğü iddiaları kamuoyuna enjekte edilse de en güçlü adayların başında geliyor. Eskipazar’da adaylık sürecine girmesi beklenilen diğer isimler ise şöyle;

AK Parti Eskipazar İl Genel Meclis Üyesi Kamil Ünal, İlçe Başkanı İsmail Palaz, Ankara İller Bankasında uzun süredir görev yapan Rıfat Gürlük ve yine Ankara Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Serdar Dursun.

Eskipazar’da uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Erol Serin’in ise İYİ Parti’den adaylığına da kesin gözüyle bakılıyor.

EFLANİ

Karabük’ün şirin ilçelerinden biri olan Eflani’de ise AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile yine yola devam etmesi bekleniyor.

2004 Yılında Refah Partisi’nden Eflani Belediye Başkanı seçilen Ertuğrul, 2009 ve 2014 yıllarındaki yerel seçimlerde de AK parti’den aday gösterilmiş ve koltuğunu korumuştu. Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a alternatif bir başka ismin adaylık sürecine girmesinin zayıf bir ihtimal olduğu gözlemlenirken, Ertuğrul’un dördüncü dönemine de kesin gözü ile bakılıyor.

OVACIK

Karabük’ün en küçük ilçesi olan Ovacık’ta AK Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Zafer Küpler ile devam edip etmeyeceği belli değil.

Ovacık’ta Karabük’ün siyaset büyüğü ve devlet adamı olan 2002 yılından bu yana Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı, TBMM 23. Dönem Başkanlığı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmış olan Sayın Mehmet Ali Şahin’in tek belirleyici kişi olacağı bilinmekte. Şahin’in, Ovacık Belediye Başkan adayı olarak belirleyeceği ismin önümüzdeki günlerde netleşeceği ifade ediliyor.

Bu haber toplam 27.49 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
13 ADET YORUM YAPILDI
eğitim şart27 Kasım 2018 / 00:57 Cevapla

sayın dizdar aday yapılmayacaksa, Safranbolu’nun sayın kayyum yönetimine bırakılması, safranbolu’ya yapılabilecek iyiliklerin en büyüğüdür. safranbolu’ların yönet(il)me anlayışına en yakın olan ve özlenen de, sayın kayyum tarzındaki yönetimdir. olursa ne olur? MÜKEMMEL olur. ama işte, demokrasiydi falandı filandı denilir. 30 yıldan bu yana, belediye başkanlarının, kaymakamlar arasından atanması gerektiğini savunuyorum. yerel seçimlerin kaynak israfından başka hiç bir işe yaramadığını gözlemliyorum. konunun özeti budur.

DOĞRU ADAY YÖNTEMİ18 Kasım 2018 / 08:15 Cevapla

UZUN VADEDE: insanlar ne zaman ki; belediye başkanının, yöre halkını temsil etmek üzere seçildiğini anlar, bunu en iyi kimin yapacağının cevabını samimiyetle vermeye başlar, parayı sanki kendi parasıymış gibi harcayacak kişiyi ayırt edebilir, işte o zaman en doğru adayı belirleriz.
KISA VADEDE: ÖDENEKLER TIPKI BATIDA OLDUĞU GİBİ, İŞŞİZLİK FONU BAZ ALINARAK YAPILSA,. YATIRIMIN NEREYE YAPILACAĞINA KARAR YETKİSİ KAYMAKAM-VALİLERDE OLSA!, o zaman sonucu tahmin etmek hiç zor değil. gerçekten hizmet amacında olanlar ortada kalır. bİ denense mi? belkide ihtiyacımız olan bu.

citizen kane07 Kasım 2018 / 01:27 Cevapla

500 personelin maaşları ve diğer bütün harcamaları devlet tarafından ödenen kuruma başkanlık için talip olmak kolay. muhtemelen içimizden 1000 kişimize iş -aş veriyor. 2 kişilik aile olsa 2000 kişi eder. iş isteyene, bizden olsun deyip, sadece safranboluluları çalıştırırım demiyor. pohpoklanmaktan bıkıp bıkmadığı sorularak, bu makam için rakip olma deme nankörlüğü gösterilirken, o kendisinden yardım isteyenlere, bıkmadınızmı istemekten demiyor. koskoca sistemi rahatlıkla-başarıyla yönettiği ve giderek büyüttüğü gözardı edilerek, seçildiğinde kendisinden beklenen futbol felan oynamasıymış gibi, yaşı felan denilerek top çevriliyor. nasıl bir insan profili, kendisi azraille anlaşma yapmış gibi, şefik amcadan ahirete yatırım yapmasını, hilton yerine eski çarşıdan 30 konak alarak, pansiyoncuların zararına olacak şekilde çalıştırmasını ister. efendi efendi makama gelecek-insanları dinleyip, ilgililere gerekli emirleri verecek hepsi bu işte. şefik amcanın yerinde başkası olsa, istihdam-mistihdam düşünürmüydü, yoksa dünya turuna mı çıkardı . sefik amca belediye başkanlığının tapusunu felan almayacak, herkes gibi o da zamanı geldiğinde hem başkanlığı, hem belki ilerde bugünün karar verenlerinin bile çoçuklarının-torunlarının çalışacağı, 2000 kişiye iş-aş sağlayan o tesisi de bu memleketin çocuklarına bırakacak. hak felan deyipte, bunları lafta bırakmayalım. bu görev öncelikle şefik amcamızın “hak”kı da. karar verenlerimiz “hak”kı sahibine teslim edecek olgunluğa erişti mi? sorun orada. şefik amcamıza, safranbolu olarak borcumuzu ödemek için bu elimize geçen. ilk ve belki de son fırsatımız. Allah, devletimize zeval vermesin. velinimetimiz şefik amcamıza da sağlıklı uzun ömür versin.

vadim o kadar yeşildi ki?05 Kasım 2018 / 23:16 Cevapla

safranbolunun uluslarararası bir kimliği var. başkanının da, safranbolunun köklü kültürünün, kültürel mirasçısısı olan biri olması gerekir. o da şefik amcamızdır. başka yerler için nereden olursa olsunlar farketmez nasılsa. züccaciye dükkanına girmiş fil gibi olmamak için, safranboluya safranbolulu lazım. şefik amca gibi.

BAYRAM ALİ05 Kasım 2018 / 14:12 Cevapla

REY VERDİK TE NE OLDU. DURUM ORTADA. BU SEFER CHP DİYORUM. SAYGILARIMLA.

Musa YAMAN05 Kasım 2018 / 10:51 Cevapla

Sayın Metin Gül “Bu trenden inen bir daha binemez ” sözü siyaseten soylenmiş sozlerdir. Bazıları halen yerinde sayarak vizyon sahibi olamayan insanların dedi kodusundan ibaret. Gelelim tren meselesine kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu söz Ak Partiden Urfa ilinde 2004 yılında belediye başkanlığı yapan 2009 yılında aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak Saadet partisinin desteği ile tekrar belediye başkanı secildi. Tayyip bey “trenden inen tekrar binemez dedi ama 2013 yılında Fakıbaba ya bizzat Ak Parti rozetini kendisi takmıstir. Fakıbaba Tarım Bakanlığı da yapmıştır. Fakıbaba sadece bir ornektir. Siyaseti iyi okuyun. Ben Ankara’da yasayan ve zaman zaman Safranbolu ya ailemin yanına gelen biri olarak Safranbolu ya Nihat Cebeci ismi acık ara önde gittiğini söyleyebilirim. Safranbolu nun her kösesinde imar sorunu, su sorunu Vs varken . Tecrübesi ile alt yapıdaki basarısı ile bu işi layıkı ile yerine getirecektir. Tüm aday adayı olanlara da basarılar diliyorum.

muhlis sahin05 Kasım 2018 / 09:15 Cevapla

Belediye başkanlığı Ömer başkana yakışır. İnşallah da olacaktır.

en yakışan05 Kasım 2018 / 00:50 Cevapla

Şefik Yılmaz DİZDAR
Safranbolu Belediye Başkanı

eflaninin yüz akı ibrahim ertuğrul.05 Kasım 2018 / 00:15 Cevapla

bölgenin 1 numarası eflani belediye başkanı ibrahim bey. işte buraya yazıyorum. türkiyedeki belediye başkanlarının en kalitelisi. sadece eflaninin yüz akı değil, insanlığın da yüz akı. eflaniyi temsil ederken, artı olarak kendi değerini katıyor oraya. o koltuk onu değerli kılmıyor yane. belediye başkanlığına çok yakışıyor. ona güvenebileceğini hissediyor insan. hayınlık, aksilik, çakallık. şeytanlık, delilik yok. soğuk yüzlü- ikiyüzlü hoplak-zıplak değil. fırıldak çevirmez, arkadan kuyu kazmaz, bunları kendisine yakıştırmaz da. oturaklı, efendi adam. mütevazi biri. gerçekten iyiler böyle olur işte, kimse çıkmaz karşısına. kaç dönemdir eflani başına taç yapıyor. cumhurbaşkanımız iyi adamları bulun demişti.. işte iyi adamın ete kemiğe bürünmüş hali. aday belirlemede örnek alınması şiddetle tavsiye edilesi insan. insanlara “NASIL İYİ ADAM OLUNUR KONUSUNDA 6 AY DERS VERMESİ”nin iyi olacağını düşündüren bilge. üstelik sempatik.

Bi vatandaş04 Kasım 2018 / 23:57 Cevapla

Karabük te Burhanettin Uysal Hoca kesin ve net safranbolu Şefik Dizdar Ovacık Zafer Küpler le devam eder diğer ilçeleri bilemiyorum hayırlısı neyse o olsun Mühim olan memleket e en iyi şekilde hizmet etmek şehirleri yaşanır modern temiz örnek hale getirmek tir Birde Karabük ün en büyük sorunu olan hava kirliliği için insan sağlığı için haddane ve en Kardemir ı takip edip yaptırım larla filitre leme sistemlerini en modern hale getirmelerini yaptırabilir olması lazım Karabük e yeni bir yüz cehre kazandirip tertemiz bir hava soluma mızı sağlaması gerekir Kardemir in bu akşam yanından gecilmiyordu şehir dışından geliyor yanımda misafir ler imden utandım bu hava da bu pislik te nasıl yaşıyor sunuz dediler ve haklı larda inşallah yeni başkan dik bir duruş sergiler sayın Vergili bu dik duruşu hava kirliliği için malesef gösteremedi kediside haddeci iş adamı olmasından mı yoksa hatır gönül işlerinden dolayi mı bilmiyorum yaptığı iyi güzel işler den dolayı da kendilerine teşekkür ederiz çünkü dürüst bir Başkan dı tüm partilerin oyu geldi kişiliği ile o makam a geldi lakin hava kirliliği konusunda çok zayıf kaldı Başka yerde yaşamıyoruz buranın havasını teneffüs ediyor uz hep birlik te kardemir kar açıklıyor sahipleri servet ini servet katıyor Allah daha çok versin ama tüm Karabük bunların yüzünden ağır ağır ölüyoruz kimseden de çıt çıkmıyor birazcık lütfen duyarlı olalım çoluk çocuk yaşlı insanlarda ve bizde bu pis zehirli havayı solumak zorunda değiliz yeni Başkanın ilk işi bu olmalı ve Karabük ü yeniden inşaa etmeli öğlebeli mahallesi ni modern semte dönüştürerek te farklı bir görünüşü elde edebilir goze batan bir görünümü var cunku Adatepe mahaleside kentsel dönüşümde fakat yiktilar Öyle kaldi Çebi bir blok yaptı gerisi yok böyle olmamalı Yeni Başkana çok iş düşüyor tüm adaylara başarılar dilerim

Metin GÜL04 Kasım 2018 / 23:03 Cevapla

Reisimiz; ” bu trenden inen bir daha binemez” demiştir…Zamanında aday gösterilmeyen adaylar acaba neden tekrar aday gösterilmemiştir, bunu bilin öyle yorum yapın! Safranbolu’nun denenmemiş yeni Başkan adaylarına ihtiyacı vardır, yeni yüzlere… Zamanında aday gösterilmeyen adaylar trenden inmiştir..

Safranbolulu04 Kasım 2018 / 11:54 Cevapla

Sn Nihat CEBECİ nin Safranbolu da yüzde 65 oy la başkan olup safranbolu yu dünyaya tanıtan adamın iadeyi itibar yapıp kaldığı yerden devam etmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim reisin de aynısını düşüneceğine inanıyorum aklın yolu bir hak herzaman yerini bulur Hayırlı olsun sn Nihat CEBECİ Allah nice hizmetler nasip etsin

leo04 Kasım 2018 / 02:47 Cevapla

Karabük Burhannetin Hoca, Safranbolu Şefik amcamız, Yenice Çoşkun Güven arkadaşımız, Eflani Devam, Eskipazar- Ovacık ortaya karışık olsa da olur.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER
karabük haber