Karabük Net Haber

AK PARTİ İLÇE BAŞKANININDAN ELİF BAŞKANA AĞIR ELEŞTİRİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANININDAN ELİF BAŞKANA AĞIR ELEŞTİRİ
Bu haber 28 Mayıs 2019 - 15:14 'de eklendi.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi adeta eleştiri bombardımanına tuttu.

CHP’li Belediye Başkanı Köse, koltuğuna oturalı 2 ay olmuş ve yaptığı icraatlar ile aldığı kararlar bir hayli tartışmalara yol açmasına rağmen, Safranbolu’nun yerel yönetiminde ana muhalefet partisi konumunda olan AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı bu zamana kadar susmuştu ve Başkan Köse son olarak yol kenarında ücretli otopark uygulaması ile kardeşini özel kalem müdürü yapmasına ağır eleştiriler getirdi.

AK Parti İlçe Başkanı Sarı açıklamasında şu görüş ve düşüncelere yer verdi;

“Safranbolu Belediye Meclisi 24.05.2019 Cuma günü, Safranbolu Nikah Dairesinde, Olağanüstü toplantıya çağrılmış, bu olağanüstü toplantıda İlçe genelinde yol kenarlarındaki ücretli otopark uygulaması görüşülmüştür. Toplantıda oy çokluğuyla ücretli otopark uygulamasına geçilmesine karar verilmiştir. AK Parti Belediye Meclis üyelerinin tamamı ücretli otoparka RET oyu kullanmış, MHP Meclis üyeleri ise çekimser oy kullanmıştır. Ancak CHP ve İyi Partili Meclis üyelerinin verdiği oylarla artık Safranbolu’da yol kenarlarından park ücreti alınacaktır.

Bilindiği üzere Belediye Meclisleri her ayın ilk haftası olağan şekilde toplanır. Sayın CHP’li Belediye Başkanının, Meclisi olağanüstü toplantıya çağırmasındaki amacının Safranbolu’ya ve Safranbolulu hemşerilerimize yüklü miktarda otopark ücreti ödetmek olduğunu öğrendik.

Halbuki Türkiye’nin muhtelif yerlerinde Belediyelerin ücretli otopark uygulamalarına karşı vatandaşlar veya tüketici dernekleri tarafından yargı yoluna gidilmiş, neticede Yerel İdare Mahkemeleri ile TC. Danıştay 8. Dairesi ücretli otopark uygulamalarını iptal etmiştir.

Sayın Belediye Başkanı, trafik problemini çözmek için yol kenarlarını ücretli hale getirmek yerine daha kalıcı çözümler bulmalıdır. Sayın Belediye Başkanı 31 Mart Yerel Seçimlerinden evvel, Flamingo Yolunun altına, Misak-ı Milli Meydanı karşısındaki tuvaletlerin altına ve Barış Manço parkının altına olmak üzere 3 adet kapalı otopark yapmayı vaat etmişti. Vadeliden projelerinin hangi tarihte başlayacağını dahi vatandaşa açıklayamazken, yol kenarındaki otoparkları ücretli hale getirmek Safranbolu Belediye Başkanının seçildikten sonraki en önemli icraatı olmuştur!

Bu otopark uygulaması Kıranköy çevresindeki yollardan başlayıp Kaymakamlık binası sınırlarına kadar devam edecektir. Ayrıca uygulanacak fiyatlar da çok yüksektir. 30 dakika aracını bırakan bir kişi 5,00 TL; 2 saat aracını parkeden bir kişi 7,50 TL; 3 saat bırakacak olursa 10,00 TL’yi gözden çıkaracaktır. Her sokağı ve caddeyi Kıranköy meydanı civarı  gibi düşünmemek gerekir. Kafeler bölgesi diye tabir ettiğimiz 100 dükkanlar bölgesi, Sadri Artunç caddesinin üst kısımlarında 2 – 3 saat için 10,00 TL otopark ücreti ödemek insanların bam teline dokunacaktır.

İşte bu tam da bu nedenlerle AK Parti meclis üyeleri ücretli otoparka; hukuki altyapısı bulunmadığı için, halkımızın sırtına yeni yük binmemesi için RET oyu vermiştir. Safranbolu Belediyesinin tüm seçim vaatleri tarafımızca takip edilmektedir.

Son olarak basında yer alan haberlerden Sayın Belediye Başkanının kardeşini Özel Kalem Müdürü olarak işe başlattığını öğrendik. Daha öncesinde Fen İşleri Müdürünü, İmar Müdürünü, Temizlik İşleri Müdürünü değiştiren Belediye Başkanı için kendi ekibini / kadrosunu kurduğunu düşündük, ancak son olarak öz kardeşini işe başlatması bizde şaşkınlık yarattı. Zira Safranbolu Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin 17 Nisan 2019 tarihinde yaptıkları yemin metninde; “Ben Safranbolu halkının iradesi ile seçilecek Belediye Başkanı olarak; Birinci derece akrabalarımı da mal varlığı bildirimlerimin yıllık olarak ilan edilmesini sağlayacağıma, Safranbolu Belediye yönetimi ve çalışanlarının işe alım ve terfi sürelerini liyakat ilkesi doğrultusunda sağlayacağıma…” şeklinde taahhüt ve yeminleri  varken Sayın Belediye Başkanının erkek kardeşini Özel Kalem Müdürü olarak işe alınmasının neresinde liyakat  vardır? Bu durumu Safranbolu halkının takdirlerine sunuyorum.”

 

Bu haber toplam 9.139 kez okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
12 ADET YORUM YAPILDI
Ömer31 Mayıs 2019 / 08:36 Cevapla

Cumhurbaşkanı damadına ülkenin kasasını verdi ona ne diyeceksin. akp belediye zamanında da otopark ücretli idi ağzı olan konuşuyor derler ya aynen öyle oldu bu açıklama he bide belediyenin kasasını boşalttınız ya o yüzden bazı projeler gecikecek kusura bakmayın

Özgür BARUT29 Mayıs 2019 / 13:49 Cevapla

AKP İlçe Başkanı seçimlerdeki başarısızlığını seçilmiş kişinin icraatlarına böyle laf yetiştirme gayretiyle örtmeye çalışıyor. Mehmet Bey, bu açıklamayı yapmadan önce yıllardır Safranbolu’daki ücretli otopark işlemini Pensilvanyayı gide gele aşındırmasına rağmen yine de partinizden başkan adayı olabilen Necdet Başkan zamanında getirilip uygulandığından niye söz etmiyor. Kendi avukatlık bürosunun da olduğu Karabük İl Merkezindeki ücretli otopark uygulamasından, ittifat ortağı parti başkanı zarar görür endişesi ile mi söz etmiyor .? Açıklamadaki en vahim detay ise Danıştay 8. Dairesi tarafından iptal edildiğini beyan etmesi. Madem geçerli bir iptal kararı var ve madem hukukçusun niye bu karara istinaden iptal davası açma cihetine gitmiyorsun da, meclis toplantısında ret oyu veren Akp liler gibi popülizm yapıyorsun.? Kardeşini danışman ataması konusuna bence hiç girmesin Akp İlçe Başkanı ülkedeki her kritik noktaya bol sıfırlı maaşlarla atanan akraba, yandaş danışmanlara baksın önce. Zira Elif Başkanın danışmanı kardeşi değil de iş bilen başka bir erkek olsa inanın sizden ahlaki yönden de çamur gelmesi kaçınılmazdı.

Vatandaş29 Mayıs 2019 / 13:36 Cevapla

Ücretli otoparkın kanunen tutulur bir tarafı yoktur. Vatandaş zaten aracının vergisini v.s. yi ödüyor. Bu da sorma ver parası oluyor

Mehmet bos29 Mayıs 2019 / 13:33 Cevapla

Bırak bu işleri sarııııııı meydan galericilerle rent a car dükkanlarına mı kalsın?

BAYRAM ALİ29 Mayıs 2019 / 11:43 Cevapla

VALLA BU KONUDA HİÇ BİR BELEDİYE AKP’NİN ELİNE SU DÖKEMEZ. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ’NİN HER YANINDAN GAİTA AKIYOR.

Vatandaş29 Mayıs 2019 / 11:18 Cevapla

Sayın ilçe başkanı bir hayır yapın kararı yargıya taşıyın! Ondan sonra açıklama yapın kuru sıkı siyaset herkes için bitmiştir. tribünlere değil halka dönük birşeyler yapın halk gereğini yapacaktır! Sizden beklenen bu! Sadece sizden değil halkı yani vatandaşı düşünen her siyasiden beklenen bu. İşinizi yapın takdir milletindir.

Ozcan29 Mayıs 2019 / 03:35 Cevapla

Bu yönetenler koltuga oturunca halki unutuyor bu isin partisi yok yazıklar olsun ülkemizde zihniyete hep adam kayirma var ve milletin alın teriyle kazandigi parayi nasil cebinden calarim dusuncesi var allah bunlari islah etsin 10 tl otopark parasi ne ya 2 3 saat icin insaf be insanlar carsiyada cikmasin gezmesin yaziklar olsun danisman kardesinle yiyin paralari sizde

Fehmi28 Mayıs 2019 / 21:36 Cevapla

Kardeşi işini gerçek mi bilmiyorum ama gerçekse karşılığını görür yani. Otopark işini Safranbolu da ilk yapan yanılmıyorsam,İBBB teftiş kurulunda neler görmüşse sus diye gönderilen ve orada görmüş olduklarını küçücük ilçemizde uygulamaya koyan AKP li belediye başkanı başlattı diye biliyorum. O nedenle de otopark konusunda beleş eleştiriyle başarıya çıkmaz yolunuz yemezler. Diğer yandan kardeşin görevlendirilmesi kim olursa olsun kabul görmez karşılığını da fazlasıyla alır.Ben parti falan tutmadım bu günlerden sonrada tutmam zaten. Ali bey’in olmasını istiyordum ama daha baştan çuvalladı maalesef,siyaset acemilik kaldırma,basit yanlış yada hatalı diyelim açıklamaları oldu ve o noktada Safranbolunun geçmişine dair bilgisi olmadığı sırıttı ve millet affetmedi bence. Hatta meclis üyeliği adaylığı için bile mail göndermiştim ama geçmişimde hiç parti geçmişi göremedikleri için sanırım dikkate de alınmadı. Neyse hayırlısı olsun yanlışın karşısında doğrunun ve Safranboluya bir şeyler yapan kim olursa olsun,partisi de benim için hiç önemli değil tacım olur,eleştiririm uyarırım takdir ederim ben böyle bir kişiyim . İlçe başkanlığınız da da başarılar dilerim saygıyla…

Safranbolulu28 Mayıs 2019 / 21:31 Cevapla

Sevgili Mehmet Sarı . Kişiliğinle sevilen bir simasın fakat bu ilçe başkanlığı seni çok yıpratacak ve adını saygınlığını dejenere edecek . Pasif ve iki lafı bir araya getiremeyen yönetiminle hiçbir iş yapamayacaksın, senin adına çok üzülüyorum.

Tonyukuk28 Mayıs 2019 / 16:30 Cevapla

seçimlerdeki başarısızlığını ve ardından kendisine yönelen eleştiri oklarını başka tarafa çevirme çırpınışları mı bu arkadaşın. Daha safranboluya seçilmiş başkanın görevden neden alınıp yerine kayyum atandığını açıklayamadınız.Geçin bu ucuz siyaseti.

Mert28 Mayıs 2019 / 16:27 Cevapla

CHP zihniyeti hortladı yeniden…

Ali cantez28 Mayıs 2019 / 16:23 Cevapla

Kimden ögrendi acaba ..vergilidenmi yoksa isparktan mı?

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER