Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN SAFRANBOLU BELEDİYESİNE YAYLIM ATEŞİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN SAFRANBOLU BELEDİYESİNE YAYLIM ATEŞİ
Bu haber 20 Ocak 2020 - 18:42 'de eklendi. 4.048 kez görüntülendi.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, bugün yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Safranbolu Belediyesindeki uygulamalar ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

Genelde iktidar, Safranbolu yerelinde ise ana muhalefet partisi pozisyonunda yer alan AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı yayınladığı yazılı basın açıklamasında 31 Mart tarihinden itibaren Safranbolu Belediyesinde yapılan birçok uygulamalara değindi.

Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Safranbolulu hemşerilerim, Safranbolu Belediye Başkanının 2019 yılı Değerlendirme ve Basın toplantısının ardından belediyenin uygulamalarıyla ilgili tarafımızca bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

TARİHİ DÜKKANLARIN CEPHE YENİLENME PROJESİ ÖNCEKİ DÖNEMLERE AİTTİR

Sayın Belediye Başkanı 2019 yılı değerlendirme toplantısında basın mensuplarına; Tarihi Safranbolu’daki 62 adet dükkanın cephesinin kendi dönemlerinde yenilendiğinden bahsetmektedir. Bu cephe yenilemelerinin projesi, Sayın Necdet Aksoy zamanında hazırlanmış, yine projeye Sayın Kaymakam Fatih Ürkmezer döneminde ödenek tedarik edilmiştir. Projenin ihale aşamasını tamamlayan ve bitişini kamuoyuna duyuran Sayın Başkan Elif Hanıma teşekkür ediyoruz.

İLLER BANKASINDAN TÜM BELEDİYELERE ADİL ÖDENEK GELİYOR, MAZERETE GEREK YOK.

Bilindiği üzere İller bankasından tüm belediyelere yasal çerçevede nüfus oranına göre hangi ödenek geliyorsa; Safranbolu Belediyesine de ona göre ödenek gelmektedir. Belediye Ak Partide iken ek bir ödenek gelmiyordu. Sayın Belediye Başkanının her açıklamasında ödeneklerin ve kaynakların yetersizliğinden dem vurarak büyük icraat yapamamasına mazeret bulmasını anlamak mümkün değildir.

İYİ YAPILAN İŞLERİ TAKDİR EDERİZ.

Belediyenin sosyal sorumluluk projelerini elbette biz de destekliyoruz. Sokak hayvanları için mama ve su kaplarının konulmasından, kaymakamlık projesi olan hoş geldin bebek projesinin Sayın Belediye Başkanınca da devam ettirmesinden, yine hastane ziyaretlerinin devam ettirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.

Biz Ak Parti olarak her yapılanı eleştirmek veya kulp bulmak niyetinde asla olmadık, iyi ve güzel olanı tebrik ve takdir etmesini de biliriz.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ DAHA CİDDİ PROJELERE İMZA ATMALIDIR

Ancak Safranbolu Belediyesi tüm dünyada tanınan, dünya miras şehirlerinden olup sadece ufak tefek sosyal sorumluluk projeleriyle yönetilebilecek bir şehir değildir, kent için daha dişe dokunur ve ciddi icraatların uygulamaya konulmasını, yine seçim öncesi vaat ettiği projelerin hayata geçirilmesini tüm Safranbolu halkı Sayın Elif Köse’den beklemektedir.

İŞTEN ÇIKARMALAR SİYASİDİR

Bu çerçevede; Sayın Belediye Başkanı Belediye meclis toplantısında, personel çıkarılmasıyla alakalı bir soruya verdiği cevapta “kadrolar şişmiş, şantiye su ve kanalizasyon işinde çalışacak işçi yok.” diyerek uygulamayı savunmuştur. Fakat Sayın Belediye Başkanının göreve başladığından bu yana aldığı yaklaşık 8 personelin tamamı masa başı işlerde çalışmaktadır, Belediye Başkanının son birkaç ayda işten çıkardığı işçi ve sözleşmeli personeller ise liyakatsizliği nedeniyle değil, tamamen siyasi saikle işten atılmıştır.

İMAR TIKANIKLIKLARI GİDERİLMELİ

Yine Sayın Belediye Başkanı Safranbolu Barış Mahallesindeki imar tıkanıklığını gidereceğine dair seçimlerde söz vermiştir. Ancak aradan geçen 10 ayda, Belediye bünyesinde 1 şehir plancısı varken yeni bir şehir plancısı daha istihdam edilmesine rağmen, Barış mahallesinin imar plan değişiklikleri hangi aşamadadır, bu konuda hangi adımlar atılmaktadır? Mimar Belediye Başkanımız bu sorunu ne kadar sürede çözüme kavuşturacaktır?

YAPILAN ASFALTLARIN TAMİRİNİ BİLE YAPAMIYORLAR

2020 yılında Safranbolu Belediyesinin asfalt hedefi kaç kilometredir?  Belediye Ak Parti de iken yapılan şehir içi sıcak asfaltların tamiri bile standartlara uygun yapılamamaktadır. 2019 yılı yaz aylarında çalıştırılmayan asfalt plenti, neden kış aylarında daha fazla ısıtma gideri ve doğalgaz sarfiyatı yapılarak çalıştırılmaktadır?

KİŞİYE ÖZEL HİZMET YAPIYORLAR

Sayın Belediye Başkanı seçimlerden önce, Belediye tarafından kişiye özel hizmetler yapıldığını iddia etmesine rağmen, göreve geldikten sonra Cumhuriyet Halk Partili bir vatandaşın özel mülkünün duvarını Belediye imkanları ile neden ve hangi gerekçeyle yaptırmıştır?

ÇALIŞANLARA HANİ ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN MAAŞ VERİLECEK Tİ?

Bilindiği üzere belediyede çalışan işçilerin bazılarının ücretleri pozisyonlarına göre; asgari ücret + %10 ila %50 arasında değişen farklarla ödenmektedir. Sayın Belediye Başkanı 31 Mart öncesi Belediye işçileriyle Şantiyede yapmış olduğu toplantıda; 1.600 TL baz alınarak hesaplanan işçi maaşlarının, kendisi göreve geldiği günden itibaren geçmiş farkların da ödenmesi şartı ile (01.01.2019 tarihinden başlayarak) 2.200 TL’den hesap edileceğini taahhüt etmiştir. Ancak buna rağmen işçilerin taban maaşlarının 2020 Ocak ayı itibariyle bile 1.600 TL asgari ücret üzerinden hesaplandığı doğru mudur? Belediye işçileri Sayın Belediye Başkanının bu vaadini yerine getirmesini beklemektedir.

SEÇİM VAATLERİNİ NEDEN YERİNE GETİRMİYOR?

Sayın Belediye Başkanının, Seçim Vaadi Broşürlerinde görüleceği üzere, Emeklilikte Yaşa Takılanlara, emeklilerin sahip olduğu indirimli ulaşım hakkını vereceğini vaat etmesine rağmen, bırakın bu vatandaşlara bu hakkı vermeyi, yasal hak olarak 65 yaş üstü ve emekliler gibi Toplu Taşıma Araçlarından Ücretsiz Yararlanması gerekenlere bile Safranbolu-Karabük arasında indirimli ulaşım imkanını tam olarak sağlamamaktadır.

Sayın Belediye Başkanının Safranbolu Gençliğine yönelik vaatleri kapsamında Safranbolu’daki Amatör Spor Kulüplerine maddi destek sözü ne olmuştur. Safranbolu’daki amatör spor kulüpleri neden ligden çekilmişlerdir?

İHALELER DANIŞIKLI MI YAPILIYOR?

Büyük bir Belediye ihalesi öncesi bir Belediye Başkan yardımcısı ile ihaleyi alan firma yetkilileri bir konakta buluşmuşlar mıdır? Kendi partilisi olan bir şahsın, bu toplantıyla ilgili facebook paylaşımlarını neden sildirmişlerdir? Sayın Belediye Başkanının ihalelerdeki şeffaflıktan anladığı bu mudur?

Yine bazı ulusal basın yayın organlarında Safranbolu Belediyesinin İş sağlığı ve İş güvenliği ihalesiyle ilgili haberler çıkmıştır. Haberin içeriğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Safranbolu gibi bir şehrin adının bu tip haberlerle anılması tüm Safranbolulular gibi bizi de üzmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
8 ADET YORUM YAPILDI
muhammed24 Ocak 2020 / 19:36 Cevapla

adam haklı. hem işi bilen adamın arkasına düşmöyonuz, hem dedüğünü bile diynemenuz. şindi yapacak bişey kalmadı tabi. bön bön birbirimize bakıp bakıp konuşu duraruz.

zorro23 Ocak 2020 / 00:35 Cevapla

atı alan üsküdarı geçmiştir. bırakın bu işleri. siz, partinin yüzakı Adem Karataşın, seçimin kaybedileceğine dair sebepleri nokta atışı ile belirtmesine rağmen, dinlemediniz.. söylediklerinin, tersi yapılıyordu…adamın 2 sene önce söylediklerini, bugün iyi partililer bile tespit etmiş… evet sizin açınızdan bir belediye kaybedildi sadece. ama, safranbolular açısından belediye sonsuza kadar yok oldu, şimdi de kalan kırıntılar yok ediliyor.. (siz derken, şahsınızda o günün karar vericilerini kasdediyorum) umarım 4 seneye kadar aklınız başınıza gelir. artık nasıl gelecekse.

MKA21 Ocak 2020 / 17:42 Cevapla

Mevlüt sarıcam yaptıgın yorumu oku sonra yaz
ödenekle 20 yıldır deponda bekleyen heykelın dıkılmesı ne alaka
heykel orda durmasıı zorunuzamı gıdıyor yoksa

Soner21 Ocak 2020 / 09:24 Cevapla

Ben safranbolu belediyesi çalışanı olarak başkanımızdanda teşkilatındanda çok memnunum zannetmiyorum gerçekten samimi güler yüzlü ve iyi niyetli böyle bir teşkilat bi daha safranboluya nasip olmaz. Daha önceki yönetimler gibi acımasızda değiller ve mantıklı ve emin adımlarla ilerlediklerin kimsenin şüpesi olmasın ve asılsız çamur atmalara hiç gerek yok ve bu asılsız istikbaratları kim iletiyo acaba ilçe başkanının plentin doğalgazını nerden biliyor acaba sonra neymiş adam çıkartılıyomuş öylemi

Safranbolum21 Ocak 2020 / 06:42 Cevapla

Elif KOSE cok sempatik. Iyiliksever, tatli dilli bir insan. Zaten bu ozelliklerinden dolayi halk onu secti. Secim vaatleri siyasiydi. Yani parti tarafindan. Vaatlerini yerine getirebilecek donanimli bir ekibi yok. Tencere tava vurularak, pankart afis asilarak, protesto eylemleri yaparak belediyecilik olmaz. Halk icraat ister. Projeleri goremiyoruz. Zaten de olamayacak. Cunku siyasi kimliginden siyrilamayacaktir. Sert yorum yapip Elif Hanim i uzmek istemem. Karakter olarak cok saglam bir insan. Gerekirse iktidar partisi ile irtibata gecse de ortaklasa bir projeye imza atsa.

Mevlüt sarıçam20 Ocak 2020 / 23:07 Cevapla

Sayın avukat Mehmet Sarı size katıldığım gibi bir çok şey de ekleyebilirim mesela madem para yok odenek gelmiyor vs.faso fisoda neden koyicine heykel dikti cok merak ediyorum bunu icraat olarak mi görüyor Acep

Ömer Lütfü öner20 Ocak 2020 / 22:43 Cevapla

Geriye dönük bulunur yorumlar ve haberler ihaleyi iki gün kala kimin alacağını yazdım ve aynen de oldu söylediğim firma ihaleyi aldı kimsenin umrunda bile olmadı adres teslimi ihale chp zihniyetinin en güzel beçerdiği iştir.
Çok söylenecek varda kötü olmaya gerek yok görmedim duymadım

Delm20 Ocak 2020 / 19:52 Cevapla

Alkışlamakta yetiniyorum. Bir atasözü vardır hayvan hayvanı ısırmaz veya deli deliyi görünce sopasını saklarmış!! Ülke de bir siyaset var. Genelleme yapıyorum. Bütününde var. Araştırın bakın. Herkes yandaşına herkes akrabalarına. Araştırın bakın. Bir yerden para bekliyor açıklama çok komik. Bende kalsın 🙂


  • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
    Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  • ÖNE ÇIKAN HABERLER
    Güncel Haberler
    İLGİLİ HABERLER
    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.