Karabük Net Haber

AK PARTİ İL BAŞKANINDAN SEÇİM AÇIKLAMASI

AK PARTİ İL BAŞKANINDAN SEÇİM AÇIKLAMASI
Bu haber 09 Ekim 2013 - 18:39 'de eklendi. 16 kez görüntülendi.

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖMER AYAR, SEÇİM SÜRECİNİN DEVAM ETTİĞİNİ VE PARTİLERİ İÇİN ADAYLIK MÜRACAATLARININ 1 KASIM’DA SON BULACAĞINI BELİRTTİ

 

secim-sureci-akp

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, 2014 yerel seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulunurken, aday adaylığı müracaat ücretlerinin belli olduğunu söyledi. AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, parti binasında basın açıklaması yaparak, 2014 yerel seçimler hakkında değerlendirmede bulundu.

Ayar, 2014 yılında yapılacak olan seçimlerle ilgili bir dizi takvimlerin belirlendiğini ve uygulandığını söyledi.

Ayar, “AK Parti olarak seçim takvimiyle ilgili aday adaylığı müracaat süresi 1 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arası olarak belirlenmiştir. AK Parti’den belediye başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliğine aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımızın 1 Kasım’a kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Kamu görevi yapmakta olan veya teşkilatımız içerisinde görev alan arkadaşlarımızın da 1 Kasım’a kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıklamasına göre memurların Aralık’a kadar istifa etme hakları var, fakat bizim partimizin takvimine göre bu süreç 1 Kasım olarak sonlandırılacak. Onun için istifa etmesi gereken memurların partimizden aday adaylığı söz konusu ise, 1 Kasım’a kadar istifa etmeleri gerekiyor. Görevlerinden aday adaylığı için istifa eden memur arkadaşlarımızın görevlerine dönmeleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Yüksek Seçim Kurulu 1 Aralık olarak istifa tarihini açıkladı, ne zaman başlayacağı hususuyla ilgili YSK bir tarih belirlememesi nedeniyle, aday adaylığı gerekçesiyle daha önce yapılan istifalar sonrası tekrar işine geri dönebilme imkanları vardır. Bu konuda bir soru işareti kalmasın. İnşallah AK Parti olarak Karabük’te yine hizmet ürete bilmek, hizmeti en güzel şekilde yerel yönetimlerde de üret bilmek adına bu dönem Karabük’te ki her noktayı AK Parti belediye başkanlığı, yine il genel meclisini ve belediye meclisini çoğunluk olarak partimizin ikrarı ile buluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bu konuda teşkilat olarak bize ne düşüyorsa, bu noktada ki çalışmalarımızı aktif olarak yapıyoruz. İnşallah yerel seçimler bütün Karabük ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Şuana kadar resmi müracaat olup olmadığı yönünde sorulan soruya cevap veren Ayar, şunları söyledi;

“Şuana kadar belediye meclis üyeliği adına müracaatlar oldu, belediye başkanlığı konusunda birkaç arkadaş bu konuyla ilgili müracaat yapacakları konusunda görüşme yaptılar, fakat şuana kadar resmi olarak yapılan müracaat söz konusu değil. Daha zaman olduğu için biz bekliyoruz, kapımız herkese açık, arzu eden herkes gelir demokratik hakkı olan bu süreci kullanırlar. Aday adaylığı süreci bittikten sonra her seçimde olduğu gibi partimizin aday tespit sistemi merkez yoklamasıyla olacak. Bunun da tespit edilebilmesi için bir çok kriter işletiliyor. Bunlardan en önemlileri, kamuoyu yoklamaları yapılacak, teşkilat temayülleri yapılacak ve genel merkezce kurulacak olan komisyonlarca bu arkadaşlarımızın durumları değerlendirilecek.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz’in aday adayı olacağı yönündeki soruya ise Ayar, “Kemal Karadeniz şuana kadar aday olacağı hususuyla ilgili bir şey söylemiş değil, eğer böyle bir niyeti olursa paylaşırız, bizim için bir sorun söz konusu değildir. Ama şuanda böyle bir durum söz konusu değil” diye cevap verdi.

Seçim sürecinin 1 ay önden gittiğini belirten Ömer Ayar, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“2014 yerel seçimleri döneminde bu süreç bir ay önden işliyor. Normalde olması gerekeni yaşıyoruz. Süreç çok yavaş işliyor, talep yok yönündeki yorumlar doğru gelmiyor bana. Süreç olması gerektiği gibi ilerliyor. 1 Kasım’a daha 22 günlük gibi bir zaman var. Bu süreç içerisinde niyeti olan arkadaşlarımız aday adayı olacaktır.”

REKTÖRÜN ADAY OLACAĞI İDDİASI
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın aday olacağı yönündeki iddialarla ilgili soruya da cevap veren Başkan Ayar, şunları söyledi;

“Bu bir dedikodu, dedikodunun kökünü bulmak mümkün değil, muhatabını da bulmak mümkün değil. Bu süreçle ilgili bir takvim işliyor, bu takvim işleyişi içerisinde öncelikle aday adaylığı müracaat süresi içerisinde bu konuyla ilgili niyeti olan arkadaşlarımız kendi özgür iradeleriyle gelirler aday adayı olurlar. Aday adayı olduktan sonra bir dizi yoklama sistemleri işletilir, buna göre merkez yoklamasıyla aday tespiti yapılır. Aday adaylığı süreci bitip, aday adaları ile ilgili çalışmalar başlatıldığı zaman fikrimizi beyan edeceğiz, bunu genel merkezle paylaşacağız, başbakanımızla paylaşacağız ama şuanda daha aday adaylık süreci devam ederken, bu konuda bizim herhangi bir çalışma yürütmemiz anlamsız ve gereksiz. Kamuoyunun böyle bir beklentisi varsa, bu beklentiyi kamuoyundan duyuyoruz ve duyduğumuz kadar kalıyoruz.”

Aday adaylığı başvuru ücretlerinin belirlendiğini de belirten Ayar “Karabük Belediye başkanlığı için 3 bin TL, Safranbolu belediye başkanlığı için bin 500 TL, diğer ilçe belediyelerimiz için 750 TL, belde belediye başkanlıkları için 400 TL, il gene meclisi ve belediye meclisi için 250 TL banka hesaplarına yatırmaları gerekiyor. Şuanda kadınlar için yüzde 50 indirim söz konusu, bunun yanında özürlüler için 4’de birini yatırmaları yeterli olacaktır.” Diyerek, sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
6 ADET YORUM YAPILDI
Ali Kemal Karakuş10 Ekim 2013 / 11:42 Cevapla

1-Karabük merkez dahil tüm ilçeleri Ak Parti alacak.
2-Rafet Vergili aday olmayacak.
3-Rektör aday adayı olsa da aday yapılmayacak.
4-Ak Parti Safranbolu’da Necdet Bey’in dışında bir aday belirleyecek.
5-Saadet Partisi eski seçmenini %90’ı Ak Parti’ye oy verecek

  Aykut10 Ekim 2013 / 18:57 Cevapla

  Maşallah Medyum Memiş gibisiniz. Falamı baktınız, falcıyamı danıştınız.. 5 şık yazmışsınız 5 tanesi de gerçek çıkmayacak. Sizinle herşeyine iddiaya girerim.
  1- Karabük merkez kesinlikle Rafet Vergili alacak,
  2- Rafet Vergili aday olacak
  3- Rektör aday adayı olursa kesin aday yapılacak, aday adayı olmazsa aday zaten olamayacak,
  4- Safranbolu Akp Nejdet Aksoy diyecek,
  5- Saadet Partisi seçmeni Akp ye ateş püskürüyor. Milli görüşçülüğü falan kalmadı akp nin. Saadet seçmeni kendi tabanında toplanacak, Karabük merkezde büyük kısmı Rafet Vergili’ye sıcak bakıyor.

ak10 Ekim 2013 / 10:15 Cevapla

SAYIN BAŞBAKANIM SUÇLUSUNUZ.
asgari ücret 184 tl iken 760 tl yaptın…
hızlı tren… projesini başlattın
köyümüze kadar asfalt yol yaptın…
yüzbinlerce konut(TOKİ) yaptın herkes ev sahibi oldu.
Türkiye geneli 200.000 derslik yaptın, üniversitesi olmayan şehir bırakmadın.
senden önce üniversite öğrencisine 45 tl veriliyordu sen 200+120=320 tl verdin.
Çiftçiye krediyi senden önce %59 faizle veriliyordu sen %5,2 faizle verdin.
Halk bankası sen den önce esnafa %47 faizle kredi veriyordu sen %13,%10 en son olarak %5 yaptın
18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hiZmetleri verdirdin.
artık kimse hastanelerde ücret ödeyemediği için rehin kalmıyor.
Sosyal dayanışma fonu 892 milyon tl iken 2milyar 365milyon tl ye yükselttin
enflasyon canavarını boğdun attın.
Borçlar ötelenip faiz alınmıyor
sen gelmeden önce gece yatardık ZAM, sabah kalkardık ZAM.şimdi yok.
81 İLDE ÜNÜVERSİTE ACTIRDINIZ
Türkiye dünyanın en büyük 15. Ekonomisi oldu
ders kitaplarını ücretsiz verdin
marmaray projesinin temellerini bitirdin
bu ülkenin milli gelirini 800 milyar dolara çıkarttın…
karadeniz sahil yolunu bitirdin
türkiye’yi dünyaya duyurdun
cumhuriyet tarihinde en fazla duble yol yaptın
13.000 hastaneyi 31.500’e çıkardın
artık aile doktorlarımız var
çiftçiye mazot desteği verdin
bankaları batırmadın rantçıları doyurmadın kepenkleri kapattırmadın enflasyonu patlatmadın
kişi başına milli geliri 1.300 dolardan 10.000 dolara çıkardın
türkiyede enflasyonu tek haneli rakamlara indirdin
imf ye olan borcu bitirdiniz birde 5 milyar dolar borc verdiniz.
piyade tüfeği yapamayan ülkeye uçak fabrikası kurdun
kan emici vampirlerin tekerlerine çomak soktun
kardeşlik projesi başlattın
türkiyede ilk defa imfsiz ekomominin olmasını sağladın
çeteleri çökerttin, mafyayı bitirdin.
öğretmenlere eğitime hazırlık ödeneği verdin
Çünkü siz cumhuriyetten 2002 yılına kadar yapılan gerek alt yapı gerek üst yapı her türlü şeyin 11 yılda 3 katını yaptınız
özürlülerin maaşını arttırıp onlara bakanlarada maaş bağladığın için
İmkanı olmayan ailelerin kız ve erkek öğrencilerine her ay düzenli para verdin eğitim için
gariban ailelere ücretsiz kömür dağıttığın için
BU KADAR GÜZEL HİZMETLERİ YAPAN SUCLU OLABİLİRMİ .
SAYIN BAŞBAKANIM SİZ ASLA SUCLU OLAMAZSINIZ. SİZ TÜRKİYE SEVDALISINIZ. MİLLETİNİZE HİZMETKAR OLMAYA GELDİNİZ VE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. YÜCE TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN SİZİNLE VE DESTEGİNİ SANDIKTA GÖSTERİYOR.

  Sami10 Ekim 2013 / 19:00 Cevapla

  Evet sayın başbakanım. 200 milyar dolarlık borcu da 760 milyar dolara çıkarttınız. Ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiniz. Pkk ile kimse sizin gibi müzakere başlatamamıştı başardınız. Seçimden sonra Apo yu bırakacağınız söyleniyor umarım bunuda başarırsınız. Doğan, sabancı, uzan gibi büyük şirketleri bitirdiniz tşk.ler, Çalık gibi yeni akrabalar, yandaşlar, zenginler yarattınız tşk.ler.. peker, çakıcı gibi mafya babalarını bitirdin, yeni babalar türedi!!!! tşk.ler…

   BİRBİLEN11 Ekim 2013 / 10:43 Cevapla

   SAMİ RUMUZLU YORUMCU SENİN NE ÜLKE EKONOMİSİ NEDE ÇÖZÜM SÜRECİYLE İLGİLİ NE KADAR BİLGİ ANLAMINDA EKSİK OLDUGUN
   YAPTIGIN YORUMDAN BELLİ. TÜRKİYENİN MİLLİ GELİRİ 800 MİLYAR DOLAR. GAYRI SAFİ MİLLİ HASILASI KİŞİ BAŞINA DÜŞEN 11.00 DOLAR. DIŞ BORC 760 MİLYAR DOLAR MİLLİ GELİRDEN CIKARTIRSAN NE KALIR TABİKİ TOPLAMA CIKARTAMAYI BİLİYORSAN 40 MİLYAR DOLAR OLAN BİR GELİR VAR. BU NEDEMEK OLUYOR DIŞ BORC ÖDENEBİLİR DEMEK OLUYOR. BİRDE ŞUNUDA ÖGREN BU BORCUN AGRILIKLI BÖLÜMÜ ÖZEL SETÖR BORCU OLUYOR YANİ DEVLET BORCU DEGİL. AMA TÜRKİYE O SENİN 2002 ÖNCESİ TÜRKİYE DEGİL. GÜÇLÜ VE LİDER TÜRKİYE O YÜZDEN DIŞARDA EONOMİSİNE GÜVENİLDİGİ İÇİN DIŞ BORCLANMA YAPABİLEN BİR ÖZEL SEKTÖR VAR. SEN KORKMA TÜRKİYE LİDER VE GÜÇLÜ ÜLKE. SANA ANLATILAN MASALLARA İNANMA. ÇÖZÜM SÜRECİYE İLGİLİ ANLATILANLARIN HEPSİ HİKAYE. BEN BAŞBAKANIMA GÜVENİYORYM SENDE MASALLARA İNANMAYA DEVAM ET. SONUCTA TÜRKİYE KAZANACAK BEN BAŞBAKANIMA SONUNA KADAR İNANIYORUM. BAŞBAKAN TERÖR ÖRGÜTÜ İLE NE BİR ANLAŞMA BIRAKIN AYNI MASADA BİLE OTURMAZ. ESKİDEN ZENGİNLER BELLİYDİ ŞİMDİ ÜLKE EKONOMİSİ BÜYÜDÜKCE HERKES ZENGİNLEŞİYOR. ÜLKE ZENGİNLEŞŞİN İNSANLAR ZENGİNLEŞŞİN ZANA ZARARI VARMI ELBETTE YOKTUR. SEN 2002 ÖNCESİ TÜRKİYESİ BÜYÜYEN, GELİŞEN VE DÜNYA ÜLKERLERİ ARASINDA GÜNDEMİ BELİRLEYEN 2013 TÜRKİYESİNİ KARŞILAŞTIRDIGIN ZAMAN AMA VİCDANINLA BAKACAKSIN DUYGULARINLA DEGİL O ZAMAN TAYYİP BEYİ VE AKPARTİ HÜKÜMETİNİN DEGERİNİ ANLAYACAKSIN.

Aykut09 Ekim 2013 / 22:16 Cevapla

Tarifelerin etiketini koymayı unutmasın sn Ayar, yoksa Rafet bey etiket koymamışsın diye ceza yazar:)

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER