Karabük Net Haber

AK PARTİ İL BAŞKANI UYARDI..!

AK PARTİ İL BAŞKANI UYARDI..!
Bu haber 13 Eylül 2014 - 14:18 'de eklendi. 23 kez görüntülendi.

saylar-burokrat

SAYLAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

 

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR

 

“İL BAŞKANLIĞINA ÖNÜMÜZDEKİ KONGREDE TEKRAR ADAY OLACAĞIM”

 

“BİZİM HIZIMIZA AYAK UYDURAMAYAN BÜROKRAT GÖREVİNİ BIRAKSIN GİTSİN”

 

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasından yaptığı açıklamada cevap vererek, “AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır” dedi.

Saylar, parti binasında haftalık değerlendirme toplantı yaparak, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e gerçekleştireceği programla ilgili bilgiler verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e geleceğini belirten İl Başkanı Saylar “Çarşamba günü Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu şehrimize gelecek. Şehrimizdeki sağlık yatırımları ile ilgili bir program hazırladık. Bu program doğrultusunda Şirinevler’deki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunacak. Daha sonra Bayır Mahalle’de bulunan hastanemize geçecek olan Bakanımız burada yeni yapılacak olan çalışmalar ile ilgili görüş alış verinde bulunacak. Daha sonra Safranbolu Devlet Hastanesine geçecek, oradan da Ovacık ilçemize geçecek. 25 dakikalık sağlıkla ilgili neler yapıldı ve neler yapılması yönünde brifing hazırlandı ve kendisinden destek isteyeceğiz” dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asansörlerin sürekli arıza yaptığı yönünde yöneltilen bir soruya ise Saylar “Asansör ile ilgili teknik noksanlıklar var ve bunlara müdahale ediyoruz. Hastanenin içinde son bir ay içinde çoğu yapısal değişiklikleri yaptırdık. Şuan hastanenin geçici kabulü yapıldı. Kesin kabulü öncesi tüm eksikliklerin giderilmesi noktasında gerekli çalışmalarımız var. 150 yataklı ek hastane planlaması yapıyoruz ve bunla ilgili yer çalışması yapıyoruz” ifadesinde bulundu.

VALİLİK BİNASI İÇİN YER ÇALIŞMASI YAPIYORUZ
Karabük’te bazı kamu binalarının deprem riski altında olduğunu ve çürük olan kamu binaları yönünde çalışmaları da anlatan Saylar “Bu kapsamda Karabük Valiliği binası ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmış. Çıkan raporlar doğrultusunda yer noktasında da fikir jimnastiği yapılmış. Mevcut yerine mi yoksa anıtın olduğu yere yapılması noktasında fikir beyanları olmuş. Bizde bu noktada yer konusunda çalışma yapıyoruz. Kamu kurumlarının kendi binalarından olması içinde çabalarımız var. İŞKUR ve SGK binası ile Tapu Müdürlüğü binaları 2015 ödeneğine alındı ve o binaları hızlı bir şekilde yaparak kente kazandırmayı arzuluyoruz. DSİ’nin yeni şube binasını da 2015 ödeneği içerisine aldırmak için çalışmalar yapılıyor.” dedi.

“HİÇ BİR BAŞBAKAN KUKLA DEĞİLDİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasında partisinin il teşkilatında “Türkiye kukla başbakan ile yönetiliyor” şeklindeki açıklamasını da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar “MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın geçtiğimiz günlerde Karabük’ü ziyaret etmiş. Ziyaret esnasında Başbakanımıza ‘Kukla Başbakan’ diye hitap etmiş. Bizler Türkiye’de hiçbir Başbakanın kukla olmadığını düşünüyoruz. AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır. Bu tür söylemlerle şehri germenin hiç kimseye bir faydası yok. Yapıcı konuşmaların yapılmasında fayda var diye düşünüyorum.” dedi.

“İL KONGREMİZE BAŞBAKANIMIZI DAVET ETTİK”
1 Kasım itibari ile Karabük Merkez ve ilçelerinde kongre sürecinin başlayacağını belirten Saylar “1 Kasım tarihine kadar ilçeler dahil tüm delege seçimleri yapılacak. Biz çok kısa bir sürede ilçe kongrelerimizi yapmak istiyoruz. Türkiye’de de ilk kongresini yapan ilk İl Teşkilatı olmak istiyoruz. Başbakanımızı Karabük’e davet ettik. Başkanımızın programı uyarsa, bizde o programa göre il kongremizi yapmak istiyoruz. Kendilerini davet ettik, büyük ihtimalle il kongremize katılacaklar” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM”
Ak Parti Karabük Kongresinde İl Başkanlığına aday olup olmayacağı şeklindeki soruyu cevaplan İl Başkanı Saylar “Ankara’da il başkanları toplantısına katıldık, burada il başkanlarına tebliğ edildi. İl Başkanı olanlar, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olamayacaktır. Bizim bu anlamda sıkıntımız yok. Ben kongrede İl Başkanlığına adayım. Biz genel merkez ne derse, onu yaparız” şeklinde cevap verdi.

“ŞUAN İÇİN ATAMA YAPILMADI”
AKP İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Bayram Aydoslu ve Hastane Müdürü Kamil Temel’in istifalarının kabul edilmesinden sonra yerine kimlerin atanacağı şeklideki soruya ise “Şu anda bir atama yapılmadı. Bir alt görevde bulunan arkadaşlarla devam edeceğiz” dedi.

“İSMETPAŞA PROJESİ KARABÜK’Ü AYAKLANDIRIR”
İsmetpaşa Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Saylar projeye herkesin destek vermesi gerektiğini ifade ederek, “Karabük’te büyük projelerin peşine düşmeliyiz Özellikle İsmetpaşa projesinden sonra daha büyük projeler peşine düşelim. İsmetpaşa projesi hayata geçip Karabük halkı olarak tam randıman aldığımız zaman ekonomimiz ve sanayimiz gelişmiş olacaktır. Ben daha önce de söylemiştik bu proje hayata geçerse Gebze’yi geçeriz demiştim. Cidden de geçeriz. 20 milyon metre kara arazi var böyle bir bütün arazi hiçbir yerde yok. Bu bölge Doğuya, Karadeniz’e, Ankara’ya ve İstanbul’a açılan kapının ağzı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu bölge ile ilgili bir proje hazırlayıp, bize sunulacaklar. Biz de bu projenin önüne düşeceğiz. Karabük’ün geleceği İsmetpaşa projesine bağlı. Bu proje Karabük’ü ayaklandırır ve uçurur. Bizler geldiğimiz günden beri söylüyoruz; AK Parti olarak Karabük’te kavgacı siyaset yapmayacağız. Şehri kucaklayıcı siyaset yapacağız. Kavgadan bu şehre hiçbir zaman fayda gelmez.2023’Ü planlarken, kavgacı siyasetle bu şehir zarar görür. Karabük’te yatırım yapacak kim olursa olsun her adamın yanında oluruz. Karabük’te CHP’li ve MHP’li olsun hiç fark etmez yatırım yapacak herkese kapımız sonuna kadar açık” dedi.

“KAMUDA ÇALIŞMAYAN GİDECEK”
Bürokraside yaşanan hantallığın hat safhada olması ve bundan sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarının da sorulduğu İl Başkanı Timurçin Saylar, “Biz kendilerine söylüyoruz. Hızımıza ayak uyduramayan arkadaşlar kendileri görevini bıraksın gitsin. Biz hızlı hareket etmeye çalışıyoruz, çünkü 2023’in planlamasını bir buçuk yıl içinde planlayacağız. Türkiye’nin her il’inin 2023 planlaması var, bizde bu planlamayı yapmak zorundayız. Buna ayak uyduramayan kamudaki bütün arkadaşların hiçbiri bizim adamımız değil, çalışan bizim adamımız. Çalışmayan gidecek” ifadesinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
8 ADET YORUM YAPILDI
ŞEYHÜLİSLAM14 Eylül 2014 / 23:32 Cevapla

CAN DEMİR ARKADAŞ, GENEL SEKRETERLİK BİLDİĞİM KADARI İLE HASTANENİN TÜMDEN AMİRİ KONUMUNDA. ELBETTE İŞİN AKSAYAN TARAFLARINA MÜDAHELE EDECEKTİR. SANIRIM BUNU DA SAĞLIK BAKANLIĞI EMİR VE DOĞRULTUSUNDA YAPIYORDUR. BANA GELEN BİLGİLER VE ARAŞTIRMALARIM DOĞRULTUSUNDA MALUM SENDİKANIN HASTANEDE ÇOK BASKICI, ÇOK KAYRIMCILIK YAPTIĞI ŞEKLİNDE OLDUĞU VE HATTA GENEL SEKRETERLİKTE BİLE MALUM SENDİKA ÜYESİ OLMAYAN HİÇ BİR MEMUR YOKMUŞ, HEP MALUM SENDİKA ÜYESİ OLANLAR ORADA ÇALIŞTIRILIYORMUŞ VE KADROLAR DA ONLARA AÇIKMIŞ. CAN DEMİR KURUMLARDA KİŞİLERİN SEVİLMESİ VE SAYGINLIĞI BİR YERE KADAR ÖNEMLİDİR. ŞAYET SİYASETCİNİN GÖSTERDİĞİ HEDEFE UYGUN ÇALIŞMIYORSA, HESAP VEREN SİYASETCİ OLDUĞU İÇİN GÖREVDEN ALMA HAKKI, SİYASETEN ÇOK ANORMAL DEĞİLDİR, DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BAHSETTİĞİNİZ OTELCİLİK MÜDÜRÜ, HASTANE MÜDÜRÜ VE GENEL SEKRETERİN BİR ZAMANLAR YEDİKLERİ İÇTİKLERİ AYRI DA GİTMİYORMUŞ. AMA BUNLAR ÖLÇÜ DEĞİL NORMAL ŞEYLER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. HÜRMETLER.

CAN DEMİR14 Eylül 2014 / 20:40 Cevapla

Şeyhülislamın yorumlarına katılıyorum. Ama bunlar zaten hastanede ve Karabük’te bilinen gerçekler. Ancak son günlerde firma elemalarının çalışma saatlerine taktılar. Hastanede yatan o kadar kişi varken firma elemanlarının mesaisiyle uğraşılıyor. Soruncada genel sekreter istedi deniliyor. Genel sekreterin başka yapacak bir işi yok mudur. Daha öncede doğumhanedeki hemşireleri aldırmak için uğraşmıştı. Gücü yetmedi. Müdür yardımcıları konusunda bilğiniz yanlış ama, Sami Bey olmasa iş çözen yok. Asıl sıkıntı otelcilik müdüründe. Herkese bağırıyor. Genel sekreterin yakın dostu olduğu söyleniyor. Bayram Aydoslu’nun ayrılması büyük kayıp. Yılların deneyimi. Çok iyi niyetli. Çalışkan sevilen bir idareci. Onun ayrılması üniversite hastane dengesini de bozacaktır. Kamil Temel sevilen de öte çok sevilen bir idareci. Bundan sonra eksikliği zor kapanır. Müdürümüzün değeri yokluğunda anlaşılacaktır. Onun ayağını kaydırmak için günlük mesaisinin tamamını harcayanlar kapı kapı dolaşıp kötüleyenler hastanemizi çıkmaza sürüklemişlerdir. Hastanede gruplaşma oluşturdular. Sendika baskısına katılmıyorum. Her kurumda sendikalar vardır. Demokrasinin gereğidir. Sendikal sıkıntı yoktur bundan önceki iktidarlarda sendika baskısı daha fazla idi. Sıkıntı sürekli olarak hastanenin her işine genel sekreterliğin müdahele etmesi; temizlik elemanlarına kadar her şeye karışmasıdır..

ŞEYHÜLİSLAM14 Eylül 2014 / 15:25 Cevapla

KÖYLÜ HATIRLIYOR MUSUN, TAKSİM YAPILIRKEN YOLLARI TRAFİĞE KAPATMIŞLARDI, İNSANLAR BARİYERLERDEN HOPLAYA ZIPLAYA EVLERİNE VE İŞLERİNE GİDİYORLARDI. KALDI Kİ SAMİMİ SÖYLÜYORUM ŞU ANDA BENİM MAHALLEMDE YAPILAN BİR KOOPARATİFTE MAHALLENİN YOLUNU KAPATTILAR, TAM BİR REZİLLİK YAŞANIYOR. BU TÜR ŞEYLER OLABİLİYOR. SORUNCA İNSANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ AÇISINDAN DİYORLAR. EVET KARABÜK’Ü DÜŞÜNÜYORUM, ÇÜNKÜ HEPİMİZ BURANIN ÇOCUKLARIYIZ, HER ŞEYİMİZ KARABÜK’ÜMÜZ İÇİN DİYORUZ. HÜRMETLER.

HÜSEYİN14 Eylül 2014 / 14:39 Cevapla

Sayın Saylar, saglık bakanını lütfen eskşpazara da getirin yapılacak hastaneninde biran önce başlamasını istiyoruz seçimlerde en fazla destegi veren ilçe ama hizmet alamayan bir ilçe bu durumdan rahatsızlık duyuyorum

ŞEYHÜLİSLAM13 Eylül 2014 / 23:00 Cevapla

SAYIN SAYLAR; BU BASIN AÇIKLAMANIZDAN SONRA, HASTANE HAKKINDA GENİŞ BİR ARAŞTIRMALARDA BULUNDUM. EDİNDİĞİM BİLGİLERİ AYNEN BURADA AKTARIYORUM. BAYIR MAHALLE HASTANESİNİ ORADA BULUNAN ÜÇ BEŞ ESNAF İÇİN SÖZÜM ONA SÖZ VERDİK DİYE AÇIK TUTMANIZ VE KARABÜK HALKINI KENDİ DOKTORUNU ARAYIP BULMAK İÇİN BİR AŞAĞIYA BİR YUKARIYA GİDİP GELİP SÜRÜNDÜRÜYORSUNUZ. BUNUN BEDELİNİ DE KARABÜKLÜLER ÖDÜYOR, SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖDÜYOR, BENCE BU ZULME SON VERİP TÜMÜ İLE BAYIR MAHALLEYİ KAPATMALISINIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. KAMİL TEMEL, HASTANE PERSONELİ TARAFINDAN SEVİLEN BİR ŞAHISMIŞ AMA GÖREVDEN ALINMASININ GEREKÇESİNİ VE/VEYA İSTİFA ETTİRLMESİNİN VE/VEYA İSTİFA ETMESİNİN SEBEBİNİ AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ. EĞER GÖREVDE ALINMALAR OLACAKSA DİĞER MÜDÜRLERİN VE YARDIMCILARININ DA GÖREVDEN ALINMASI GEREKTİĞİ ŞEKLİNDE HASTANEDE GENEL BİR KANI VAR, BİLGİNİZE. BU HASTANEDE ÇALIŞMA BARIŞI KALMAMIŞ. SENDİKALAR İNSANLARI TEHDİT EDER HALE GELMİŞ. KENDİ ÜYELERİNE VE YANDAŞ OLANLARINA ÇOK BÜYÜK KAYIRMACILIKLAR OLDUĞU ŞEKLİNDE BİLGİLER VAR. ŞAYET DOĞRU İSE KAMU HASTANELER BİRLİĞİNDE MALUM SENDİKA ÜYELERİ HARİCİNDE BAŞKA SENDİKA ÜYESİ HİÇ BİR PERSONEL ÇALIŞMIYORMUŞ. BU ŞU DEMEK OLUYOR DEMEK Kİ BU NOKTADA BİR AYRIMCILIK VAR. AYRICA BAYRAM AYDOSLU’DA HASTANE ÇOK SEVİLEN BİR YÖNETİCİ OLDUĞU SÖYLENİYOR. BU HASTANEDE MHP’Lİ VE ÜLKÜCÜ OLDUĞU BİLİNEN KİŞİLERİN HALLAÇ PAMUĞU GİBİ SAĞA SOLA SAVRULDUĞU BİLGİSİ DE VAR. ŞAYET BÖYLE İSE UMARIZ Kİ YENİ ATAYACAĞINIZ İDARECİLERLE BU SORUNLAR GİDERİLMİŞ OLUR. TAKDİR SİZİN. BEN SİZİ TANIRIM VE BİLİRİM. ŞAHSİYETİNİZ KARABÜK İÇİN ÇIRPINMAK VE GÜZEL ŞEYLER YAPMAK İÇİN UĞRAŞ VERDİĞİNİZİ DE BİLİYORUZ. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. HÜRMETLER.

    köylü14 Eylül 2014 / 13:54 Cevapla

    ŞEYHÜLİSLAM Karabük halkını bu kadar duşunuyorsanız … Ki oyle anlaşılıyor.. Belediye binası inşaatı şu anda halka ne kadar sıkıntı veriyor biliyor musunuz..
    Nerede gorulmuş Mütahit rahat çalışsın diye yolu kapatıp inşaat yapmak… Resmen yol kapalı Mütahit tum yolu inşaat alanına çevirmiş.. Vatandaş gormesin diye de çevrilmiş etrafı…
    Yazık yazık Karabük halkına resmen eziyet çektiriliyor… Eger Karabük Halkını duşunuyorsan Vergili yi bu konuda da eleştirirsiniz. Kent Betonunda halen ısrarcıyımm.

CAN DEMİR13 Eylül 2014 / 21:12 Cevapla

KAMİL TEMEL MÜDÜRÜMÜZÜN YERİNE KİM ATANIRSA ŞİMDİDEN KOLAYLIKLAR GELSİN. KAMİL MÜDÜRÜMÜZÜN HASTANENİN TAŞINMASINDA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALARINI HASTANEDE HİZMETLİDEN UZMANLARA KADAR HERKESLE OLAN DİYALOGLARI SEVİLMESİ NEDENİYLE ÇALIŞANLARIN CANLA BAŞLA ÇALIŞMASINI UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR. ÇOK KİŞİYE KEFİL OLDU. ELİNDE TUTTU ŞUBE MÜDÜR ŞEF BAŞHEKİM OLMALARINI DESTEKLEDİ. GENEL SEKRETERLİK HASTANEDE HER GÜN PAPARAZİ GİBİ UZMANLARINI FOTOĞRAF ÇEKEMEYE GÖNDERİRKEN O YILMADI, ÇALIŞTI. KAMU HASTANELER BİZİM HASTANEMİZE NE VERDİ, NE YAPTI SADECE HUZURSUZLUK. HEP ALDILAR. KAMİL TEMEL’İN SIRTINDAN GEÇİNDİLER. BUNU EN ÇOK HASTANEDE ÇALIŞAN BİLİYOR VE GÖRÜYOR. BUNDAN SONRASINI TEK SORUMLUSU GENEL SEKRETERDİR. HASTANEYİ ÇOK DEĞİL BİR AYDA NE HALE GETİRİP KAPANMA NOKTASINA GETİRECEKLERİNİ KARABÜKLÜ GÖRECEKTİR.

GERÇEKÇİ OLUN13 Eylül 2014 / 20:08 Cevapla

1. Karabük’te okullarımız Pazartesi açılıyor. Bir çok okul ve kurumumuzun müdürü yok, plansız şekilde eğitim başlayacak, pazartesi günü müdürü değişecek bir çok okulumuz da olacak. Bu plansızlığın, belirsizliğin ve bundan kaynaklanacak başarısızlığın faturası kime kesilecek? Siyasetçiye mi, yoksa beceriksiz Kahyalara mı?
2. Başarısını kanıtlamış bir çok okul müdürü, eğitimin dışına atıldı. Bu müdürlerin yerine gelecekler başarısız oldukları takdirde bu başarısızlığın faturası kime kesilecek? Siyasetçiye mi, yoksa beceriksiz Kahyalara mı?
3. Eğitimdeki Başarıları ile× Türkiye gündeminde olan bir× Karabük istenmeyen olaylarla Türkiye gündemine geliyor. Bunun getirdiği olumsuzluğu faturası kime kesilecek? Siyasetçiye mi, yoksa beceriksiz Kahyalara mı?

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Güncel Haberler
İLGİLİ HABERLER