Whatsapp Hattı: 0535 085 69 00

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ

08 Ocak 2017 14:08 Paylaş Twitle Metin Boyutu: Küçült Büyüt

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNE 102. YILINDA ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde “Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Yürüyüş öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından vatandaşlara ay yıldızlı bere ve Türk bayrağı dağıtıldı.

102. yılında Sarıkamış Şehitleri Karabük’te kalabalık bir katılımla anıldı ve yürüyüş programı yapıldı.
Çamlık Mesire Orman alanından başlayarak Şirinevler mahallesinden stadyuma kadar düzenlenen, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne” Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Milletvekili Burhanettin Uysal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun protokol üyeleri, öğrenciler, vatandaşlar katıldı. Karabük Offroad Kulübü (KARDOF) üyeleri de arazi araçları ile yürüyüşe eşlik etti.

Mesire alanı içersinde başlayan yürüyüşte, zaman zaman buz tutan yerlerde yürüyüşe katılanlar zor anlar yaşadı. Vatandaşlar ve öğrenciler buzlu yolda düşmemek için birbirlerine tutundu. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüşün ardından İl Müftüsü Halil Bektaş tarafından okunan duaların ardından yürüyüş sloganlar eşliğinde Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadında son buldu. Törenin bitiminde yürüyüşe katılanlara mercimek ve ezogelin çorbası ikram edildi.

Bu haber toplam 3.206 kez okundu.

PrintPDFE-mail
Yorumunuz
Bu Haberi

Son Yorumlar

© 2010-2015 Karabük Net Haber ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İHA Abonesiyiz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle