Whatsapp Hattı: 0535 085 69 00

REKTÖR REFİK POLAT’TAN EFLANİ’YE ZİYARET

06 Aralık 2016 17:56 Paylaş Twitle Metin Boyutu: Küçült Büyüt

20161206aw921148_01Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Eflani’ye bir ziyaret gerçekleştirerek resmi kurumlar, özel kuruluşlar ve Eflani’nin ileri gelenleri ile Belediye’ye ait sosyal tesislerde değerlendirme yapmak amacıyla bir araya geldi.

 
Söz konusu ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmede, Eflani’ye 4 yıllık Hayvancılık Yüksekokulu kurulması için YÖK’e başvuru yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Öte yandan, KBÜ Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nda ileride açılması planlanan bölümler konusunda istişare yapılarak MYO’nun mevcut sorunları ve çözüm önerileri ile geleceği konuşuldu.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Eflani’ye 4 yıllık Hayvancılık Yüksekokulu kazandırılması için resmi temaslara en kısa zamanda başlanacağını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Polat ayrıca Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nun alan bazlı bir akademik birim olduğunu dile getirerek hem Meslek Yüksekokulu’nun daha ileri seviyeye taşınması hem de öğrencilerin mezun olduktan sonra kamu ve özel sektörde kolayca iş bulacağı bölümleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açmayı amaçladıklarını da dile getirdi.

Polat, Eflani eşrafının da bu konudaki görüşlerini alarak gelecek dönemlerde KBÜ Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu’nda Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, Gıda Teknolojisi ve Aşçılık gibi bölümlerin açılması için YÖK’e başvuru yapılacağı bilgisini verdi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı ve Meslek Yüksekokulu Öğretim elemanları, Genel Sekreter Av. Yaşar Alpay, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mustafa Cünük eşlik etti.

20161206aw921148_03Ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmede ise Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sever, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Ersin Cebeci, İl Genel ve Eflani Belediyesi Meclis üyeleri, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdilli, Eflani Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Karagözoğlu ile Eflani’nin ileri gelenleri yer aldı.

Rektör Polat ve beraberindeki heyet istişare toplantısının ardından bitkisel ve hayvansal üretim yapan özel sektör işletmesi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bu haber toplam 968 kez okundu.

PrintPDFE-mail
Yorumunuz
Bu Haberi

Son Yorumlar

© 2010-2015 Karabük Net Haber ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İHA Abonesiyiz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle