Whatsapp Hattı: 0535 085 69 00

ÖLÇÜ – TARTI ALETLERİNDE BEYANNAME VERME ZAMANI

10 Ocak 2017 17:14 Paylaş Twitle Metin Boyutu: Küçült Büyüt

Safranbolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre Safranbolu ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması ve beyanname verilmesi için, son günün 28 Şubat 2017 olduğunu belirtti.

Beyanname vermenin yasa gereği olduğuna dikkat çeken yetkililer, beyanname vermeyen mükelleflere ceza uygulamak zorunda kalınacağını açıklarken bilimum (Masa, İbreli, Baskül, Kantar, Elektronik, Asma, Litre, Metre ve kilogramlar v.b) ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir olmak üzere periyodik muayene-ayar ve damgalarının yapılması gerektiği için, Safranbolu’da bulunan tüm damgalı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolü, Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılmaktadır.

Safranbolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğundan yapılan açıklamada 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre 2017 yılı ölçü tartı aletleri beyanname verme işleminin 02 Ocak 2017 tarihi itibariyle başlanacağı bildirildi.

Ellerinde elektronik, mekanik ölçü v.b tartı aletleri bulunan esnaf, pazarcı, işyeri sahipleriyle, resmi ve özel dairelerin Safranbolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğuna 28 Şubat 2017 günü mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi.

Kanunen muayene ve damgaları yaptırılmayan ölçü tartı aletlerini kullananlar hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

ÖLÇÜ TARTI ALETİ BEYANNAMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BİLGİLER:

1. Müracaat sahibinin kimlik bilgileri

2. Adres bilgileri

3. Cinsi (Elektronik terazi, masa terazi, elekronik baskül v.b)

4. Çekeri

5. Markası

6. Seri Numarası

7. Telefon Numarası

Bu haber toplam 767 kez okundu.

PrintPDFE-mail
Yorumunuz
Bu Haberi

Son Yorumlar

© 2010-2015 Karabük Net Haber ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İHA Abonesiyiz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle