Hoşgeldiniz   Sitemizde haberde toplam onaylı yorum bulunmaktadır.

KİM YAPTIRDI BU ANKETİ..?

26 Şubat 2013 Paylaş Twitle Metin Boyutu: Küçült Büyüt

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ YAPTIRILAN TELEFON ANKETİNİ KİMİN YAPTIRDIĞI BULUNAMIYOR (MUŞ..!)

 

akp-anket-kim

 

AK Parti Karabük Belediye Başkan adaylığını belirleme görüntüsünde 20 Şubat tarihinde başlayan ve 2 gün boyunca Karabük merkezde çok sayıda ev-iş yeri telefonu aranarak yaptırılan telefon anketini hala kimin yaptırdığı belli değil.

“AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı olarak kimi görmek istiyorsunuz” sorusuna karşılık, Hüseyin Erer, Özcan Büyükgenç, Serdar Akça ve Niyazi Güneş isimleri seçenek olarak sunulan telefon anketini AK Parti Karabük İl Teşkilatı sahiplenmemişti.

İl Başkanı Ömer Ayar’ın “Parti Genel Merkezimizin de haberi yok. Yapılan telefon anketin bizimle hiçbir alakası yok.” Diyerek tepki gösterdiği telefon anketinin, kim ya da kimler tarafından yaptırıldığı hala belirlenemedi.

İki gün boyunca yüzlerce ev ve işyerinin, bilgisayar programı olarak aranan anket’in kimin yaptırdığı konusu ile ilgili AK Parti Karabük İl Yönetimi hala kimin yaptırdığı ile ilgili bir bilgi edinemediklerini belirtiyorlar.

İletişim çağında, Telekom’un bu anketi kimin yaptırdığını bulamayacağı iddiası ile inandırıcı bulunmazken, böyle bir kaçamak yolun seçilmesinin ise düşündürücü olduğu belirtiliyor.

Konu ile ilgili görüş beyan eden bazı vatandaşlar “Bir il merkezinde yüzlerce ev-işyeri telefonla aranıyor ve Telekom bunun hangi şirket tarafından yaptırıldığını bulamayacak. İnandırıcı bir açıklama değil. AK Parti Karabük Teşkilatı bu anketi kendilerinin yaptırmadığını belirtiyorsa, kim veya kimlerin yaptırdığını bularak, kamuoyuna şu kişi veya kişiler bu anketi şu amaçla yaptırmışlar diye açıklamalıdır. Seçmenin kafasını daha fazla karıştırmamalıdırlar. İstenilse bu anketin kimin, hangi şirkete yaptırıldığı, hangi numaraların arandığı 1 saat içinde çıkar. İletişimde en ileri teknoloji dönemini yaşadığımız şu günlerde acaba bir şeyler mi saklanılıyor.” Şeklinde konuşarak “konunun biran önce aydınlığa kavuşarak, en azından anket için aranarak kullanılan kişiler için açıklanmalıdır.” Görüşünü beyan ediyorlar.

Telefon anketinde AK Parti Belediye Başkan adaylığında ismi geçen 4 kişi de söz konusu anket ile hiçbir alakaları ve bilgileri olmadıklarını da parti yetkililerine beyan ettikleri söylendi.

Karabük kamuoyunun bir hayli kafasını karıştıran ve adeta bilmece haline dönen bu telefon anketi ile ilgili bazı gazetelerin dedikodu sayfalarında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaptırmış olabileceği sorusu ise temelli kafaları bulandırmaya yetti.

Bu haber toplam 219 kez okundu.

PrintPDFE-mail
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

KİM YAPTIRDI BU ANKETİ..? için 10 Yorum

 1. elizar diyor ki:

  eger bu dort isimden biri aday olursa sonuc belli zaten…. neden acaba genç isimler öne çıkarılamıyor ak partide…. bunuda anlamış değilim… bence adaylar sedat namal, bülent ersöz

  • Vahdet diyor ki:

   Özcan Büyükgenç ve Serdar Akça’nın o zikrettiğiniz isimlerden daha genç isimler. Yani bir isim önerecek ve zikredilen isimleri çizecekseniz bari gerekçeniz tutarlı olsun.

 2. yavuz diyor ki:

  herşeye ortaya çıkarıyorlar ya bunuda çıkarsınlar ortaya :D, hayatları yalannnn.

 3. refik diyor ki:

  kendileri yaptırmıştır, halktan tepki gelince inkar ediyorlar.

 4. Ak parti böyle bişey yapıp suçu Rafet başkana yıktırmaya çalışıyor yazık be size bu kadar küçüldünüzmü… İsterse Melih Gökçek gelsin gene Karabük te başkan belli Rafet Vergili.! Gene inleyecek Karabük, Sözünün Eri Rafet Vergili diye bekleyin ve görün sayın ampul severler derneği üyeleri…

  • akpartili diyor ki:

   sözde degil özde milliyetçi parti ak partidir. 11 yıldır türkiyeme büyük hizmetler veren her alanda başarılara imza atan akpartiyi ve sayın başbakanımız tayyip erdoganın milletle beraber kurdugu ak parti amblemini böyle ucuz kelimelerle yıpratacagını mı sanıyorsun terbiyesiz. bugün türkiyede yaşayan her iki kişiden biri akpartili önce buna saygı duymayı ögreneceksin hazmedemiyorsan sindirmeyi bileceksin.

  • tanju diyor ki:

   büyük lokma da yeme büyükde konuşma bu millet her şeyi sandıkta tayin eder

analiz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle