Whatsapp Hattı: 0535 085 69 00

HEMŞİRE POLEMİĞİ YARGIYA TAŞINDI

04 Ocak 2017 14:17 Paylaş Twitle Metin Boyutu: Küçült Büyüt

TESETTÜRLÜ HEMŞİRE POLEMİĞİ YARGIYA TAŞINDI

Safranbolu Devlet Hastanesinde çalışan bir personel ile ilgili sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım ve paylaşımın altına yapılan yorumlar, Karabük Kamu Hastaneleri Birliğini ve Sağlık İl Müdürlüğünü harekete geçirdi. Paylaşımı yapan şahıs hakkında her iki kurum Karabük Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Safranbolu Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen bir kişi, kendisine tesettürlü hemşirenin iğne yapmadığını iddia ederek kişisel Facebook hesabı üzerinden sözde yaşadığı olayı anlatan bir paylaşımda bulundu. Kişinin dini, siyasi ve kişi hürriyetine saldırı içeren paylaşımın altı ise paylaşımla paralel düşüncede hakaret ve küfür içeren yorumlarla doldu.

Hastane çalışanlarınca hasta ayrımı yapmanın mümkün olmadığı, bu paylaşımda bulunan kişinin tamamen gerçek dışı bir yaklaşımla suçlamalarda bulunduğu belirtilirken paylaşım sonrası Karabük Kamu Hastaneleri Birliği ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Kamu Hastaneleri Genel Merkezinden üç avukat ile Sağlık İl Müdürlüğünün iki avukatı dün Karabük Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular.

Karabük Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kara ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı’nın konuyu yakından takip ettikleri belirtiliyor.

Bu haber toplam 28.112 kez okundu.

PrintPDFE-mail
Yorumunuz
Bu Haberi

HEMŞİRE POLEMİĞİ YARGIYA TAŞINDI için 8 Yorum

 1. Ramazan BAŞKAYA dedi ki:

  Türban üzerinden kimseyi karalamayın Birisi çıksa başı açık diye iftira atsa hoş olurmu!

 2. malazgirt dedi ki:

  ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Kimse kimseye durduk yere iftira etmez. Türbanlı hemşirelerin erkek hastalara bakmadığı yönünde birçok haber okuyoruz. Bakarsın kamera kayıtlarına; görevini yapmadıysa kapının önüne koyarsın.Ha görevini yapmış ama iftiraya uğramışsa verirsin mahkemeye hesabını sorarsın.araştırmadan,soruşturmadan sırf türbanlı diye hemşire tarafında saf tutanlarda haksız, hemşireye karşı olanlarda.Din insanları birleştirmek içindir,bölmek için değil.maalesef günümüzde bölmek ve kendi saflarını sıklaştırmak amacıyla kullanılıyor.

 3. eğri oturalım doğru konuşalım dedi ki:

  bu olaydan çıkarılması gereken ders ,,başı kapalı olan hemşirenin hasta olan her insana cinsiyet ,milliyet,din ,dil,ırk ayrımı yapmadan görevini yapması….her ne cinsyetten ,milliyetten, dinden,dilden veırktan olan hastanında başı açık kapalı diye hemşireye hakaret etmemesidir…kimsenin kimseye hakaret etmesi doğru değildir.eğer gerçekse hemşirenin de iğne yapmaması doğru değildir.hepimiz kendimize çeki düzen vermeli ve üstümüzevazife olan şeyleri en iyi şekilde yerine getirmeliiyiz

  • 78 EFE 78 dedi ki:

   BURADAKİ KONU TÜRBANLI HEMŞİRENİN HASTAYA BAKMAMA MEVZUSU DEYİLKİ.. O YORUMU YAPAN DENSİZİN KENDİNCE BÖYLE DÜŞÜNMESİ. LÜTFEN BUNLARIN ARKASINDAN GİDEREK YANLIŞ YORUM YAPMAYIN .. BU KONU YARGIYA TAŞINDI, O ŞAHIS VE YORUMA DESTEK VERENLERLE İLGİLİ OLARAK HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

 4. Çerkeşli dedi ki:

  Uyduruyorlar.hastanede çalışanların çogu türbanlı böyle bir olayla hiç karşılaşmadik.türbanlilardan rahatsız olanlar uydurmuştur….

 5. necdet özkan dedi ki:

  dogrudur vatan hastahanesi kapanmadan kapalı bir hemşire benim koluma tansiyon aletini koluma takmamış sen tak demişti ben takmıştım bana degmemek için bende geç oldugu için şikayetci olamamıştım

  • mehmet dedi ki:

   Bu günler iyi günlerimiz.

  • hamza dedi ki:

   türbanıyla görev yapıp erkek hastalara cinsiyetçi yaklaşım içinde bulunan var mıdır ? evet olabilir…ülkemizde sayısı 200 binden fazla bir kitleden söz ediyoruz…20 kişi olsa 20 tane öyküsü olan hasta çıkar ama tersi daha fazla çıkar….tesettürlü olduğu için horlanan kadın sayısı ,diğerini 100 e katlar…ama genellikle gariban oldukları için sesleri çıkmaz…
   imza: dindar sofu vs filan değilim ..Atatürkçüyüm biline.

Son Yorumlar

© 2010-2015 Karabük Net Haber ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. İHA Abonesiyiz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle